GPS vesty na fotbal

GPS vesty na fotbal slouží k monitorování výkonu za pomoci systému GPS. GPS vesty používá řada profesionálních fotbalistů. Velké oblibě se GPS vesty těší v zahraničí, ale pomalu se stávají výbavou i menších klubů. Za první vesty museli profesionální hráči zaplatit i milion, dnes je jejich cena výrazně nižší a vesty jsou již dostupné i ve specializovaných obchodech.

Princip používání vesty je velmi jednoduchý. Součástí vesty je malý čip, který stačí před tréninkem zapnout a vložit do malé kapsy umístěné na vestě. Veškeré údaje z tréninku se budou postupně přenášet do mobilního telefonu doplněného o patřičnou mobilní aplikaci. O přenos se postará technologie Bluetooth.

Prohlédnout GPS vesty

Měřené údaje

GPS vesty měří několik podstatných parametrů. Podle těchto výsledků budete přesně vědět, jakým způsobem trénink probíhá a jak moc se vaše výsledky liší od výkonů profesionálních fotbalistů.

Aplikace sleduje cca 16 klíčových ukazatelů. Nejoblíbenější je hodnota celkové vzdálenosti. Z dalších parametrů můžeme jmenovat maximální rychlost, sprinty, rychlost za minutu, akceleraci, rozložení síly na levou a pravou nohu, maximální a průměrnou tepovou frekvenci. K dispozici můžete mít i Heat Mapu nebo údaje o metabolické zátěži.

Statsports aplikace

STATSports aplikace

Velikost

GPS vesty jsou k dostání v několika velikostech. Koupit můžete vesty v juniorských velikostech S – XL. Dospělá verze nabízí provedení M, L a XL. Vesta má podobu sportovní podprsenky. Jediné, co musíte při jejím výběru znát je obvod hrudníku měřený v centimetrech. Poté se budete řídit velikostní tabulkou výrobce.

Používání

GPS vesty jsou vyrobeny z lehkých funkčních materiálů. Nosit je můžete na těle i fotbalovém dresu. Vesty nejsou primárně určeny pouze fotbalovým hráčům. V zahraničí GPS vestu běžně oblékají hráči lakrosu, florbalisté i jiný outdooroví sportovci.

Značka

Výrobou GPS vest se zabývá větší počet výrobců. U nás jsou tyto vesty k dostání pouze od značky STATSports. STATSports se výrobou vest zabývá dlouhou dobu a je velmi oblíbený v zahraničí. GPS vesty STATSports nosí například hráči Liverpoolu, Juventusu, Arsenalu a dalších nejen evropských klubů.

Druhým, u nás známým výrobcem je Catapults. GPS vesty této značky používají například hráči FK Pardubice. Na našem trhu však v současnosti nejsou vesty Catapults dostupné. Vesty Catapults se vyrábí především pro amatérské hráče a vyznačují se příznivou pořizovací cenou.

Cena

GPS vesty na českém trhu koupíte pouze od značky STATSports. Tento výrobce je oblíbený u profesionálních hráčů, o čemž vypovídá i pořizovací cena. Za vestu zaplatíte od 6 – 7 000 Kč. Cenově dostupnější jsou vesty jiných výrobců, které je však nutné objednat ze zahraničních internetových obchodů. V jejich případě se může cena pohybovat v rozmezí 1 500 – 3 000 Kč.

Zobrazit v e-shopu

Otázky a odpovědi

Co je součástí balení?

V balení najdete pochopitelně vestu zvolené velikosti. Dále musí balení obsahovat GPS čip a potřebnou mobilní aplikaci. Najdete tedy vše podstatné, aby bylo možné uvést vestu do chodu. Opakované nabíjení vám umožní USB kabel, který je také součástí balení.

Co je APEX GPS TRACKER?

Jedná se o čip, který je součástí vesty STATSports. S jeho pomocí můžete sledovat svoje výkony stejně, jako profesionální hráči. Čip je vybaven GPS zařízením o frekvenci 10Hz, které dokáže během 60 minutového tréninku vyhodnotit více než 4 miliony datových jednotek. Veškeré údaje a statistiky pak budou přeneseny do mobilního telefonu s potřebnou mobilní aplikací.

Je možné vestu používat za každého počasí?

Výhodou GPS vesty je voděodolnost. S vestou tak můžete trénovat prakticky kdykoliv. Co se týká venkovní teploty, výrobce žádné omezení neuvádí.

Závěr

Principem GPS vesty je neustále motivovat k lepším výkonům a výsledkům na hřišti. Pomocí statistik můžete svoje výkony porovnávat s výkony těch nejlepších světových fotbalových hráčů, ale i se svými spoluhráči či kamarády. Překonávat můžete i svoje osobní rekordy.

GPS vesty jsou u profesionálních hráčů opravdu velmi oblíbené. Nevýhodou je však poměrně vysoká pořizovací cena. Investice do vesty se tak skutečně vyplatí pouze těm, kteří chtějí na své formě neustále pracovat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.sportfotbal.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. GPS vestu jsem kupovala pro syna, protože jí potřeboval na tréninky a cena byla asi dva tisíce. Nevím, přijde mi to za takový malý doplněk dost velká cena, ale já tomu zase tak nerozumím.

Přidat komentář

Recenzer
Logo