Bondster

České peer-to-business a peer-to-business investiční tržiště Bondster vzniklo v roce 2017 a od té doby zprostředkovává více než 18 tisícům klientům investice do zabezpečených úvěrů od prověřených poskytovatelů. Pokud zvažujete zhodnocení volných peněžních prostředků právě touto cestou a chcete se přidat k tisícům ostatním investorům i bez znalosti investování, doporučujeme vám projít celou naší recenzi až do konce.

V následující recenzi investiční platformy Bondster se totiž zaměříme nejen na možné poplatky, dozvíte se, jak se k platformě Bondster můžete připojit a začít úročit vaše investice a samozřejmě se naše recenze zmiňujeme o bezpečnosti investicí na platformě Bondster.

Bondster

Jak Bondster funguje?

Investorem na online platformě Bondster se ve své podstatě může stát naprosto každý plnoletý občan a vstoupit tak do světa investic i bez předchozích zkušeností s investicemi. Investor po dokončení registrace na internetové platformě Bondster vybírá své investiční příležitosti dle vlastního uvážení a mnohdy dokonce smí své investice předčasně ukončit za poplatek pohybující se v maximální výši 2 % nebo z investice vystoupit za jednorázový poplatek. Bondster disponuje vlastním sekundárním trhem na kterém můžete své aktuální investice nabídnout ostatním investorům, nebo ze sekundárního trhu nakupovat od jiných uživatelů. Minimální částka k investování je poměrně nízká, a tak nepotřebujete více než 100 Kč, zajímavé je i časové rozpětí plynutí investice, začíná na 1 měsíci a trvat může až 20 let.

Bondster investiční platforma umožňuje investice do již probíhajících a zajištěných P2P a P2B půjček. V praxi tak investujete do půjček, kdy lidé půjčují lidem, nebo firmám a prakticky tak možná pomáháte někomu překlenout těžkou životní situaci nebo svými menšími investicemi plníte sen o podnikání. Výnosy vám i ostatním investorům zajišťují pravidelné úhrady splátek poskytnutých úvěrů a z vlastních zkušeností investorů platformy Bondster se pravidelný roční výnos pohybuje v nejčastějším rozmezí mezi 8 % až 13 %.

Přejít na web

Jak začít investovat s Bondster

Pro úspěšný vstup k investování s platformou Bondster se nejprve musíte zaregistrovat. Registrace nezabere déle než pár minut a nemusíte se obávat žádných záludných otázek, stačí pouze vyplnit registrační formulář obsahující vaše osobní informace, e-mailovou adresu a vaše telefonní číslo.

Investovat do úvěrů můžete naprosto okamžitě a totiž ve chvíli, kdy převedete reálné finanční prostředky na váš investorský účet. Podrobný návod k převodu peněz obdržíte ve své e-mailové schránce v momentě dokončení registrace, tam také obdržíte informaci o úspěšném převodu peněz, a to vám dává zelenou pro vaše první investice.

Internetová platforma Bondster je uživatelsky velmi přívětivá a orientovat se v ní zvládne i naprostý nováček v investování. K dispozici máte primární a sekundární tržiště, přičemž v obou trzích můžete využít investování z korunového nebo eurového účtu. Ke každému nabízenému úvěru k investici je k dispozici komplexní informační medailonek, takže dopředu znáte veškeré jeho náležitosti.

Bondster má pro své investory taktéž zajištěné investiční strategie které si může investor sám libovolně učit a vytvářet či může využít přednastavených. Investiční strategie jsou velice oblíbenou funkcí nejen začínajících investorů neboť zkrátka umožňují mít své investice pod kontrolou, fungují automaticky a tak výrazně šetří čas. Vedení účtu i jeho zrušení je zcela zdarma, registrací se nikterak nezavazujete k žádným skrytým poplatkům a jediným poplatek se kterým se tak jako investor můžete setkat je poplatek z konverze měn, předčasného ukončení investice a bohužel i 1 % z CZK trhu, na druhou stranu eurový trh není zatížen žádným procentuálním poplatkem.

Pokud budete potřebovat pomoci se založením účtu, převodem peněz nebo jiným dotazem ohledně investiční platformy Bondster, můžete kontaktovat uživatelskou podporu na oficiálních webových stránkách, a to formou kontaktního formuláře.

Riziko investování s Bondster

Internetové tržiště Bondster má ve své nabídce pouze úvěry poskytnuté prověřenými společnostmi, úvěry jsou nejčastěji zajištěny nemovitostmi nebo jiným movitým majetkem včetně kryptoměn. Investice do úvěrů jsou tedy v porovnání s akciovým trhem bezpečnější, neboť v případech, kdy dlužník přestane úvěr splácet, je jeho majetek rozprodán a následně jsou vyrovnáni věřitelé ve výši vkladů do úvěrů.

Bondster vybírá pouze takové úvěry které mají investiční potenciál s predikcí zajímavého výnosu, což případně snižuje riziko možných ztrát. V případě nezajištěných úvěrů má investor své finance pod ochranou zpětného odkupu garantovaného poskytovatelem půjčky. Každá investice sebou samozřejmě nese určité riziko a finance určené k investování by vám proto za žádných okolností neměly chybět v rozpočtu.

Shrnutí

Platforma Bondster je transparentní, nezadržuje a netají žádné informace o nabízených investičních příležitostech, vedení účtu je zcela zdarma a samotná platforma se velmi dobře ovládá. Nejen proto můžeme registraci doporučit i začínajícím investorům kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s investováním v jakékoliv podobě. Investování s platformou Bondster, i přes veškeré její klady, pořád představuje riziko, které je nutné si předem uvědomit. Pokud ovšem zvažujete otevření účtu na tržišti Bondster, můžeme konstatovat, že za zkoušku opravdu nic nedáte, účet můžete kdykoliv zdarma zrušit a své investice za menší poplatek předčasně ukončit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Baví mě tady ta rozmanitost úvěrů. Můžu si vybrat, jestli chci poslat svoje peníze do půjček pro firmy, lidi nebo třeba i půjček krytých nějakou tou nemovitostí. Prostě můžu rozložit riziko a tak. Je to za mě dobrá platforma pro investování.

  2. Reply
    RadimMelisek 3.4.2024 v 20:44

    Pro mě osobně bylo připojení k platformě Bondster jednoduché a rychlé. Navštívil jsem stránky, zaregistroval se a vytvořil si účet. Po ověření identity jsem mohl začít investovat. Nastavil jsem si své investiční preference a po provedení investic začal můj kapitál generovat výnosy v podobě úroků. Pravidelně sleduji vývoj mého investičního portfolia a spravuji své investice podle svých preferencí. Celkově řečeno je to za mě intuitivní a mě osobně to umožnilo rychle začít investovat a úročit své peníze.

Přidat komentář

Recenzer
Logo