Kärcher FC 5

Uklízení v našich domácnostech nás nikdy moc nebavilo, a to se asi ani v dalších letech nezmění, ale po uklizeném a pohodovém prostředí toužíme vlastně všichni, protože takové prostředí působí na naši psychiku pohodově.

Pomoci zrychlit a usnadnit práci při úklidu podlah se pokouší myčka podlah od výrobce Kärcher. Právě Kärcher FC 5, který je v současné době top 1 v oblasti mycích podlahových strojů, jsme se pro vás rozhodli vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Podlahový čistící stroj od výrobce Kärcher je samozřejmě stylizován v barvách této značky, což je žlutá barva. V případě tohoto přístroje je žlutá kromě efektní kombinace s černými prvky, také precizně stylizována s kovovými prvky. Při své váze necelých 5 kilogramů je s ním manipulace nenáročná.

Na přední straně této myčky podlahy je šikovně skryté tlačítko na zapnutí stroje. Úchopové madlo je kryto vrstvou pro šikovnou ergonomii produktu. Atypické v porovnání s dalšími podobnými přístroji je skutečnost, že čistící válce jsou předsunuté tak, že je zcela nepokrývá hubice. Po ukončení práce pak přístroj patří do čistící či parkovací stanice.

Funkce

Tato myčka podlah je vlastně strojem 2v1, protože funguje nejen jako čistič podlah, ale také jako vysavač, protože společně se špinavou vodou nasává i jiné nečistoty. Díky pravidelnému odsávání nečistot. Špinavá voda je průběžně odsávaná z čisticích válců.

Malá zbytková vlhkost zajistí suchou podlahu již do dvou minut. Navíc díky této funkci odsávání budete mít jistotu, že vytírání bude probíhat vždy jen s čistou vodou a čistými válci.

Tento výrobek značky Kärcher skvěle hospodaří s vodou, a tak ušetříte až 85 % vody v porovnání třeba s ručním vytírání podlahy za pomoci běžného mopu.

Náš test

Kärcher FC 5 je určený pouze na tvrdé povrchy, tak jsme se jej rozhodli vyzkoušet na dlažbě ve vstupním prostoru a na plovoucích podlahách v kanceláři. Naplnili jsme nádržku na čistou vodu a pustili se do práce.
Překvapením pro nás bylo, že přístroj se po podlaze rozběhne prakticky sám díky rotačním válečkům, člověk je vlastně jen usměrňuje.

Kloub přístroje je velmi variabilní a válečky dosáhnou do každého rohu a zapadlého místa v interiéru, což nás velmi potěšilo. Práce s přístrojem rychle odsýpala a za chvíli bylo hotovo.

Údržba přístroje je velmi jednoduchá, protože stačí vylít nádobku na špinavou vodu a zbytek v nádobce na čistou vodu, z válečků sejmout povlak z mikrovlákna, který je možný vyprat v automatické pračce a stroj umístit do parkovací stanice.

Parametry

Výrobce: Kärcher
Vysávání: vysavač pro suché sání
Hmotnost: 5,27 kg
Hlučnost: 66 dB
Délka přívodového kabelu: 7 l
Příkon: 460 W
Filtr:
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,2 l
Energetická třída:
Funkce: 2v1 (vysává a vytírá)

Fotografie

Kärcher FC5

Karcher FC5

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení
Vysavač 2v1

S nadšením můžeme říct, že se jedná o velmi povedené zařízení, které pomůže každé domácnosti s opravdu efektivním úklidem za použití minimální námahy. Za danou cenu se jedná o velmi propracované zařízení, které doporučujeme do domácností, kde jsou podlahy kryty dlažbou, parketami, plovoucími podlahami nebo jinými tvrdými krytinami.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
8Hodnocení čtenářů
Design
9
Ovládání
8.2
Údržba
7
Klady
 • praktický
 • poměr cena/kvalita
 • snadná manipulace
 • vysává a zároveň vytírá
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Nedoporučuji. Funkce, údržda, ovládání bezvadná bez připomínek.
  Bohužel životnost převodovky vytíracích válců velmi malá. Cca 2 roky. I přes to ,že bylo používáno v malém byté, malá vytírací plocha.
  Řešení je oprava cca 1500,- mebo likvidace.

  Klady: Funkčně bez připomínek, dobře vytíra vysává
  Zápory: Malá životnost převodovky vytíracích válců. Přesto že máme poměrně malý byt a tudíž vytírací plochy ještě méně, životno převodovky je max 2 roky (do záruky). Vytírali jsme velmi opatrně aby nedocházelo k sevření válců někde v rohu a to pak dochází k protáčení v převodovce, aby nedošlo k destrukci některých dílů. K tomu, ale bohužel po 2 letech dochází již při spuštění, bez zatížení při vytírání. Tak váháme jestli odvést na sběrný dvůr, nebo za cca 1500,- nechat opravit. Zřejmě se budeme orientovat na jinou značku
  Přínosný(5) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 4.65
  Design
  90
  Ovládání
  100
  Údržba
  90

  Jsem s ním náramně spokojený. Mám ho už doma přes rok a je stále funkční. Doporučuji si ho pořídit. :)

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Tento typ vysavače je skvělý, protože odsává nečistoty a zároveň výborně vytírá. Celá rodina je s ním spokojená. Doporučujeme koupit.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo