Beko RCSA240M20W

Kombinovaná volně stojící chladnička Beko RCSA240M20W mi na první pohled připadala jako takový malý roztomilý diblík. Tyto lednice nové řady s klasickým chlazením, ale novým vylepšeným designem se hodí jak domů, tak na chalupu či do kanceláře.

Pro tříčlennou rodinu je tento model naprosto dostačující, i když sem se setkala i s takovými názory, že je Beko RCSA240M20W vhodná tak pro jednoho člověka, když je to opravdu velký jedlík.

Celkový objem lednice činí 229 litrů, přičemž chladící část má 142 litrů a mrazící prostor dostal 87 litrů. Obě části mají své vlastní samostatné dveře, které dostaly do výbavy těsnění s antibakteriální úpravou.

Výhodou je, že se dají otočit podle potřeby doprava či doleva, záleží, jak máte v domácnosti prostor. Na výšku má sice jen 153 cm, ale díky pěknému, moderně řešenému designu se stane ozdobou kuchyně.

S ohledem na to, že jsou ledničky v provozu nonstop, je důležitým faktorem pro výběr energetická třída a také spotřeba, což Beko RCSA240M20W splňuje. Patří do energetické třídy A+ a ročně spotřebuje maximálně 245 kWh elektrické energie. K dalším plusům patří její tichý chod, který umožňuje její pořízení i do panelového bytu. Hlučnost je totiž do 40 dB.

Má vcelku slušný mrazící výkon 3,5 kg čerstvých potravin, jež zamrazí během 24 hodin. Když vypadne proud nebo bude lednička odpojena třeba kvůli rekonstrukci bytu či malování, akumulační doma je 16 hodin. To je doba, po kterou je mrazák schopen udržet potraviny zmražené.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Potraviny můžete ukládat na 2 nastavitelné skleněné police z bezpečnostního (tvrzeného) sklad, dále jsou tu 3 dveřní přihrádky a také zásuvka na zeleninu. O lednici se nemusíte nijak starat, je totiž vyzbrojena automatickým systémem odmrazování, takže uspoříte čas, který byste jinak trávili ručním čištěním lednice. Mrazící výkon dostal 4 hvězdičky. Prostor mrazáku má k dispozici 3 transparentní zásuvky a nechybí také zásobník na led.

Výrobce nezapomněl ani na možné bakterie, které se v ledničkách často vyskytují a množí se. To je důvod, proč dveřní těsnění dostalo antibakteriální složku a speciálně obložený interiér je zabezpečen proti růstu bakterií i nežádoucích mikroorganismů, což vytváří téměř sterilní prostředí pro uchování vašich potravin. Posvítit si lze úspornými LED diodami.

Parametry

Výrobce: Beko
Zařazení: kombinovaná chladnička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 40 dB
Počet kompresorů: 1
Zaměnitelné otevírání dvířek: ano
Mrazák: ano
Energetická třída: A+
Čistý objem chladničky: 142 l
Čistý objem mrazáku: 87 l
Spotřeba el. energie: 250 kWh
Výška: 153 cm
Šířka: 54 cm
Hloubka: 60 cm

Fotografie

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Nepříliš velká, ale přesto schopná uskladnit dostatek potravin. Antibakteriální ochrana, úsporný a tichý provoz, perfektně uspořádané police a navíc bez nutnosti odmrazovat. Pokud hledáte ledničku, která splní svůj účel a nemá zbytečně moc funkcí, které ani neznáte, pak je Beko RCSA240M20W jasná volba. Má pěkný design, kvalitní zpracování a přijatelnou cenu. Trochu nám připomíná jinou chladničku, jejíž recenzi tu také naleznete a to Zanussi ZRT 18100 WA.

9.5Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9
5Hodnocení čtenářů
Design
7
Ovládání
5
Údržba
3
Klady
 • velikost
 • tichá
 • poměr cena/výkon
 • dobré uspořádání polic
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této lednici Beko najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější lednice

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 2.5
  Design
  70
  Ovládání
  50
  Údržba
  30

  Bohužel za mě jedno velké zklamání,neustálý hluk,žbluňkání.
  Lednici máme na 1 stupeň ale i tak pořád led na zadní straně lednice.po roce běžného používání odešli obě těsnění.na lednici se přímrazem natrhlo a na mrazáku odstává takže mám plný mrazák ledu :(

  Klady: rychlé rozmrazení
  Zápory: hluk-žbluňkání
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Koupily včera tuto ledničku a přijde nám hlučná.Někde píší že si musí sednout tak týden???Je to pravda?díky.Martin

  • Hlučná je co? Já při každém zavření dveří slyším hučení, klepání, žbluňkání, vrčení a bůhví co ještě za zvuky. To normální asi nebude..

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo