Fortuna

V českém prostředí je to jasná dvojka mezi sázkovými kancelářemi. Fortuna má za sebou dlouholetou tradici, která se začala psát hned na počátku devadesátých let minulého století. Atraktivní kurzová nabídka, propracovaná mobilní aplikace a sportovní streamy z celého světa, to jsou hlavní výhody, které jsou spojovány s touto značkou.

Fortuna je sázkovou kanceláří, kterou symbolizuje barevná kombinace černé a žluté. Sázkaři mohou najít zajímavé tipy v sekci Inspirace nebo diskutovat s ostatními sportovními fanoušky v rámci komunity na fóru. Výhodou je také bohatá bonusová nabídka. A v neposlední řadě, nedílnou součástí Fortuny je také online casino.

Historie a vývoj firmy

Dějiny sázkové kanceláře Fortuna odstartovaly v roce 1990, za touto značkou stáli Petr Bouma nebo Josef Kurka, ale také slavný hudebník Michal Horáček. V dalším roce je založena slovenská společnost Terno, jejíž historie je s Fortunou velmi úzce spjata, v roce 2004 totiž došlo k jejich přímému propojení do Fortuna Group. Brzy poté se Fortuna dočkala změny majitele, když slavnou značku převzala v roce 2005 skupina Penta Investments.

Dalším milníkem pak bylo zahájení online sázení v roce 2009 v ČR, slovenští sázkaři se dočkali už o dva roky dříve. V současnosti působí Fortuna na několika evropských trzích, kromě ČR a SR je to hlavně Polsko, Rumunsko a Chorvatsko. V českém prostředí má přes pět stovek stabilních poboček, na nichž mohou sázkaři využívat různé služby.

Jak založit účet?

Cesta k založení účtu u Fortuny je velmi jednoduchá a nekomplikovaná. Ověření identity je totiž možné provést online díky Bankovní identitě, jinak řečeno, zcela bez nutnosti fyzické přítomnosti na pobočce. Klikněte na tlačítko „Registrace“, které najdete v pravém horním rohu úvodní obrazovky. Na začátku je krátký registrační formulář, v němž postupně uvedete zvolené uživatelské jméno, které musí být unikátní, heslo, telefonní číslo a emailovou adresu. Oba kontakty jsou důležité pro pozdější ověření sázkařského konta.

Ve druhé části formuláře pak doplníte další osobní údaje. Postupně do připravených kolonek vyplníte jméno, příjmení, státní příslušnost a rodné číslo. Zvolíte si také bonus, který preferujete. Fortuna nabízí atraktivní bonusy v době, kdy se konají významné sportovní akce.

Potvrzení kontaktů

Zbývá ještě jedna věc, která předchází založení tzv. dočasného konta. Musíte potvrdit, že je zadaný emailový účet skutečně váš, a to pomocí prokliku v mailu od Fortuny. Také zadáte do připraveného políčka SMS kód, jímž potvrdíte telefon. Tím je první fáze hotová, máte k dispozici dočasné konto.

Ve druhé fázi pak ověříte platební metody, nastavíte si herní limity a ověříte totožnost, k čemuž máte dvě různé možnosti. Ověření bankovního účtu nebo platební karty je podmínkou dokončení celého procesu registrace. A jde také o praktické věci, bude možné jednoduše provést depozit na herní konto nebo si vybrat zaslouženou výhru. Nastavte si herní limity, ať už jde o objem sázek za den nebo měsíc, případně čistou ztrátu za tato období. Přihlašovat se pak budete vždy zvoleným jménem a heslem.

Ověření totožnosti

Ověření totožnosti KYC je nezbytné u každé české sázkové kanceláře, Fortuna tedy nemůže být žádnou výjimkou. Na výběr máte dvě základní varianty, jednu lze provést přímo z pohodlí vaší domácnosti, v druhém případě se musíte dostavit na kamennou pobočku s občanským průkazem v ruce. Obsluhu už bude zajímat jen přezdívka, kterou jste si při registraci zvolili.

Bankovní identita je velmi populární alternativou, není nutné nikam chodit osobně. Ve Fortuně lze dokončit registraci skrze internetové bankovnictví vybraných českých bank. Konkrétně je to Česká spořitelna, ČSOB, MONETA Money Bank, Air Bank, Raiffeisenbank, KB, Fio banka nebo UniCredit Bank a Banka Creditas. Pokud máte raději osobní kontakt, stačí navštívit kteroukoliv z více než pětistovky poboček. Ano, velmi pravděpodobně je některá i ve vašem městě.

Registrovat se

Kurzová nabídka

Fortuna nabízí každý den tisíce různých příležitostí pro fanoušky kurzového sázení. Hned na úvodní stránce najdete záložku „Doporučujeme“, kde uvidíte několik zajímavých tipů. Po několika kliknutích si lze vsadit na fotbalovou Ligu mistrů či Evropskou ligu, anglickou Premier League nebo italskou Serii A, nabízí se také česká nejvyšší hokejová a fotbalová soutěž, NHL a různé turnaje v tenisu nebo dalších míčových sportech.

Kromě sportovních výsledků se nabízí také originální sázky na různé události, a to například v záložkách „Finance“, „Politika“, „Stane se v roce 2024“, „Zábava“. Tuto sekci má Fortuna velmi důkladně zpracovanou a nabízí tak i sázky, které jinde nenajdete.

Na výběr jsou desítky sportů

Takřka čtyřicítka různých sportovních odvětví, ale také řada zajímavých speciálů. Kurzová nabídka na Fortuně prochází každodenní pečlivou aktualizací a přináší velmi atraktivní zábavu pro každého sázkaře. Kromě klasiky a sázek na fotbal, hokej nebo jiné míčové sporty, tu najdete také fotbalové a hokejové speciály (sázka na vítěze individuálních ocenění v NHL, další reprezentační trenér apod.).

Dočkáte se také pestré nabídky esportů, sázet lze na Counter Strike či LOL, nechybí také motorismus, golf, baseball a MMA. Pravidelně jsou k dispozici MEGAkurzy, tedy sázky, kde se například sečte několik událostí do jednoho kurzu. Lze je sázet pouze sólo.

Inspirace je také připravena

Sekce „Inspirace“ nabídne stovky tiketů každý den, můžete si prohlédnout zajímavé sázenky, které vás podnítí do další hry. A nikdo vám také nebrání je kopírovat. Další inspiraci můžete nabrat v sekci „Komunita“, kde diskutují sázkaři o různých sportovních tématech. Samozřejmostí jsou také pravidelně aktualizované statistické údaje přímo na webu Fortuny, z nichž můžete čerpat informace při skládání svých dalších tiketů. Minimální sázka na jeden tiket je 10 Kč, nejvyšší možná výhra činí deset milionů korun.

Live sázky

Fortuna nenabízí jen předzápasové sázky, ale umožní i propracované Live sázení. Aktuální nabídku těchto sázek najdete po kliknutí na záložku „Live“ na horní liště webu této sázkové kanceláře. Pak už stačí jen vybrat si zápas, který vás zajímá, sledovat jej a případně si také vsadit. V menu Live sázek najdete na levé straně kategorie sportů, kde si zvolíte svého favorita. Můžete se také přesvědčit, jaký stream bude k dispozici dnes večer. Nabídka je totiž velmi proměnlivá.

Sázení na pobočce

Pokud jste ze staré školy, rádi podáváte tikety také na kamenných pobočkách a sledujete vybrané přenosy s papírkem v dlaních. Můžete si také vygenerovat kód v aplikaci Fortuny, který jen sdělíte obsluze. Stačí, když kliknete na černé tlačítko s bílým nápisem „Připravit tiket“.

Na vybraných pobočkách si lze také zakoupit vstupenky na zápasy Fortuna ligy, kde jsou v prodeji dva dny před zápasem. Každý z fotbalových klubů první i druhé české nejvyšší soutěže má svou pobočku. Na jednotlivých pobočkách je možný i hotovostní vklad na sázkařské konto, totéž platí o výběrech. Limit je zde stanovený na 5 000 Kč za každých 24 hodin.

Bonusy a věrnostní program

Co čeká u Fortuny na nové sázkaře? Obecně platí, že bonusové nabídky jsou u této sázkové kanceláře hodně pestré a nepotěší jen nováčky, ale také dlouholeté klienty. Aktuální nabídku bonusů najdete vždy, když rozkliknete sekci „Promo“ na úvodní stránce oficiálního webu. Ve hře je sbírání věrnostních bodů za každou sázku, různé soutěže, jako je Tipovačka o 5 000 Kč a každodenní vylepšené kurzy (tzv. Megakurzy).

Aktuálně mohou nováčci obdržet bonus za registraci zdarma ve výši 300 Kč, jenž je připsán na sázkařské konto a také až 200% Bonus na první sázky. U tohoto bonusu je maximum stanoveno na velmi atraktivních 6 000 Kč, záleží na výši vkladu konkrétního sázkaře. Počítá se z počátečního vkladu s tím, že tyto prostředky musí být vloženy do sedmi dnů od aktivace bonusu.

  • Podmínkou je, aby sázkař uzavřel sázky v hodnotě desetinásobku Vstupního bonusu.
  • Poté, co uzavře sázky v hodnotě dvojnásobku Vstupního bonusu, získá prvních 20 %.
  • Zbylých 80 % se připíše na sázkařské konto do 24 hodin od splnění zbývajících podmínek.

Využít bonus

Megatrefa je velmi atraktivní

Pokud máte v oblibě Fortuna ligu a věříte si, že dokážete správně odhadnout výsledky jejích utkání, bude pro vás Megatrefa zajímavým zpestřením. Hrát ji může každý registrovaný sázkař na Fortuně, v banku je minimálně sto tisíc korun, ale hodnota hlavní ceny může snadno přerůst milionovou hranici. Ve hře jsou i další hodnotné ceny s fotbalovou tématikou, každý měsíc jsou takto odměněni nejlepší tipující.

Jak se sbírají a používají věrnostní body?

Věrnostní body dostává každý tipér za své podané tikety. Někdy je lze nasbírat i při interaktivních hrách, které jsou na Fortuně k dispozici u příležitosti zajímavých eventů (Liga mistrů nebo kvalifikace ME a MS ve fotbale, hokejové mistrovství světa apod.).

Cílem této zábavné hry je proměnit pět nájezdů či penalt, každý úspěch znamená 100 připsaných bodů pro sázkaře. Věrnostní body lze u této sázkové kanceláře využít i na pobočkách, kde si za ně lze koupit kurzovou nabídku nebo například voucher na sázky, který je zajímavým dárkem pro přátele. Nejčastěji se tyto body uplatní při podávání tiketů, přičemž každých 500 bodů má hodnotu 10 Kč (tedy nejnižšího možného vkladu).

Tipovačka o 5 000 Kč

Pokud máte tipování opravdu v krvi, můžete si na portálu www.tipovacka.cz zkusit jednu hru bez nutnosti podávat sázenky. Tipovačka o pět tisícovek spočívá v tom, že uhodnete, kdo vyhraje zápas a trefíte také další otázky (kdy přesně padne branka, jak bude vypadat konečné skóre apod.). Kdo trefí vše, získává jackpot, v opačném případě se pětitisícovka rozdělí mezi pětici tipérů, kteří byli přesnému výsledku nejblíže.

Sportovní kvíz pro sázkaře

Každé pondělí v 19:30 je pro sázkaře připravený zábavný vědomostní kvíz. Otázky se týkají sportu ve všech jeho podobách, znalci jednotlivých sportovních odvětví se mohou příjemně odreagovat a vyhrát zajímavé ceny.

Odměny v hodnotě několika tisíc korun jsou každý týden k dispozici pro osm desítek nejlepších, při bonusových kvízech je odměněn dvojnásobek účastníků. A například, ten nejlepší získá bonus v hodnotě 2 000 Kč, za stříbrnou medaili se připíše na konto 1 500 Kč, bronzový stupínek je ohodnoceno tisícikorunou.

Platební metody

Na Fortuně lze využívat různorodé platební metody. Vklad je možné provést na pobočkách po celé ČR, pomocí klasického bankovního převodu či provést tuto transakci platební kartou. Nabízí se také možnost využít PayPal, kde je pro úspěšný vklad nutný účet vedený na jméno klienta. Mimochodem, další možnosti vkladu už dostupné nejsou. Česká dvojka mezi sázkovými kancelářemi nenabízí ani jiné elektronické peněženky.

Vklady a výběry

Zavedenou klasikou je vklad na sázkařský účet na kamenné pobočce, jenž má strop na 5 000 Kč za každých čtyřiadvacet hodin. Pochopitelně je také omezen dobou, kdy je otevřená konkrétní pokladna, resp. pobočka. Platba kartou proběhne okamžitě, vložená částka se tedy připíše záhy po schválení transakce. Minimum je stanoveno na 100 Kč, maximum je 300 000 Kč. Stejné minimum je stanovené pro platbu prostřednictvím bankovního převodu, která naopak nemá omezení v podobě stropu. Na zpracování této transakce má Fortuna 24 hodin, podobně jako u platby v hotovosti.

Varianty pro výběr výher jsou celkem dvě, a to bankovní převod (v rozmezí 10 Kč a 5 000 000 Kč) nebo výběr na pobočce, kde platí již dříve avizovaný pětitisícový limit na každých 24 hodin. Jakou částku můžete převést ze svého účtu? Konkrétní hodnotu odráží položka „Použitelný zůstatek“, jíž najdete v profilu. Výplata výher bankovním převodem standardně potrvá jeden až dva dny.

Mobilní aplikace

Velkou výhodou je pro sázkaře u Fortuny mobilní aplikace, kterou si lze velmi jednoduše stáhnout prostřednictvím Google Play či App Store. Je tedy připravená pro majitele různých smartphonů, je k dispozici pro operační systémy Android nebo iOS. Název aplikace je Fortuna Sport. Nestahujte ji skrze jiné kanály, protože jen na Google Play nebo App Store máte záruku pravosti. Samozřejmostí je na Fortuně podpora mobilní verze stránek. Stačí se tedy přihlásit v prohlížeči, pokud nechcete tuto aplikaci z nějakého důvodu využívat.

Fortuna TV

Každý sázkař s plně dokončenou registrací, který má na kontě libovolný zůstatek (stačí symbolický, například v řádu desetikorun), může sledovat sportovní přenosy v rámci Fortuna TV. Každý den jsou dostupné stovky přenosů z různých sportů, počítá se i s fanoušky velmi známých klubových soutěží.

Pokud vás zajímá program, stačí po kliknutí na sekci „Live“ zatrhnout jednu z kolonek „Do 1H“, „Do 12H“ nebo „Dnes“. Mějte přitom aktivní filtr „Pouze stream“, abyste věděli, jaké zápasy se budou vysílat v živém přenosu. Následně si najdete své oblíbené sporty podle kategorií v levém pruhu obrazovky a najdete stream, na který se už dlouho těšíte. Sledovat zápasy můžete v mobilní aplikaci, pokud jste právě mimo domov, ale také v internetovém prohlížeči PC. A jaké soutěže jsou připraveny?

  • Fotbal: Na prvních místech jsou Fortuna liga, Serie A nebo La Liga a další evropské soutěže.
  • Hokej: V hlavní roli je NHL, nejsledovanější liga světa, která nabídne plejádu českých hvězd.
  • Basketbal: Sledujte NBA se zámořskými esy nebo Ligu mistrů v tomto míčovém sportu.
  • Tenis: Čtyři grandslamy. Sledujte lednové Australian Open nebo také letní Wimbledon.
  • Řada dalších oblíbených turnajů v tenisu (ATP nebo WTA Tour) a volejbalová Liga mistrů.
  • Velkou výhodou je pro sázkaře možnost sledování několika různých přenosů současně.

Bet Club aneb Škola sázení

Tato sekce je užitečná hlavně pro nováčky mezi sázkaři, ale nahlédnout do ní může každý, kdo se chce zábavnou formou vzdělávat v prostředí kurzových sázek. Bet Club přináší několik desítek zábavných videí, která vám nabídnou originální vhled do sportovního sázení. Videa si můžete přehrát i podle toho, kam se řadíte, na výběr jsou sekce „Začátečník“, „Pokročilý“, „Expert“ a také řada atraktivních témat v sekci „Speciály“. Průvodcem je v těchto videích mladík jménem Bet, popíše důležité pojmy, jako je Cashout, Live sázka, Sólo sázka nebo sázkařské handicapy.

Podpora

Máte připravenu nějakou otázku na podporu Fortuny? Kontaktovat ji můžete hned několika různými způsoby. Pokud nenajdete odpověď v sekci Nápověda ve spodní části úvodní stránky webu, nabízí se telefonát na číslo +420 267 218 218. Volat můžete denně mezi 8. a 21. hodinou, infolinka je připravena ve všední dny, víkendy i svátky.

Pokud nechcete telefonovat a raději píšete, je připravený kontaktní formulář I-Konto. Z přednastavených možností si zvolíte předmět zprávy a poté popíšete svou otázku. Buďte co nejvíce konkrétní, například pište rovnou i číslo sázenky, pokud chcete provést reklamaci a uveďte i typ a verzi svého prohlížeče, pokud právě řešíte problémy se zobrazením webu nebo streamů. Na podporu samozřejmě lze směřovat i různé náměty, pochvaly a další zprávy.

Registrovat se

Výhody Fortuny

Mezi největší plusy této sázkové kanceláře se řadí pestrá síť poboček, 200% Bonus k prvnímu vkladu až do hranice 6 000 Kč a rozsáhlé Promo. Sázkaře potěší i propracovaná mobilní aplikace, stejně jako telefonická podpora, která je k dispozici prakticky po celý den. U Fortuny jsou na výběr více než tři desítky sportů, počet lig a turnajů, na něž si lze vsadit, je mezi českými sázkovými kancelářemi skutečně nadprůměrný. Díky TV Fortuna lze sledovat sportovní přenosy téměř odkudkoliv.

Nevýhody Fortuny

Mínusem je v případě Fortuny absence většího počtu možností vkladu a výběru, sázkaři se musí spolehnout prakticky jen na platební karty, bankovní převody nebo PayPal. Citelně zde chybí větší nabídka elektronických peněženek, které jsou v dnešní době běžně používané. Chybí také live chat přímo na webu, který by nabídl rychlé řešení.

Pokud se klient chce na něco zeptat podpory, musí vyplnit kontaktní formulář a počkat na odpověď, případně zvednout telefon a zavolat na uvedenou infolinku. I přes uvedené nedostatky je Fortuna velmi dobrým tipem pro nováčky ve světě sportovních sázek a radost udělá v mnoha směrech i pokročilejším sázkařům.

Otázky a odpovědi

Mohu si do svého smartphonu stáhnout aplikaci Fortuny?

Ano, můžete. Postup je jednoduchý, jděte na App Store nebo Google Play, kde si najděte aplikaci Fortuna Sport. Následně odklikněte instalaci a přihlaste se do profilu. S Fortunou můžete být i na cestách!

Jakými formami mohu kontaktovat podporu Fortuny?

Nabízí se hned několik možností, jak oslovit podporu této sázkové kanceláře. Fortuna nabízí vlastní infolinku, která je v provozu mezi osmou a jednadvacátou hodinou, další variantou je kontaktní formulář.

Jaká je u Fortuny minimální částka na jeden tiket?

U některých českých sázkových kanceláří lze vsadit už pětikorunu. Fortuna má jiná pravidla, minimální částka pro jeden tiket činí 10 Kč.

Shrnutí

Fortuna je jedním z nejvýznamnějších hráčů na českém trhu. Má za sebou tři dekády plné úspěchů a přízeň sázkařů rozhodně neklesá.

Tato značka se také snaží o různé inovace, zapracovala do své nabídky také Cashout nebo Betbuilder, nabídne sázkařům přehledné statistické údaje o vybraných ligových soutěžích na jedno kliknutí. Jde o druhou nejvýznamnější značku v oblasti kurzového sázení v ČR, která pronikla i na několik zahraničních trhů. Výhodou je mobilní aplikace, početná sázkařská komunita a přehlednost webu.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz osobám mladším 18 let.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.ifortuna.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (110 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo