Zanussi ZRT 18100 WA

Na první pohled poznáte, že Zanussi ZRT 18100 WA je tak trochu jiný typ. Přestože je volně stojící, mrazák má oproti jiným chladničkám nahoře. Na výšku má pouhých 121 cm, takže uznáte, že velikán to zrovna není. Chladící část má i tak objem docela slušných 132 litrů. Mrazák trošku zaostává, protože jeho objem je jen 41 litrů.

Zanussi ZRT 18100 WA na to sice nevypadá, ale patří do energetické třídy A++, což je úsporná, přičemž roční spotřeba elektrické energie nepřekročí 215 kWh. Vzhledem k rozměrům je tento model vhodný do malých kuchyní, na chalupu nebo i kanceláře, kde si potřebuje potraviny uložit více pracovníků.

Hlučnost nepřesahuje 40 dB, takže jí můžete klidně pořídit i do panelového bytu, aniž by rušila sousedy. Mrazící výkon dostal 4 hvězdičky, což je nejvyšší mrazící třída, kdy teplota dosahuje méně než -18°C, to umožňuje i dlouhodobější uchování potravin. Mrazák zvládne zamrazit 3 kilogramy potravin během 24 hodin. Při výpadku proudu je akumulační doba zhruba 17 hodin.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Prostor chladničky rozdělují 3 skleněné police, 1 speciální šuplík, do kterého se ukládá ovoce a zelenina, dále 3 dveřní přihrádky, mezi nimiž je 1 velká pro skladování objemnějších lahví, 1 univerzální a 1 speciální určená na uskladnění vajec.

Jako bonus byla přidána certifikace Space+, což znamená, že je nabízeno více prostoru, ale stejné rozměry. Ovládání teploty je mechanické a díky nastavitelným nožkám i polohovatelným dveřím lze Zanussi ZRT 18100 WA umístit i na hůře přístupná místa.

Parametry

Výrobce: Zanussi
Zařazení: kombinovaná chladnička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 40 dB
Počet kompresorů: 1
Zaměnitelné otevírání dvířek: ano
Mrazák: ano
Energetická třída: A+
Čistý objem chladničky: 132 l
Čistý objem mrazáku: 41 l
Spotřeba el. energie: 215 kWh
Výška: 120,9 cm
Šířka: 49,6 cm
Hloubka: 60,6 cm

Fotografie

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení
Ideální lednice pro jednoho

Hledáte ledničku do malého bytu nebo praktický spotřebič pro prarodiče? Starší lidé si většinou na super moderní technologie a funkce nepotrpí, hlavní pro ně je dobré chlazení a přijatelné mražení, což Zanussi ZRT 18100 WA splňuje na výbornou. Chladnička je sice nízká, ale dostatečně prostorná, aby se do ní daly uložit běžné potraviny. Skvělá je do malých kuchyní, ale i na chalupu. Navíc díky minimální spotřebě nezatěžuje vaši peněženku zbytečnými náklady. Má pěkný design, je kvalitní a pro nenáročné uživatele dokonalá. Chcete-li o něco větší, pak by vás mohla zajímat třeba Gorenje N 6X2 NMX.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
8.5
Klady
 • cena
 • poměrně tichá
 • do malého bytu
 • pro jednoho dostačující
Zápory
 • nemožnost regulovat teplotu zvlášť v mrazáku
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této lednici Zanussi najdete na oficiální stránce výrobce.

Odborné zahraniční recenze

Recenze na Kagoo.com – 7,2/10

Klady:
 • velice ekonomická
 • klimatická třída

Zápory:
 • velikost


Recenze na Reevoo.com – 8,3/10

Klady:
 • dobrý poměr cena/výkon
 • ideální velikost pro jednoho nebo pár
 • design

Zápory:
 • příliš velké černé logo na dveřích


Nejprodávanější lednice

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo