Betano

Nováček, jenž má ještě hodně před sebou. I tak by se dala v krátkosti charakterizovat sázková kancelář Betano. Početná sázkařská komunita, řada zajímavých příležitostí pro kurzové sázky a přehledné menu, jemuž společně dominují bílá, černá a oranžová barva, to jsou další poznávací znamení sázkové kanceláře, která má svůj původ na jihu Evropy.

Jde o poměrně novou značku, která vstoupila na český trh teprve v roce 2022. Betano působí v řadě světových zemí a dynamicky roste. Stojí za ním společnost Kaizen Gaming. Prakticky dvě pětiny jejích akcií vlastní řecká firma OPAP, součást mezinárodní skupiny Allwyn, kam spadá i Sazka Group. Svůj podíl v Betanu tedy má také jeden z nejznámějších českých podnikatelů Karel Komárek. Kromě kurzových sázek nabízí tato značka rovněž Vegas hry

Historie a vývoj firmy

Provozovatelem sázkové kanceláře Betano je společnost Kaizen Gaming CZ Limited, která po změně v české legislativě po několika letech prolomila ledy. Vstoupila totiž na český trh jako první zahraniční sázková kancelář v novodobé éře. Příslušnou licenci obdržela v únoru 2023, patří tedy k nejmladším zástupcům kurzového sázení na trhu.

Betano je na světových trzích už přes celou dekádu, působí například v Bulharsku nebo Portugalsku, ale také v některých zemích Jižní Ameriky. Pod touto značkou si mohou vsadit milovníci kurzových sázek v Brazílii nebo Chile. Mimochodem, původ této sázkové kanceláře bychom hledali v Řecku, konkrétně pod značkou Stoiximan, která v této jihoevropské zemi působí od roku 2012 a je aktivní také na Kypru. Je sponzorem řady sportovních celků v ČR i v zahraničí.

Jak si založit účet?

Registrace u sázkové kanceláře Betano je jednoduchou záležitostí, která však proběhne kompletně online. Pokud byste chtěli založit účet na pobočce, nebude vám to umožněno. Pod touto značkou totiž žádnou síť kamenných poboček nenajdete. Ověření identity a další klíčové náležitosti proto bude nutné směrovat do kyberprostoru.

Pro moderní sázkaře je to pohodlná cesta, tradicionalisté už příliš potěšeni nebudou. Celou akci začnete kliknutím na oranžové tlačítko „Registrovat“ v pravém horním rohu úvodní obrazovky. Co bude následovat?

Připravte si své osobní údaje

Na samém začátku dostanete na výběr, zda si chcete založit účet prostřednictvím Google účtu, Facebooku nebo zvolíte klasickou cestu přes email. Pokud si vyberete poslední variantu, Betano formulář se vás zeptá na několik základních osobních údajů. Do připravených kolonek postupně vyplníte email, jméno, příjmení, datum narození a pohlaví. Po zanesení těchto pěti údajů do příslušných políček kliknete na zelené tlačítko s bílým nápisem „Další“.

Jednoduchost je na prvním místě

Registrační formulář bude dále pokračovat, vyplníte ještě trvalé (resp. přechodné) bydliště, město a PSČ. Zapomenout nelze ani na číslo mobilního telefonu, kam bude následně zaslán čtyřčíselný ověřovací kód. Ve třetím kroku registrace pak zbývá už jen málo. Je to uživatelské jméno, které jste si zvolili, heslo, které bude mít přinejmenším osm znaků (z toho 1 písmeno a 1 číslo) a případně také promo kód. Nezapomeňte na to, že budete muset ověřit svou totožnost online. Kamenné pobočky totiž Betano v ČR nemá.

Jak probíhá ověření identity?

Betano si musí podle platných právních norem ověřit totožnost nově registrovaných klientů. Jedinou možnou variantou je zde bankovní identita, tedy velmi pohodlný online proces, který zvládne každý uživatel z pohodlí vlastního domova.

Bank ID už nyní nabízí většina českých bank. Ty, které ještě tuto variantu pro klienty nepřinášejí, ji v blízké budoucnosti plánují. Pro klienty Air Bank, České spořitelny, ČSOB, Fio banky, KB, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisen Bank nebo Unicredit Bank se tak nabízí snadný scénář ověření identity. Zbývá ještě ověření platební metody, kterou budete používat a také nastavení sebeomezujících opatření. Poté je celý proces u konce, z dočasného konta, jehož platnost je 30 dnů, se stane trvalé. Můžete tedy začít sázet!

Registrovat se

Kurzová nabídka

Tato sázková kancelář má připravenu velmi pestrou kurzovou nabídku, na výběr je v současnosti více než 35 sportů. Myslí se tedy nejen na fanoušky fotbalu, hokeje nebo basketbalu, ale také na milovníky sportovních odvětví, jako je golf, lakros nebo plavání.

Sázet je možné na e-sporty, motorismus a MMA, do akce se dostává také baseball, tenis a bohatá sestava zimních sportů. Počítá se s vedlejšími trhy a sportovní nadšence potěší hlavně atraktivní nabídka statistických sázek u basketbalu nebo hokeje. Například v NHL je možné kombinovat tipy na zisk kanadského bodu a vstřelený gól u stejného mužstva v rámci Betbuilderu, což dává modernímu kurzovému sázení úplně nový rozměr.

Atraktivní nabídka pro všechny sázkaře

Nechybí záložka „Oblíbené soutěže“, kde si můžete zvolit vlastní ligy do základního výběru. Levá část úvodní stránky Betana je vyhrazena nabídce sportů, každý z nich má svou ikonku pro lepší orientaci sázkařů. Po rozkliknutí záložky „Plná nabídka“ se můžete podívat, jak široké možnosti má každý, kdo zavítá do prostředí této sázkové kanceláře.

Řadu zajímavých příležitostí nabídne záložka „Top kurzy“. Nechybí ani sázky na různé události mimo svět sportu, jako jsou například politické volby v různých zemích a udílení filmových cen. Minimální vklad pro jeden tiket činí u Betano 5 Kč, nejvyšší možná výhra je 10 milionů korun.

Sázka na vyžádání a různé promoakce

Pokud bude sázkaři nějaká nabídka chybět, může si ji vyžádat přímo u bookmakera. Platí to například pro nižší ligové soutěže v některých sportech. Velmi atraktivním oživením jsou různé promoakce. Dále je zde také MAX Kurz, což je vybraná příležitost, u které je marže na nule.

Live sázení s bohatou nabídkou

Chcete si vsadit Live? Nebaví vás kombinovat jen předzápasové kurzy na tiketu a rádi byste zažili víc vzrušení ze hry? Betano přináší mimořádně bohatou nabídku live sázek, které se neomezují jen na nejpopulárnější sportovní ligy a zápasy.

Na aktuální nabídku se dostanete jednoduše, stačí kliknout na záložku „Live sázení“ v horní liště po přihlášení do sázkařského profilu. Při sledování Betano TV tak můžete sázet a užít si ještě více zábavy. Sázky na pobočkách nejsou k dispozici, a to proto, že tato sázková kancelář funguje pouze online. Papírový tiket pro tradičně zaměřené sázkaře je tedy mimo hru.

Bonusy a promoakce

Jaká bonusová nabídka čeká na nováčky v prostředí této oblíbené sázkové kanceláře? Betano bonusy rozhodně nejsou určeny jen pro nové hráče, podívejme se proto na tuto záležitost podrobněji. Pro nově registrované hráče je připraven bonus 300 Kč a 50 free spinů za dokončení ověření sázkařského účtu. Nabízí se také bonus za první vklad, který může za určitých podmínek dosáhnout až 3 000 Kč.

Jak vypadá bonus za úvodní vklad?

Stačí aktivovat bonus u kurzového sázení a provést úvodní vklad na sázkařský účet. Minimum je 100 Kč, ale byla by jistě škoda, kdybyste nevyužili potenciál této bonusové nabídky na maximum.

Při třítisícovém vkladu se nabízí bonus 3 000 Kč, stačí splnit podmínky. Které to konkrétně budou? Vklad musíte během předem určeného časového rozmezí prosázet čtrnáctkrát (tj. připsání 1 000 Kč bonusu vyžaduje nejprve sázky v hodnotě 14 000 Kč), počítají se jen sázky s kurzem nejméně 1,80. do výsledného součtu se nezapočítávají tzv. Dvojité šance, MAX kurzy nebo sázky, na které využijete Cash Out, tedy tzv. předčasné vyplacení tiketu.

Oblíbené jsou také Betano Mise

V nabídce Betano najdete Mise, po jejichž dokončení získáte sázku zdarma nebo další sázkové bonusy. Stačí k tomu splnit základní podmínky, což je obvykle sázka s určitým kurzem, kterou podáte v přesně stanoveném časovém úseku. Kdo absolvuje celou Misi, nic mu už nebrání, aby dostal kýženou odměnu. Mise se pravidelně obměňují, často se objeví v nabídce u příležitosti konání nějaké sportovní akce (MS ve fotbale nebo hokeji, reprezentační utkání apod.). V tomto případě není možné využít Cash Out.

Pokud byste tak učinili, Mise bude bez ohledu na další okolnosti posouzena jako neúspěšná. Mimochodem, o dostupných bonusech se dozvíte vždy, když otevřete svůj profil na Betano, prohlédnout si můžete také aktivní nebo ukončené kampaně.

Neplaťte za nudu

V čem spočívá tato nabídka? Možná ji znáte už z dřívějška, je v prostředí sázkových kanceláří populární. Pokud provedete sázku na fotbalový zápas a ten skončí bez branek, vklad se za určitých podmínek vrací. Stačí, abyste dříve vsadili na přesný výsledek zápasu, výsledek v poločasu nebo konečný výsledek.

Oblíbený je také Bet Builder

Sestavit si vlastní sázku? Ano, to je podstatou Bet Builderu, oblíbence moderních sázkařů. V čem přesně spočívá? Do jedné sázky se navzájem poskládá více příležitostí z jednoho zápasu. Například v hokejovém utkání to může být sázka na střelce, hráče, který získá dva kanadské body a dalšího, jenž si připíše asistenci. Libovolně si takto můžete propojit od 2 do 7 různých příležitostí, kurz může být následně mnohem zajímavější a dosahovat až astronomických rozměrů. Pokud tedy bude úspěšný!

Předčasná výplata tiketu

Betano nabízí unikátní možnost výplaty tiketu ve chvíli, kdy je splněný nějaký základní předpoklad. Zápas ještě nemusí být u konce, přitom bude sázka vyhodnocena jako výherní. Předčasná výplata tiketu je možná jen u některých ligových soutěží a sportů (fotbal, hokej, tenis, basketbal a některé populární americké sporty).

Ptáte se na příklady? Sázka může být výherní, pokud váš favorit vede ve fotbalovém zápase o dvě branky, v hokejovém o tři branky a v tenisovém utkání zvítězil v prvním setu rozdílem třídy (tedy 6:0 nebo 6:1). Obdobně funguje předčasná výplata u basketbalu, váš tým musí mít na svém kontě nejméně dvacetibodový náskok.

Platební metody

Jaké platební metody můžete využít u této sázkové kanceláře? K dispozici jich bude hned několik, záleží na tom, kterým dáte přednost a provedete jejich nezbytné ověření. Ke vkladu na sázkařské konto je možné využít kreditní, resp. debetní kartu a běžný bankovní převod, podporu má celkem osm různých českých bank (Česká spořitelna, KB, ČSOB, UniCredit Bank, Fio banka, Raiffeisenbank, mBank a MONETA Money Bank). K dispozici je také několik populárních e-peněženek. Konkrétně to jsou Skrill, Neteller nebo PaySafeCard. Další možnosti pro depozit již u Betano nejsou, ani klasický vklad na pobočce není z pochopitelných důvodů ve hře.

Vklad a výběr

Samotný vklad na pobočkách není možný, na výběr mají sázkaři platební kartu, bankovní převod a několik různých elektronických peněženek. V případě bankovního převodu nebo platby kartou Maestro/MasterCard/VISA jsou transakce bez limitu (resp. v rozmezí 10 a 999 999 Kč, vložit tedy lze i symbolickou částku). Karetní transakce se zpracuje okamžitě, bankovní převod nějakou dobu potrvá (zpravidla se sázkaři dočkají do hodiny, v některých mimořádných případech se čekání protáhne na 3 dny).

Skrze PaySafeCard můžete vložit částku v rozmezí 10 a 24 000 Kč, Skrill umožní depozit od 200 Kč, maximum je 100 000 Kč, stejně jako Neteller. Transakce je možné uskutečnit také ze svého smartphonu, vklad v rámci mobilní aplikace je velmi snadný a časově nenáročný.

Jaké jsou možnosti výběru?

Metody, skrze něž je možné vybírat výhry u Betano, jsou v zásadě dvě. Je to klasický bankovní převod a kreditní, resp. debetní karta. Vybírání je možné i u symbolických částek. Minimum pro kreditní nebo debetní kartu je 10 Kč, maximum 100 000 Kč, doba zpracování se zde zpravidla pohybuje v rozmezí 2 a 5 pracovních dní. Bankovní převod je v zásadě bez limitu a bude obvykle rychlejší než připsání peněz na kartu. Nejčastěji se vyřídí v rámci jednoho pracovního dne.

Mobilní aplikace

Betano má k dispozici velmi dobře zpracovanou mobilní aplikaci, která čeká na všechny sázkaře se smartphony s operačními systémy Android či iOS. Aplikace pro Androidy čeká na Google Play, pro iOS ji najdete na App Store, takže samotná instalace je velmi jednoduchá a stačí k ní jediné kliknutí. Poté se přihlásíte a když nastavíte trvalé přihlášení, nebude nutné opisovat vždy stále stejné údaje. Samozřejmostí je také podpora mobilní verze webu.

Pokud nechcete instalovat aplikaci, můžete si užít prostředí kurzových sázek také v prohlížeči svého mobilního zařízení, stačí se jednoduše přihlásit do osobního profilu a užít si zábavný večer!

Betano TV

Sportovní přenosy jsou pro mnohé sázkaře skutečnou alfou a omegou. Každý hráč s plně dokončeným registračním procesem si může užít prostředí Betano TV. Chcete znát aktuální nabídku? Klikněte na záložku Live sázení a poté na Live kalendář, kde si můžete prohlédnout plán živých přenosů pro jednotlivá sportovní odvětví.

Symbolickou podmínkou pro to, abyste mohli sledovat bohatou nabídku live streamů, je jen minimální zůstatek ve výši 10 Kč. A takovou sumu bude mít na svém účtu každý sázkař, jde tedy spíše o formalitu. Co nechybí v základní nabídce? Ta se také neustále rozšiřuje, nezapomínejme, že Betano je na českém trhu poměrně krátce a má před sebou velké plány a výzvy.

  • Fotbal – Italská Serie A, francouzská Ligue 1 nebo německá Bundesliga a španělská La Liga.
  • Hokej – Zámořská NHL je největším tahákem. Nechybí švýcarská NLA nebo švédská SHL.
  • Basketbal – NBA je na prvním místě, v nabídce je také několik dalších světových lig.
  • Další sporty – Počítá se s plážovým volejbalem, házenou, tenisem nebo šipkami.

Betano a sponzoring

Značka Betano je aktivním sponzorem mnoha sportovních týmů. Na prvním místě je český hokejový národní tým, fotbalové kluby AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň nebo FC Porto, Benfica Lisabon nebo Fluminense. V hokeji stojí tato populární značka například za celky HC Dynamo Pardubice a HC Kometa Brno. Sponzoruje také několik bulharských, rumunských a řeckých fotbalových mužstev.

Podpora

Jakými formami můžete kontaktovat podporu této sázkové kanceláře? I když není k dispozici síť kamenných poboček, podpora Betano je k dispozici v češtině a ozvat se můžete hned přes několik různých kanálů. Na začátku můžete navštívit sekci FAQ (Help Center), kde jsou popsány nejčastější otázky a odpovědi ze strany sázkařů, podrobně se rozebírají věci kolem účtu, procesu ověření nebo bonusů a transakcí.

Nabízí se také chat server Betano, kde je nutné nejprve kliknout na konkrétní oblast, se kterou potřebujete poradit a počkat na spojení s operátorem. Své otázky můžete psát také prostřednictvím emailu na podpora@betano.cz. Live chat je k dispozici mezi 10:00 a 0:00, tedy po většinu obvyklé pracovní doby. Call centrum na čísle +420910920444 funguje pravidelně mezi 9:00 a 17:00.

Registrovat se

Shrnutí

Betano je značkou, která se dynamicky rozvíjí a má před sebou zajímavou budoucnost. Krátká historie značky na českém trhu není na překážku, jde o transparentní sázkovou kancelář. Její jméno je velmi dobře známé i v dalších evropských zemích. Atraktivní nabídka příležitostí, rostoucí hráčská komunita a přehledné webové rozhraní, kterému dominují bílá, černá a oranžová, jsou nejsilnějšími zbraněmi Betana. Tato značka proto právem patří mezi nejoblíbenější tuzemské značky ve světě kurzového sázení.

Výhody Betana

Řadu fanoušků sportovních sázek jistě potěší velmi bohatý výběr. Betano nabízí sázení na více než třicítku různých odvětví a prakticky neustále rozšiřuje svůj repertoár. Zaměřuje se také na tzv. vedlejší trhy. K dispozici je propracovaný Bet Builder, přehledná mobilní aplikace a vysoký payout na oblíbených trzích. Atraktivní jsou také různé promoakce, mezi nimiž vynikají Mise, Předčasná výplata nebo Neplaťte za nudu. Milovníky live sázek potěší velmi početná nabídka živých přenosů.

Nevýhody Betana

A kde by se naopak Betano mohlo zlepšit? Je to například absence kamenných poboček, která je však vzhledem ke strategii společnosti pochopitelná. Výhodou by nesporně bylo rozšíření nabídky vkladů a výběrů nebo možnost ověření identity (KYC) i jinak, než pouze formou Bank ID. I přes zmíněné nedostatky je tato sázková kancelář dobrou volbou pro nováčky mezi kurzovými sázkami a rozhodně stojí za zvážení.

Otázky a odpovědi

Mohu si stáhnout aplikaci Betano?

Ano, je k dispozici na App Store nebo Google Play, podle toho, jestli máte smartphone s operačním systémem iOS nebo Android. Stažení a instalace jsou jednoduchým procesem, který zvládne každý sázkař za malý okamžik.

Jaká je minimální sázka pro jeden tiket na Betano?

Nejnižší možná částka, jíž lze vyslat do akce na jediném tiketu, je u sázkové kanceláře Betano 5 Kč.

Má Betano také nějaké kamenné pobočky?

Ne, v ČR v tuto chvíli nenajdete kamennou pobočku Betano. Komunikace se sázkaři se odehrává kompletně online, to platí i pro ověření identity, která je možná jen prostřednictvím Bank ID.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz osobám mladším 18 let.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (140 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo