BDSM pomůcky

Rádi byste vyzkoušeli něco nového? Co třeba o něco ostřejší hrátky pomocí BDSM pomůcek? K dispozici máte nespočet možností výběru dle vlastních preferencí, a my si dnes řekneme, o jaké hračky jde, jak se používají a podle kterých kritérií je vybrat.

Prohlédnout BDSM pomůcky

Typy

Pomůcek k hrátkám BDSM je nespočet, my zmíníme ty nejčastější, které by vás mohly zajímat. Abyste je správně vybrali, je třeba zvážit několik parametrů, které budou mít vliv na jejich používání.

Pouta

Pouta se v sexu často používají k fixaci nebo omezení pohybu partnera, což může přispět k pocitu moci nebo bezmoci a vzrušení. Pro některé lidi mohou pouta také zvyšovat intenzitu sexuálního prožitku či pomáhat při dosahování orgasmu.

Je důležité vzít v úvahu bezpečnostní opatření a komunikovat se svým partnerem o pohodlí a hranicích při používání pout.
Na trhu najdete kovová pouta, pouta s plyšovým návlekem nebo kožený materiál. Také se nemusí poutat pouze ruce, ale třeba nohy či všechno dohromady pomocí poutací sady.

Přejít do e-shopu

Materiál

Jak už jsme naznačili, pouta mohou být vyrobena z různých materiálů, které nabízejí odlišné výhody a nevýhody. Záleží také na vašem rozpočtu, protože čím kvalitnější pouta, tím vyšší cena.

Kov

Kovová pouta jsou obvykle vyrobená z kovu nebo nerezové oceli a mají zámek k uzamčení, ke kterému je klíč. Jsou robustní a pevná, což zajišťuje bezpečné a spolehlivé používání. Levnější modely se hodí spíše pro začátečníky, protože ruce tak silně nepoutají, dražší pouta už budou více bolet. Měly by mít také pojistku v podobě možnosti odemknutí pout i bez klíče.

Kůže

Jsou považována za luxusnější variantu pout a mohou dodat sexuálnímu zážitku pocit elegance. Kožená pouta jsou obvykle vyrobená z kvalitního materiálu, což zajišťuje jejich pevnost a odolnost. Vzhledem k tomu je jejich cena také vyšší.

Neopren

Neopren je měkký a pohodlný materiál, který je příjemný na dotek a snižuje možnost podráždění pokožky. Pouta z neoprenu jsou obvykle opatřena suchým zipem nebo suchými zacvakávacími popruhy, které umožňují snadné a bezpečné použití. Jsou ještě o něco dražší než kožená pouta.

Bondage

Svazování provazy či páskami patří mezi klasické hry submisivního a dominantního partnera. Mají vlastně stejný efekt jako pouta, jen vám umožňují popustit uzdu fantazii, jelikož záleží na vás, jak lano uvážete. Můžete tělo partnera svázat celé, nebo se zaměřit pouze na jednu partii, například ruce či nohy.

Přejít do e-shopu

Materiál

Vzhled i pocit při nošení bude odrážet materiál, který byl k výrobě lana a provazu použit. Důležité je, aby bylo při svazování zajištěno pohodlí a materiál kůži zbytečně nedřel.

Polypropylen

Polypropylen je pevný a odolný materiál, který může být použit k pevné fixaci partnera. Provazy jsou obvykle velmi tenké a lehké, což umožňuje snadnou manipulaci a upevnění. Při používání je důležité zajistit, aby nebyly provazy příliš těsné a nezabraňovaly průtoku krve.

Polyester

Lana z polyesteru jsou často pohodlná na nošení a nabízejí dostatečnou podporu, zatímco současně poskytují submisivní pocit během sexuálních aktivit. Mají navíc pěkný design, tudíž fungují i z estetického hlediska. Na náročnější svazování, jako je shibari, se ale nehodí, jelikož se snadno rozváží.

Bavlna

Bavlněné provazy mohou být pohodlnější na dotek a citlivou pokožku, a proto jsou oblíbené pro ty, kdo preferují přírodní materiály. Jsou obvykle měkčí a používají se spíše k dekorativním účelům než k pevné fixaci či omezení pohybu.

Plast

Sem řadíme zejména bondážní pásky, které umožňují rychlé a efektivní použití s jemným materiálem, jež kůži nedráždí. Bývají znovupoužitelné, tudíž je nebude třeba neustále dokupovat. Také netahají chloupky, a tak bude jejich použití příjemné.

Konopí

Konopná lana jsou odolná, silná a estetická. Vyrábí se z přírodního konopí, které je biologicky odbouratelné a ekologicky šetrné. Díky svým vlastnostem je možné provaz používat i na silnější svazování, jakým je shibari.

Důtky, bičíky a plácačky

Na metodu spankingu se vám budou hodit následující pomůcky, díky kterým vytvoříte různé stupně bolesti v oblasti zadečku, ale také stehen, prsou i klitorisu. Dominantní může submisivního partnera trestat nebo ho připravovat na další sexuální aktivity v rámci předehry.

Mezi jednotlivými pomůckami je menší rozdíl – důtky mají třásně, které dopadají na dané místo, a tím způsobují bolest, bičíky se skládají pouze z jednoho provazu, který poskytuje silnou reakci, plácačky se zase naopak hodí spíše pro začátečníky, jelikož na rozdíl od ostatních nešvihají, ale pouze plácají.

Přejít do e-shopu

Materiál

Nejčastěji voleným materiálem bývá kůže či koženka, existují ale i další varianty, které vám poskytnou úplně nový pocit.

Kůže

Kůže je pružná a flexibilní, tudíž s ní budete moct bičovat přesně a kontrolovaně. Péče o ni bude jednoduchá, snadno se totiž čistí. Důtky nebo biče mohou mít různé délky a šířky, vše záleží na vašich preferencích a prahu bolesti.

Bambus

Tento materiál doporučujeme začátečníkům, jelikož je jemný a pružný, a tak s ním bičování nebude tolik bolet. Bičíky jsou obvykle tlusté a pevné se zvlněným třmenem na druhém konci. Jsou lehké a jednoduše se s nimi manipuluje.

Silikon

Kvalitní silikon je flexibilní, pružný a bezpečný pro použití na lidském těle. Mezi další výhody patří, že je hypoalergenní a jednoduše se čistí. Je ideální pro ty, kteří preferují slabší stimulaci, jelikož tolik nebolí.

Textilie

Textilní bičíky mají obvykle měkčí a lehčí třásně, tudíž opět nezpůsobují takovou bolest. Jsou vhodné pro začátečníky v BDSM, jelikož způsobují jak jemné šimrání, tak silnější dráždění. Mohou být také vybaveny různými kovovými konci nebo šroubky, které umožňují pevnější uchycení a ovládání důtky.

Koženka

Pokud se vám líbí vzhled kožených důtek, ale odrazuje vás cena, pořiďte si koženku. Další výhodou je, že jde o ekologickou a veganskou variantu. Koženkové bičíky mají obvykle pevný a hladký povrch, který může poskytnout intenzivnější zranění než textilní bičíky, ale méně drsné než kůže.

Obojky a vodítka

Pro neposlušné partnery můžete zakoupit obojky a vodítka, díky kterým je můžete vést podle svých představ. Obojky mohou být součástí setu s pouty, a mít tak tedy čistě estetický záměr. Opět zde dochází k hrátkám s mocí, která může být pro někoho vzrušující.

Přejít do e-shopu

Materiál

Podle zvoleného materiálu se obojky svým vzhledem velmi liší a bude záležet hlavně na tom, co se líbí vám. Existují výraznější obojky, ale také jemnější, které se pro odvážnější hodí i na denní nošení.

Kůže

Obojky z kůže jsou tradiční a populární volbou pro milovníky BDSM a fetišismu. Kůže je odolný a luxusní materiál, který poskytuje erotický, elegantní a svůdný vzhled. Obojky z kůže jsou k dispozici v různých stylech, barvách a designu, mohou být navíc zdobené různými prvky, jako jsou řetízky, klíčky či jiné ozdoby.

Koženka

Koženkové obojky mají vzhled pravé kůže, ale jsou obvykle cenově dostupnější a snadno se udržují. Platí, že mají vysokou odolnost a jsou pevné, tudíž vydrží i tvrdší zacházení.

Silikon

Obojky vyrobené ze silikonu jsou skvělou volbou pro sexuální hračky, protože jsou měkké, flexibilní a hypoalergenní. Silikonové obojky jsou pohodlné na nošení a přizpůsobí se tvaru těla, což může zvýšit pohodlí během používání. Jednoduše se čistí a jsou odolné vůči vodě.

Polyuretan

Obojky vyrobené z polyuretanu jsou skvělou alternativou k tradiční kůži nebo koženkovým obojkům. Polyuretan je syntetický materiál, který je měkký, pružný, odolný a snadno se čistí. Obojky z polyuretanu mohou mít podobný vzhled jako kůže, ale jsou obvykle cenově dostupnější a snadněji se udržují. Jsou také hypoalergenní, což znamená, že jsou šetrné k pokožce a mohou být používány i u lidí s citlivou kůží.

Neopren

Neoprenové obojky jsou oblíbené pro svou měkkost, pružnost a pohodlí. Neopren je také voděodolný materiál, což z něj činí ideální volbu pro BDSM hrátky, které zahrnují vodu. Neoprenové obojky jsou k dispozici v různých barevných variacích a designech.

Roubíky

Na znemožnění mluvení či vzdychání jsou tu roubíky, které se nasazují submisivnímu do pusy a za uši. Mohou být ve formě míčku, prstenu nebo kousání (např. kosti), některé jsou navíc vybaveny malými otvory na dýchání, což je při používání samozřejmě příjemnější. Zaměřte se především na výběr vhodné velikosti – roubík by neměl vypadávat ani vám způsobovat nepříjemné pocity.

Přejít do e-shopu

Materiál

Zde je důležité, aby vám byl materiál v ústech komfortní. Neměly by vás z něj bolet zuby a měl by se dát dobře čistit.

Lékařský silikon

Bezpečným a hypoalergenním materiálem roubíků je lékařský silikon, který se využívá u mnoha erotických hraček. Nabízí flexibilitu, měkkost a pohodlnost, snadnou údržbu. Hodí se na delší dobu využití, jelikož je v ústech příjemný. Kvůli tomu jej ale pořídíte za vyšší cenu.

Plast

Pokud nechcete příliš investovat, pořiďte si plastový materiál, který je lehčí a tvrdší, tudíž někomu může v ústech vadit. Jeho design navíc není tak atraktivní, jako je tomu u jiných materiálů.

Kov

Kovové roubíky se týkají zejména prstencového druhu, jehož cílem je nechat pusu partnerovi otevřenou. Kov je velmi odolný a pevný, tudíž vydrží v ústech dlouhou dobu. Působí navíc esteticky.

Pásy cudnosti

Pro ty, kteří rádi trpí, zejména muže, se vyrábějí pásy cudnosti, jejichž cílem je zamezit dané osobě mít sex, masturbovat nebo močit. Při krátké době nošení tak roste sexuální napětí, a následný sex je tak mnohem intenzivnější. Jedná se buďto o klece na penis nebo postroje, které sahají až po boky. Je možné je nosit i přes den, bývají vybaveny také anální sondou.

Přejít do e-shopu

Materiál

U pásu cudnosti vybírejte materiál hlavně podle toho, co je vám příjemné. Samozřejmě, pásy cudnosti být pohodlné úplně nemají, ale na základě vaší odolnosti lze vybrat „menší zlo”.

Kůže

Takové pásy cudnosti budou měkčí a pružnější, což přinese více pohodlí zejména začátečníkům. Lze je nosit delší dobu, ovšem je nezapomeňte sundat při sprchování, mohli byste je jinak poničit, kůže je totiž velmi citlivá. Mezi nevýhody patří větší míra pocení.

Koženka

Většinou obsahují různé přezky, spony nebo zámky, díky čemuž jsou uzpůsobitelné a dají se dobře upevnit.

Plast

Pro ještě větší utrpení zvolte plastový pás cudnosti, který vás bude o něco více omezovat v pohybu. Na druhou stranu ale omezuje plné proudění vzduchu, a tak se můžete cítit nepříjemně. Hygiena je na tak dobré úrovni, že můžete klec používat po celý den.

Kov

Zde převládá v oblíbenosti především nerezová ocel, která je hygienická a bezpečná. Způsobuje o něco větší pocit uvěznění v kleci, je dokonce těžší, tudíž její nošení bude opravdu stát za to.

Silikon

Ideální materiál pro začátečníky je také silikon, který vyniká svou pružností, a tak se na těle rychleji zahřeje. Díky nízké váze vám nebude tolik překážet a lépe si na něj zvyknete.

Svorky na bradavky

Pro ženy jsou k dispozici svorky na bradavky, které slouží ke zvýšení sexuální stimulace. Největší citlivosti se dosahuje po jejich sundání, je ale třeba dbát na bezpečnost, aby nedošlo k poranění, bradavky jsou velmi citlivé místo. Mohou mít různý tvar, být spojeny řetízkem nebo se prodávat v několika velikostech.

Přejít do e-shopu

Materiál

Svorky na bradavky mohou být vyrobeny z různých materiálů, podle kterých se pak liší jejich vlastnosti. Některé vám mohou být příjemnější, jiné budou vybaveny různými řetízky nebo obojkem. Záleží také na tom, jak zběhlí v této kategorii jste.

Kov

Kovové svorky na bradavky jsou obvykle vyrobeny z chirurgické oceli, nerezové oceli nebo hliníku. Jsou pevné a odolné, což znamená, že si zachovávají svou formu a funkčnost i po opakovaném použití. Kovové svorky mohou být také esteticky přitažlivé a mít různé designové prvky.

Plast

Plastové svorky jsou obvykle vyrobeny z polykarbonátu nebo jiných druhů plastů. Oceníte jejich lehkost, pohodlnost a měkké silikonové části, které chrání bradavky před podrážděním. Plastové svorky bývají také cenově dostupné a snadno se udržují.

Silikon

Pokud sháníte měkké, pružné a pohodlné svorky na nošení, sáhněte po těch silikonových. Jedná se o přísavky, které způsobují podtlak stimulující bradavky. Mají hypoalergenní materiál, což znamená, že jsou vhodné pro citlivou pokožku. Jednoduše se také udržují.

Elektro sex

Pokud máte rádi využívání elektrické stimulace, můžete si pořídit elektrody, které umístíte na vámi zvolená místa a budete si hrát s intenzitou. Při nízkých výbojích to spíše šimrá, vyšší už vás dokážou pěkně potrápit. Kromě elektrod elektro sex zahrnuje i nejrůznější erotické hračky, jako například vibrátory nebo dilda.

Přejít do e-shopu

Materiál

Hračky pro elektro sex mohou mít různé podoby, a tak mohou být vyrobeny z různorodých materiálů. Nemusí se použít pro výrobu celé hračky, ale třeba jen na její část.

Silikon

Výhodou silikonu je to, že je hypoalergenní, neobsahuje ftaláty a je jemný na dotek. Dobře se udržuje a odolává bakteriím i plísním.

Nerezová ocel

Opět platí, že je hypoalergenní, odolná, jednoduchá na údržbu. Vyniká schopností odvádět elektřinu efektivněji než jiné materiály.

Hliník

Podle zdroje tepla dokáže rychle měnit teploty, což lze při hrátkách s elektrostimulací dobře využít.

Anální kolíky

Na stimulaci análního otvoru lze využít kolíky, které se směrem ke špičce zužují. Často mají na svém konci diamant nebo jinou ozdobu, jako například ocásek. Hodí se jak pro začátečníky, tak pokročilé, záleží na zvolené velikosti. Mohou být také součástí předehry, ve které fungují jako příprava na další anální hrátky, jelikož otvor postupně roztáhnou.

Přejít do e-shopu

Materiál

Zde záleží především na tom, co je vám příjemné a jaké máte s kolíky zkušenosti. Úplně nejčastěji se využívá chirurgická ocel nebo silikon v různých velikostech. Každý z materiálů vám poskytne odlišné výhody navíc.

Latex

Latex je pružný, což zlepšuje komfort při použití análních kolíků. Je snadno čistitelný a nepropouští bakterie, což je velmi důležitá vlastnost. Lépe se adaptuje na tvar těla, a tak se při sexu budete cítit pohodlněji. Vhodné pro začátečníky.

Plast

Plastové anální kolíky jsou obvykle hladké a klouzavé, což zajišťuje pohodlné a plynulé nošení bez podráždění. Na první pohled vypadají podobně jako ty z chirurgické oceli, ovšem nedokáží tak dobře klouzat.

Hliník

Dalším velmi oblíbeným materiálem je hliník, který má hypoalergenní vlastnosti, hladký povrch a dobře se tak zavádí. Také se rychle přizpůsobí tělesné teplotě, což zvyšuje komfort uživatele.

Chirurgická ocel

Chirurgická ocel se běžně používá ve zdravotnictví, tudíž je naprosto bezpečná a vhodná na intimní účely. Vyniká navíc mimořádnou pevností a odolností. Díky tomu, že je na dotek chladná, pozdvihne zážitek o úroveň výše.

Silikon

Silikon se používá k výrobě velkého množství erotických hraček, jelikož je hypoalergenní, měkký, pružný a hladký. Nesmí přijít do kontaktu s lubrikantem na silikonové bázi.

Erotické prádlo

Protože BDSM často souvisí s nějakým scénářem, ve kterém jsou jasně dané role submisivního a dominantního, může být využito také erotické prádlo, mezi které se řadí například škrabošky na oči, latexové oblečky, ouška nebo dokonce kukly.

Přejít do e-shopu

Materiál

Kvalitní erotické prádlo vás většinou nevyjde na malý obnos peněz, proto se vyplatí investovat, když už nějaké pořizujete. Podle toho, co se vám líbí, můžete vybírat z několika materiálů.

Latex

Latex je typ gumy, který se často používá ve fetišové komunitě pro výrobu erotických oblečků, doplňků a dalších erotických pomůcek. Leskne se, formuje postavu a zdůrazňuje křivky.

Krajka

Krajka působí romanticky a může být použita k hornímu či spodnímu dílu prádla, župánkům nebo body. Vyrábí se v různých barvách a patří mezi nejčastější volbu žen.

Hedvábí

Hedvábí je známé svou měkkostí, hladkostí a luxusním vzhledem. Pohodlně se nosí a využívá se především na noční košilky.

Satén

Nošení saténového erotického prádla může přinést pocit elegance a něhy. Najdete ho ve formě košilek, setů i župánků. Lehce se leskne a je na dotek velmi jemný.

Funkce

BDSM pomůcky slouží k tomu, aby posílily sexuální zážitek a umožnily párům či jednotlivcům zažít nové formy vzrušení a stimulace. Tyto pomůcky mohou být různého druhu a plnit odlišné účely, ať už jde o bondage pomůcky pro fixaci a omezování pohybu, různé druhy bičů a plácaček pro spanking, hračky pro anální, vaginální nebo orální stimulaci.

Mezi nejpopulárnější BDSM pomůcky patří například bondage sety, svazovací lana, biče, roubíky, obojky, pouta na zápěstí a kotníky, kuličky do úst, nebo masky na oči.

Je důležité si pamatovat, že používání BDSM pomůcek musí být založeno na vzájemné dohodě, důvěře a respektu mezi partnery. Hodí se mít při praktikách bezpečné slovo, které zastaví veškerou aktivitu v případě potřeby. BDSM by mělo být vždy bezpečné, dobrovolné a vzrušující pro všechny zúčastněné strany.

Značka

Mezi nejznámější značky prodávající BDSM pomůcky patří ZADO, Sexy Elephant, BOOM nebo Bad Kitty.

Cena

Zde velmi záleží, jaké konkrétní pomůcky kupujete, nicméně do 200 Kč seženete méně kvalitní materiály či ne tak profesionální provedení, ať už se budeme bavit o jakémkoliv produktu – pouta, svorky na bradavky, roubík. Popřípadě se objeví škrabošky nebo šátky na oči, které kvalitní jsou, jen se jedná o menší položky.

Od 200 Kč do 1 000 Kč jsou k dostání už i sety, například pout s obojkem a vodítkem nebo hračky, jako jsou roubíky s dildem, bičíky i lana. Čekají vás kvalitnější materiály a lepší značky.

Nad 1 000 Kč zakoupíte především klece na penis, oblečky nebo vibrační pomůcky. BDSM sady jsou v této cenové kategorii luxusní.

Prohlédnout BDSM pomůcky

Údržba

Každá BDSM pomůcka vyžaduje specifickou péči. Doporučuje se čistit je po každém použití podle instrukcí výrobce (většinou stačí mýdlo a voda nebo speciální čistič na erotické pomůcky), ukládat je na suchém a tmavém místě.

Otázky a odpovědi

K čemu slouží BDSM pomůcky?

BDSM pomůcky jsou nástroje používané pro sexuální hry, kde se uplatňuje dominance a podřízenost mezi partnery. Tyto pomůcky mají za cíl zvýšit intenzitu a rozmanitost sexuálního prožitku a společně s dohodnutými pravidly a hranicemi napomáhají k dosažení vzrušení, vzájemné důvěry a uspokojení mezi partnery.

Jak správně používat BDSM pomůcky?

Důležité je dodržovat bezpečnostní pravidla, komunikovat s partnerem a respektovat jeho/její hranice. Rozvíjejte si znalosti, dovednosti a nebojte se experimentovat, ale vždy s respektem k partnerovi.

Jaké BDSM pomůcky mohou využívat začátečníci?

Záleží na osobních preferencích, na co si troufnete. Obecně se ale pro začátečníky doporučují pouta, plácačky, erotická prádla a různé škrabošky či masky pro vytvoření intimní atmosféry.

Závěr

BDSM nemusí znamenat jen bolest. Dokáže vnést do ložnice něco nového, co váš vztah okoření a rozproudí vaše fantazie. Pozici submisivního a dominantního podpoříte obojky, pouty nebo vhodným oblečením. Nebojte se odvázat!

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.ruzovyslon.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (150 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo