Cena / kvalita

Electrolux EUO9GREEN

Hledáte praktického pomocníka do vaší domácnosti, který si poradí, jak s tvrdými podlahovými krytinami, tak s koberci, které mají vysoký chlup? Chcete, aby vám vysavač pomohl k opravdu rychlému a zároveň snadnému úklidu? Pak by pro vás měl být vysavač Electrolux EUO9GREEN tím pravým.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Klasický vysavač Electrolux EUO9GREEN je vyroben z materiálů, které myslí na udržitelnost, protože až tento vysavač doslouží, dá se vysavač až z 92 % zrecyklovat. Navíc 70 % tohoto vysavače je vyrobeno z recyklovaného plastu. Ani toto ekologické provedení však nezabránilo opravdu povedenému designovému provedení.

Vysavač efektně kombinuje černé provedení se stříbrnými prvky, takže působí opravdu uhlazeně a elegantně. Zajímavě pak působí výrazné zelené prvky jako je mřížka u filtru či přívodní kabel. Na předním panelu vysavače pak najdete kromě značky a názvu výrobku také mechanické kolečko na ovládání, s označením doporučených výkonů a dvě intuitivní tlačítka.

Funkce

Díky možnosti nastavení síly vysávání ovlivníte nejen výkon vysavače, ale i jeho hlučnost a také spotřebu elektrické energie. Jedná se o sáčkový model s vyměnitelným filtrem, takže je nutné počítat s nákupem příslušenství.

Díky svému řešení cirkulace vzduchu dosahuje tento model opravdu efektivního sacího výkonu, takže si poradí s chlupy i většími nečistotami. Tento model má také měkká kolečka, takže při neopatrné manipulaci nehrozí poškrábání podlahy.

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet na koberci v domácnosti, kde se vyskytují běžné nečistoty jako prach nebo vlasy. Nastavili jsme tedy doporučený sací výkon a pustili jsme se do práce.

Ačkoli je vysavač opravdu velmi variabilní, tedy snadno se s ním všude vytočíte a má dostatečný pracovní rádius je práce s vysavačem dost náročná, protože má vysavač má tendenci přichytávat se ke koberci, a dokonce jej i nadzvednout. Vysávání chlupů a vlasů také není dostatečně efektivní, na koberci se vytváří spíše načesané chomáče.

Sáček ve vysavači je dosti objemný, takže jej nebude potřeba nijak brzy měnit, ale na druhou stranu originální sáčky jsou poměrně drahé. Jejich vysypávání však nedoporučujeme, protože prach se velmi šíří po interiéru a může alergikům způsobovat vážné zdravotní potíže.

Parametry

Výrobce: Electrolux
Vysávání: vysavač pro suché sání
Hmotnost: 5,8 kg
Hlučnost: 65 dB
Délka přívodového kabelu: 9 m
Příkon: 850 W
Filtr: omyvatelný Allergy Plus 
Objem sáčku/nádoby na prach: 5 l
Provedení: sáčkové
Energetická třída: A
Napájení: síťové
Regulace sání: ano
Vhodné pro alergiky: ano
Indikátor plnosti sáčků: ano
Štěrbinová hubice: ano
Hubice na tvrdé podlahy: ano

Fotografie

Electrolux EUO9GREEN

Electrolux EUO9GREEN

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Vysavač Electrolux

Vysavač je vhodný na všechny typy povrchů, což z něj dělá velmi praktickou volbu, na druhou stranu ačkoli vysavač dosahuje dobrých výsledků a úklid s ním se tváří jako jednoduše uchopitelný, je naopak velmi náročný. Vysavač se tak hodí spíše pro příležitostné využití než pro pravidelný úklid. V případě, že potřebujete vysávat téměř každý den a zejména pak koberce či čalounění, doporučujeme zvolit jiný model.

Design
8.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
Klady
  • tichý
  • sací výkon
  • pěkný design
  • poměr cena/výkon
  • snadná manipulace
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Electroworld.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo