Polská pošta

Polská pošta je státním podnikem, který poskytuje veřejné poštovní služby, jako je doručování zásilek, neadresných tiskovin, ale i různé peněžní, bankovní a telekomunikační služby.

Polská pošta

Představení dopravce

Poczta Polska má velmi dlouhou historii, která se podle dostupných zdrojů začala psát před neuvěřitelnými 465 lety, kdy byla 18. října 1558 založena polským králem Zikmundem II. Augustem. Tehdy se o ní staral Prospera Provan, což byl polský obchodník a úředník, který pocházel z Itálie a stal se prvním ředitelem Polské královské pošty.

V současnosti zaměstnává více než 60 000 zaměstnanců a disponuje sítí 7 600 poboček. Patří k jednoznačným lídrům na polském trhu v oblasti balíkových, kurýrních, komunikačních a logistických služeb. Tohoto národního poštovního operátora využívá více než 90 % Poláků.

Přehled služeb

Pokud jde o služby, nechybí samozřejmě doručování dopisních zásilek a balíků, jak v rámci Polska, tak do zahraničí. Dále jsou k dispozici bankovní produkty, pojištění, služby směnárny, ale také například filatelistický obchod.

Polská pošta rovněž poskytuje služby pro firmy, které mají pomoci s expedicí zboží, finančními službami, korespondencí atd. Můžete využít logistické služby, stejně jako vyzvednutí balíků na jakémkoliv výdejním místě.

Samozřejmostí jsou zásilky na dobírku, složenky, DM system, poplatky za televizi a rozhlas, předplatné tisku, poštovní telegramy i spousta zahraničních služeb.

Sledování zásilek

Všude tam, kde máte přístup k internetu je možný tzv. tracking. Snadno tak můžete bez problémů sledovat aktuální stav své zásilky. Zjistíte, kde se právě nachází, zda se již připravuje k doručení, případně jestli už není náhodou doručována. To vše díky praktické mobilní aplikaci Envelo, nebo rovnou na webu.

Zajímavé odkazy

Kontakt

  • Telefon: (+48) 438 420 600
  • E-mail: kontakt@poczta-polska.pl
  • Centrála společnosti: Centrala Poczty Polskiej S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa

Hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Polská pošta

Polská pošta má velmi dobrý potenciál a poskytuje pestrou nabídku služeb, která se snaží uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. Široká síť poboček i dostatek pracovníků zajišťuje komplexní služby pro více než 90 % obyvatel Polska. Za nás dáváme jednoznačně oba palce nahoru. Mrkněte i na jiné dopravce, které jsme vám na našem webu představili.

Rychlost doručení
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Klady
  • sledování zásilek
  • široká nabídka služeb
Zápory
  • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo