Uklízení v našich domácnostech nás nikdy moc nebavilo, a to se asi ani v dalších letech nezmění, ale po uklizeném a pohodovém prostředí toužíme vlastně všichni, protože takové prostředí působí na naši psychiku pohodově.

Pomoci zrychlit a usnadnit práci při úklidu podlah se pokouší myčka podlah od výrobce Kärcher. Právě Kärcher FC 5, který je v současné době top 1 v oblasti mycích podlahových strojů, jsme se pro vás rozhodli vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Podlahový čistící stroj od výrobce Kärcher je samozřejmě stylizován v barvách této značky, což je žlutá barva. V případě tohoto přístroje je žlutá kromě efektní kombinace s černými prvky, také precizně stylizována s kovovými prvky. Při své váze necelých 5 kilogramů je s ním manipulace nenáročná.

Na přední straně této myčky podlahy je šikovně skryté tlačítko na zapnutí stroje. Úchopové madlo je kryto vrstvou pro šikovnou ergonomii produktu. Atypické v porovnání s dalšími podobnými přístroji je skutečnost, že čistící válce jsou předsunuté tak, že je zcela nepokrývá hubice. Po ukončení práce pak přístroj patří do čistící či parkovací stanice.

zpět k obsahu ↑

Funkce

Tato myčka podlah je vlastně strojem 2v1, protože funguje nejen jako čistič podlah, ale také jako vysavač, protože společně se špinavou vodou nasává i jiné nečistoty. Díky pravidelnému odsávání nečistot. Špinavá voda je průběžně odsávaná z čisticích válců.

Malá zbytková vlhkost zajistí suchou podlahu již do dvou minut. Navíc díky této funkci odsávání budete mít jistotu, že vytírání bude probíhat vždy jen s čistou vodou a čistými válci.

Tento výrobek značky Kärcher skvěle hospodaří s vodou, a tak ušetříte až 85 % vody v porovnání třeba s ručním vytírání podlahy za pomoci běžného mopu.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Kärcher FC 5 je určený pouze na tvrdé povrchy, tak jsme se jej rozhodli vyzkoušet na dlažbě ve vstupním prostoru a na plovoucích podlahách v kanceláři. Naplnili jsme nádržku na čistou vodu a pustili se do práce.
Překvapením pro nás bylo, že přístroj se po podlaze rozběhne prakticky sám díky rotačním válečkům, člověk je vlastně jen usměrňuje.

Kloub přístroje je velmi variabilní a válečky dosáhnou do každého rohu a zapadlého místa v interiéru, což nás velmi potěšilo. Práce s přístrojem rychle odsýpala a za chvíli bylo hotovo.

Údržba přístroje je velmi jednoduchá, protože stačí vylít nádobku na špinavou vodu a zbytek v nádobce na čistou vodu, z válečků sejmout povlak z mikrovlákna, který je možný vyprat v automatické pračce a stroj umístit do parkovací stanice.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Kärcher
Vysávání:vysavač pro suché sání
Hmotnost:5,27 kg
Hlučnost:66 dB
Délka přívodového kabelu:7 l
Příkon:460 W
Filtr:
Objem sáčku/nádoby na prach:0,2 l
Energetická třída:
Funkce:2v1 (vysává a vytírá)

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Karcher FC5

Karcher FC5

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení
Vysavač 2v1

S nadšením můžeme říct, že se jedná o velmi povedené zařízení, které pomůže každé domácnosti s opravdu efektivním úklidem za použití minimální námahy. Za danou cenu se jedná o velmi propracované zařízení, které doporučujeme do domácností, kde jsou podlahy kryty dlažbou, parketami, plovoucími podlahami nebo jinými tvrdými krytinami.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
7.5Hodnocení uživatelů
Design
8.7
Ovládání
7.7
Údržba
6.2
KLADY
 • praktický
 • poměr cena/kvalita
 • snadná manipulace
 • vysává a zároveň vytírá
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohli zajímat

2 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Anna 20.5.2021 v 12:20
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Tento typ vysavače je skvělý, protože odsává nečistoty a zároveň výborně vytírá. Celá rodina je s ním spokojená. Doporučujeme koupit.

  (0) (0)You have already voted this
 2. Reagovat
  Martin 26.5.2021 v 17:34
  4.65
  Design
  90
  Ovládání
  100
  Údržba
  90

  Jsem s ním náramně spokojený. Mám ho už doma přes rok a je stále funkční. Doporučuji si ho pořídit. :)

  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz