Kärcher VC 3

Mít doma vše krásně čisté je jistě ideálem většiny z nás, jen s tou realizací to občas vázne. Pokud však máme pomocníka, se kterým je práce snadná a rychlá, a navíc má i viditelné výsledky. Tak nás to uklízení třeba i začne těšit.

Jedním z nutných pomocníků pro efektivní úklid je jistě vysavač. Skvělé výsledky slibuje vysavač Kärcher VC 3, který má od zákazníků přímo skvělé hodnocení a je za nízkou pořizovací cenu, tak jej dnes zkusíme pořádně otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Vysavač Kärcher VC 3 je klasický vysavač s hadicí, který je v typickém barevném provedení pro všechny výrobky této značky, tedy ve žlutočerné. Ta sice nijak váš interiér nevyzdobí, ale předem hlásí: „Ode mě čekejte kvalitu“. Jistě vás překvapí kompaktní rozměry vysavače, protože tento prcek se hodí i do těch nejmenších bytů nebo kanceláří.

Funkce a příslušenství

Aby bylo možné s vysavačem vysát všechny povrchy má vysavač poměrně bohaté příslušenství které je tvořeno parketovou a podlahovou hubicí, štěrbinovačem a nástavcem pro vysávání čalounění.

Vysavač má přívodní kabel s úctyhodnou délkou 5 m a díky opravdu dlouhé hadici pak činí akční rádius 7,5 m. Pro snadnou údržbu a úsporu peněž je vysavač bezsáčkový a udělá radost i alergikům, protože disponuje HEPA filtrem. Jeho sací výkon 140 W je pak ideální pro všechny druhy povrchů.

Bezpečnost

Vysavač má skvělou parkovací polohu, díky které nehrozí jeho samovolné spadnutí a poškození. Zároveň má pro pohodlnou a bezpečnou práci i ergonomický úchop. Abyste nezakopávali o kabel nezapomněli výrobci ani samonavíjecí kabel, takže jej po práci můžete ihned uschovat.

Náš test

Vysavač Kärcher VC 3 jsme se rozhodli vyzkoušet na kombinovaných povrchách u nás v redakci, máme zde plovoucí podlahy, koberec, ale i malou sedací soupravu pro návštěvy. Upřímně jsme zvědaví, jak si vysavač se vším poradí. Nejdříve to nejjednodušší, což je jistě vysávání plovoucí podlahy, díky pogumovaným kolečkům nehrozí její odření a s nečistotami si vysavač poradil na jedničku.

Následuje vysávání koberce, kdy přenastavíme vysavač na správnou polohu vysávací hlavice. Při vysávání koberce to vypadá, že jdou odstranit drobné nečistoty trochu z tuha, ale to je problém snad každého vysavače (samozřejmě dle výšky chlupu), po opakovaném přejetí jsou jasně vidět výsledky.

Když se nyní podíváme do nádobky na nečistoty vidíme, že ještě není zdaleka plná, ale vysavač měl evidentně s čím zápasit. Právě umístění nádobky, že je na ní vidět a i čidlo, že je vysavač plný jsou rovněž velmi praktické, což je velké plus.

S pohovkou si při nasazení hlavice na vysávání poradí vysavač lépe než obstojně. Větší nečistoty a prach odstraňuje ihned, vlasy a případné chlupy se musí vysávat opakovaně.

Parametry

Výrobce: Kärcher
Vysávání: vysavač pro suché sání
Hmotnost: 4,4 kg
Hlučnost: 76 dB
Příkon: 700 W
Sací výkon: 140 W
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,9 l
Provedení: bezsáčkové
Filtr: HEPA
Napájení: síťové
Provedení trubek: teleskopické
Vhodné pro alergiky: ano
Indikátor plnosti sáčků: ne
Indikátor zanesení filtru: ne
Kartáč na čalounění: ne
Hubice na tvrdé podlahy: ne

Fotografie

Kärcher VC 3

Karcher VC 3

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Vysavač Kärcher

Z velmi příznivou cenu má vysavač skvělý sací výkon, příslušenství a praktické vychytávky, i když na vysávání pohovky je asi efektivnější silnější akumulátorový vysavač, můžeme Kärcher VC 3 doporučit do každé domácnosti.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • tichý
  • výdrž baterie
  • pěkný design
  • poměr cena/výkon
  • snadná manipulace
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Mall.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo