Tepelná čerpadla Viessmann

Tepelná čerpadla Viessmann sází na ten fakt, že přístup ke zdrojům energie, kterou využívají, má v podstatě každý. Čerpat je můžeme zcela zdarma a s maximální ohleduplností vůči životnímu prostředí. S těmito produkty můžete ušetřit skoro 60 % nákladů, a to jak při ohřevu vody, tak během vytápění domu.

Návratnost investovaných finančních prostředků u tepelných čerpadel Viessmann je cca 5 až 10 let, přičemž jejich životnost je nejméně 15 let. Pokud ovšem svému čerpadlu budete dopřávat potřebný, a hlavně kvalitní servis, jeho životnost se značně prodlouží.

Zjistit více

V nabídce jsou jak modely země-voda, tak vzduch-voda, a právě dlouhá životnost a spolehlivost je důvodem, proč je tato značka tak populární a hojně vyhledávaná. Hlučnost tepelných čerpadel Viessmann se pohybuje kolem cca 40 dB, což jsou minimální hodnoty.

Systém čerpadel země-voda funguje prostřednictvím kolektorů, které jsou umístěny v zemi a čerpají tepelnou energii přímo z půdy a odvádějí přímo do výměníku. Čerpadla mají vysoce stabilní výkon, nízkou energetickou náročnost a zcela tichý chod.

Tepelná čerpadla typu vzduch-voda, které můžete na trhu najít v provedení split nebo také monoblok. Právě jejich hlučnost se pohybuje kolem 40 dB. Ve chvíli, kdy dochází k poklesu venkovních teplot až pod bod mrazu, je připraven elektrokotel, který sepne tak, jak bude aktuálně potřeba.

Pokud jde o pořizovací cenu, ta se pohybuje v rozmezí od 100 000 do 300 000 Kč podle toho, jaký zvolíte typ a výkon.

O značce Viessmann

Skupina Viessmann vznikla v roce 1917 jako rodinný podnik a v současnosti působí v 74 zemích po celém světě. Firma má 22 výrobních společností, které jsou celkově v 12 zemích. Patří k špičce mezi výrobci, kteří na trhu nabízí topné, průmyslové i chladící systémy.


Tepelná čerpadla Viessmann můžete nakoupit také: Woltair.cz

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (70 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Manžel chtěl tepelné čerpadlo a jelikož se v takových věcech vyzná lépe než já, nechala jsem výběr na něm. Objednal čerpadlo Viessmann a myslím, že to bylo perfektní volba, protože je fakt skvělé a funguje naprosto bezchybně.

  2. Máme nainstalováno tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S. Funguje dobře, není nijak hlučné a cena byla rovněž přijatelná, takže za nás jednoznačně spokojenost. Tuto značku mohu vřele doporučit.

  3. Viessmann je super, máme od této značky tepelné čerpadlo již druhým rokem a naprostá spokojenost. Zatím ani jeden zádrhel, tak mu to snad vydrží i nadále, nerad bych zase zažíval stresy, že něco nefunguje podle plánu.

Přidat komentář

Recenzer
Logo