Amundi

Francouzská akciová společnost Amundi Asset Management si v obchodním světě zajistila poměrně dobré místo a v současnosti se v globálním měřítku pohybuje na prvních příčkách společností pro správu aktiv. Od roku 2010 svým klientům umožňuje investovat do široké nabídky podílových fondů.

Pokud je i pro vás lákavá představa zhodnocení svých finančních prostředků třeba právě investicí do fondů, pravděpodobně budete mít na svém seznamu i společnost Amundi. Nejen z tohoto důvodu jsme se rozhodli sestavit recenzi obsahující všechny základní informace, ze kterých vyčtete nejen nabízené finanční produkty, poplatky, ale také výhody a nevýhody investování s Amundi.

Amundi

Jak Amundi funguje?

Se společností Amundi můžete investovat jak do krátkodobých, dlouhodobých, akciových, dividendových, indexových, smíšených, nemovitostních, peněžních a sloučených fondů, tak do dluhopisových listin včetně těch českých. Celkem Amundi na své platformě Fundoo nabízí přes 1 400 investičních příležitostí z celého světa, své portfolio si může každý investor poskládat dle své úvahy, nebo naopak využít připravených a již sestavených portfolií SOLUTION či RENTIER 3S které jsou určeny spíše pro nováčky, nebo zkrátka ty, kteří fondům příliš nerozumí a přesto chtějí investovat své volné finanční prostředky. Amundi SOLUTION se skládá ze čtyř strategií Conservative, Balanced, Diversified Growth a All-Star Selection. Vstupní poplatek je v rozmezí od 2 % až do 5 % z hodnoty investice a liší se taktéž podílem akcií v portfoliu.

Obecně však platí, že Amundi All-Star Selection strategie je zatížena nejvyšším poplatkem, avšak nejvyšším podílem akcií a možnou výkonností. Rentier 3S je zároveň pravidelným investičním programem. Rentier má přichystaný 10 modelových portfolií které se mění v závislosti na uplynulých letech zbývajících do konce investičního období, tedy v horizontu 5 až 40 let a výší první jednorázové investice od 30 000 Kč a každé další od 10 000 Kč.

Pravidelné investice lze předem bez sankcí ukončit, avšak minimální hodnota investice pro její odprodej musí být alespoň 3 000 Kč. Další pravidelný investiční program nese název Rytmus je určen pro všechny investory, kteří si své portfolio sestaví sami, investovat s programem Rytmus lze od 3 do 40 let přičemž minimální investovaná částka je 18 000 Kč. Společnost Amundi umožňuje pravidelné investice již od 5 000 Kč do českých fondů s výjimkou All-Star Selection a nadačních fondů. Investice jsou dostupné v CZK, USD a taktéž EUR.

V případě společnosti Amundi není třeba hradit žádný výkonnostní ani výstupní poplatek. Počítejte ovšem s vcelku vysokým vstupním poplatkem a taktéž manažerským poplatkem. Veškeré poplatky lze hradit průběžně, tedy z každého vkladu, nebo předplacenou formou. Pro předplatitele má Amundo připravenou verzi Standard a Expres. Expres vypočítává na základě měsíčních vkladů a doby investice. Celkovou výši poplatku je posléze nutné uhradit již s prvním vkladem kdežto verze Standard odečítá poplatky z prvních vkladů v podílu 60 % k uhrazení poplatku a 40 % k investici. V případě předčasně ukončené investice jsou předplacené poplatky nevratné. Kompletní a aktuální sazebník poplatků je vždy k dispozici k zobrazení v aktuální verzi na oficiálních webových stránkách.

Přejít na web

Jak začít investovat s Amundi?

Nákup investic zprostředkovávají partnerské banky UniCredit Bank a Komerční Banka, průběh registrace a podmínky se mohou lišit. Obecně je doporučováno kontaktovat finančního poradce z vaší banky a účet otevřít s ním. V této recenzi se zaměříme na registraci u Komerční banky a pokud již jste jejím klientem, stačí pouze otevřít internetovou aplikaci a vybrat záložku Spoření a investice. Sjednání a uzavření rámcové smlouvy nezabere déle než pár minut.

Během registrace budete vyplňovat obvyklý investiční dotazník který umožní personalizaci finančních produktů. Po autorizaci rámcové smlouvy můžete začít investovat. U každého fondu naleznete číslo účtu, na které převedete finanční prostředky z vašeho internetového bankovnictví s variabilním číslem jakožto číslem vaší smlouvy, peníze tedy není nutné nikam přesouvat a pro investice používáte i v případě UniCredit Bank pouze váš osobní účet.

V případě nejasností či jiných otázek ohledně investic se můžete se společností Amundi spojit prostřednictvím bezplatné telefonní linky, nebo zákaznické oddělení kontaktovat za pomocí e-mailu. Pokud ovšem upřednostňujete osobní kontakt můžete využít možnosti osobního setkání v sídle společnosti v Praze. Před osobní schůzkou je ovšem nutné svou návštěvu předem ohlásit.

Riziko investování s Amundi

Společnost Amundi je regulována nejen Českou národní bankou a celkovou bezpečnost i důvěryhodnost společnosti podtrhuje její historie a zkušenosti klientů kteří tuto investiční společnost podporují již více než 13 let.

Rizika investování do podílových fondů jsou ovšem samostatnou kapitolou a ač lze rizika kategorizovat a například nemovitosti lze oproti akciím vyhodnotit jako méně rizikové, žádný broker vám nezaručí výnos vámi vložených finančních prostředků. Tržní riziko je zkrátka nepředvídatelné a investovat proto doporučujeme jen takové finanční prostředky které vám v případě ztráty negativně neovlivní životní úroveň.

Shrnutí

Amundi svým klientům zprostředkovává investiční příležitosti v opravdu rozmanité nabídce podílových fondů. Pokud vás láká svět podílových listů, poté pro vás může být spolupráce s Amundi, zprostředkovaná jednou ze zmíněných partnerských bank, zajímavou zkušeností.

Nevýhodou zůstávají poměrně vysoké poplatky, kterých se u Amundi dočkáte a které bohužel mohou v celkovém měřítku výrazně snížit výnosy. Vysoké poplatky ovšem jednoduše k prodejcům podílových fondů patří a v případě, že právě investice do podílových listin je tou pravou cestou pro vás, poté vám můžeme společnost Amundi jedině doporučit, neboť o její důvěryhodnosti a tradici není třeba nikterak pochybovat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.3/5 (91 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Dobrý den.
  Fondy už mám 13 let a pravidelně investují.

  V poslední době přemýšlím o jiné investici.

  Myslím, že za 13 let je to slabé.

  Rád bych byl informován
  Odborníkem
  Míra Nedbal

Přidat komentář

Recenzer
Logo