TOP produkt

DeLonghi ECAM 22.110 B

Pití kávy zažilo v posledních letech velké změny, neboť časy, kdy byl největším hitem pořádný turek z klasické kávy, kterou jsme si umleli na veřejně přístupném kávomlýnku v supermarketu nebo na malém mlýnku doma jsou už dávno minulostí.

KLADY
 • Jednoduché ovládání
 • Přijatelná cena
 • Skvělý poměr cena/výkon
 • Kvalitní provedení
 • Elegantní design
 • Snadné čištění
 • Kompaktní rozměry
 • Pěnič mléka
 • Užitečné funkce

ZÁPORY
 • Vyšší pořizovací cena
 • Trochu hlučnější
 • Nedostatečný návod

Dnes je populární instantní káva, dále káva v kapslích, ale také espresso a mnohé další. K tomu je také potřeba příslušný kuchyňský spotřebič v podobě kávovaru. To je případ i plnoautomatického kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B s jehož pomocí si připravíte vždy jen takovou kávu, kterou máte nejraději.

Stačí jen jediné tlačítko a budete mít například lahodné espresso. Díky spařovací jednotce dávkující a pěchující čerstvě namletou kávu, připravíte stejně vynikající nápoj jako v kavárně, jen s tím rozdílem, že vše probíhá v pohodlí vašeho domova. Příkon 1 450 W je velmi slušný a stejně tak objem nádoby na vodu 1,8 litru není k zahození. Ostatně tento objem je běžný spíš u rychlovarné konvice.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Ocelový mlýnek DeLonghi ECAM 22.110 B zaujme na první pohled svým černým a velmi elegantním designem, který je doplněn o šedo-stříbrné prvky. Svým vzhledem je v podstatě vhodný do jakékoliv kuchyně, bez ohledu na to, jestli je moderní, tradiční či zcela specifická a individuální.

Důležité je, že dokáže připravit vynikající kávu během několika okamžiků. Uvnitř kávy je integrován tichý mlýnek na kávu vyrobený z oceli, přičemž do zásobníku se vejde až 250 g zrnkové kávy. Obvod mlýnku je opatřen těsnící gumou.

Spařovací jednotka je vyjímatelná, takže se snadno vyndá, očistí a zase se vloží zpět. Odtok kávy je nastavitelný podle toho, jak velký šálek použijete a to od 86 do 142 mm. Kávovaru to na pěkném vzhledu nijak neubírá ať je nastaven v jakékoliv poloze.

Nechybí ani pratická plocha, na kterou se odkládají hrnky. Na ovládacím panelu uprostřed horní části kávovaru nastavíte vše, co je pro přípravu kávy potřeba.

Funkce

Základní funkcí je možnost výběru hrubosti mletí kávy a intenzita kávového aroma, k čemuž je určeno otočné kolečko. Samozřejmostí je tryska na páru určená k pěnění a ohřátí mléka. Inovativní termobklok udržuje optimální teplotu.

Dobré je, že se dá spotřebič přepnot do tzv. Stand-By režimu a disponují i funkcí automatického vypnutí. Systém pěnění, kterým se DeLonghi ECAM 22.110 B pyšní umožní, že si snadno připravíte kávu plnou husté krémové mléčné pěny, protože tryska pro napěnění mléka zvládne různé typy pěny.

Nastavitelná výška adaptéru se přizpůsobí několika velikostem hrnků tak, aby káva nestříkala z trysek do okolí hrnku. Italský výrobce navíc ujišťuje, že komfort při používání, který kávovar umožňuje, zajistí jeho dlouhou životnost a bezproblémové používání. Vynikající je i program pro úsporu energie a možnost přípravy jakékoliv kávy tzv. jedním tlačítkem.

Radost vám udělá i funkce pro nahřívání hrnků, možnost připravit jen horkou vodu, kterou využijete na čaj, nebo 2 kávy najednou, což ušetří trochu času. Nejvíc potěšující je i fakt, že se dá v kávovaru místo klasické zrnkové kávy použít již předem mletá káva a také ta bez kofeinu.

Příslušenství

Co se týká příslušenství, tam jde spíš o doplňky, protože zakoupením kuchyňského spotřebiče DeLonghi ECAM 22.110 B máte v podstatě vše, co je třeba. Dokoupit je dobré speciální sklenice na teplé nápoje v různých velikostech, ale také svou oblíbenou značku kávy, případně experimentovat s nějakou jinou.

Parametry

Výrobce: DeLonghi
Provedení: automatický kávovar
Typ ovládání: mechanické
Příkon: 1450 W
Parní tlak: 15 bar
Objem vody: 1.8 l
Kapacita zásobníku na kávu: 250 g
Hmotnost: 9.1 kg
Šířka: 23.8 cm
Výška: 35.1 cm
Ukazatel množství vody: ano
Tryska na páru: ano
Časovač: ano
Mlýnek: ano
Pěnič mléka: ano
Signalizace provozu: ano
Nastavitelná teplota kávy: ano
Nastavení síly kávy: ano
Aroma systém: ano
Zásobník na kávu: ano
Automatické čištění: ano
Automatické odvápňování: ano

Fotografie

DeLonghi ECAM 22.110 B

DeLonghi ECAM 22.110 B

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Kávovar DeLonghi

Co se dá o plnoautomatickém kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B říci závěrem? Jednoznačně si od nás vysloužil oba palce nahoru zejména díky vynikající kávě italské kvality. Pokud jde o cenu, na kterou někteří spotřebitelé upozorňovali, ta se pohybuje v rozmezí od cca 7 000 do 12 500 korun. Mohla by být sice trochu nižší, ale zase nákupem získáte plně samostatného pomocníka, který si vše udělá sám.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
 • pěnič mléka
 • pěkný design
 • snadné čištění
 • snadná manipulace
 • poměr cena/kvalita
Zápory
 • vyšší pořizovací cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datart.cz.

Nejprodávanější kávovary

Podobné články, co by vás mohli zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. DeLonghi ECAM 22.110 B je naprosto luxusní kávovar se super vychytávkami. Má nejen mlýnek na kávu, ale i pěnič mléka a jeho údržba je snadná a rychlá. Jsem s ním opravdu velmi spokojená.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo