Electrolux EER73IGM

Hledáte akumulátorový tyčový vysavač, abyste pořád nemuseli zápasit s přívodní šňůrou, potřebovali byste přístroj, který nabízí jednoduchou manipulaci a mohli s ním uklidit třeba i automobil?

Tak to by vám mohl vyhovovat vysavač Electrolux EER73IGM 2v1, který nabízí funkce tyčového vysavače pro vaše podlahy, ale také ručního vysavače třeba pro vaši sedačku. Jelikož nás tento model zaujal, rozhodli jsme se jej pro vás otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Vysavač Electrolux EER73IGM má opravdu povedený design. Jeho barva šedé oceli je velmi elegantní a nadčasová. Tvar úchopu v tyčovém i ručním používání je ergonomický, což potěší každého uživatele. Navíc je vysavač opravdu velmi lehký, a tak úklid s ním zvládne opravdu každý.

Na přední části vysavače naleznete tři ovládací tlačítka, které skvěle ladí k celkovému konceptu tohoto vysavače. Ani transparentní části nepůsobí okoukaně ani příliš výrazně. S designem si tedy při návrhu výrobku, výrobce opravdu pohrál.

Funkce

V současné době se akumulátorové vysavače začínají těšit stále rostoucí pozornosti ze strany zákazníků, ačkoli je hned na úvod nutné zdůraznit, že právě kapacita baterie výrazně ovlivňuje podlahovou plochu, kterou jste schopni na jedno nabití uklidit.

Výrobce vysavače udává maximální dobu provozu na jedno nabití 30 minut, takže tento vysavač se hodí spíše na malé a střední podlahové plochy. Velkou výhodou je dvojitá filtrace vysávaných nečistot a bezsáčkový provoz, kromě toho, že ušetříte za nákup sáčků je i vysypání nečistot velmi jednoduché.

Náš test

Rozhodli jsme se vysavač vyzkoušet na podlahové ploše, ale i jeho odnímatelnou ruční jednotku. Vysavač byl plně nabitý dle indikátoru za necelé tři hodinky. Na našich plovoucích podlahách se ukázal jako velmi efektivní i když nás den předtím navštívil pejsek.

Snažili jsme se o rychlý úklid, protože jsme měli strach z výdrže baterie, ale ten se ukázal jako zbytečný, protože díky skvělé manévrovatelnosti s vysavačem jsme měli za chvíli uklizeno. Díky LED světlu jsme efektivně uklidili i pod nábytkem.

Na řadu tak přišla ruční jednotka. Nejlepším testem je přeci jen udělat nejdřív nepořádek, a tak jsme na již trochu chlupatou pohovku vysypali trochu oříšků. No a byli jsme velmi překvapeni, protože ruční jednotka si skvěle poradila i většími nečistotami.

Údržba po úklidu je velmi rychlá a jednoduchá, nečistoty jednoduše vysypete do koše a kartáč je velmi snadno vyjímatelný.

Parametry

Výrobce: Electrolux
Vysávání: vysavač pro suché sání
Hmotnost: 1 kg
Hlučnost: 79 dB
Délka přívodového kabelu: 6 m
Příkon: 1600 W
Filtr: bezsáčkový; cyklónový
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,5 l
Baterie: 14.4 V Li-ion
Napájení: akumulátorové
Doba nabíjení: 3 hod.
Vysávání popela: ne
Indikátor plnosti sáčků: ne
LED osvětlení: ano
Regulace sání: ano
2v1: ano

Fotografie

Electrolux EER73IGM

Electrolux EER73IGM

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Tyčový vysavač Electrolux

Za naši redakci vysavač hodnotíme velmi pozitivně, co se týče výdrže baterie je vše vždy závislé na využívaném výkonu vysavače. Na druhou stranu je nutné zohlednit výkon běžných Li-on baterií, protože neznáme přesné náklady na jejich výměnu. Práce s vysavačem je velmi efektivní a jednoduchá, takže vysavač můžeme doporučit lidem, kteří obecně neradi vysávají a hledají přístroj, který jim jejich práci značně ulehčí.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • výdrž
  • tichý chod
  • pěkný design
  • poměr cena/kvalita
  • snadná manipulace
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Obchody24.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo