Cena / kvalita

LG GMX844MCKV

Popularita amerických lednic stále roste, ačkoli je nutné říct, že každý, komu se do kuchyně tento typ lednice vměstná, už ji tam asi i má.

Přeci jen mít prostornou lednici, kde nemusíte šetřit každým centimetrem má své výhody, zejména pokud vaříte na pár dní dopředu. Svým unikátním a originálním vzhledem nás zaujala lednice LG GMX844MCKV, kterou jsme se pro vás rozhodli v naší redakci tentokrát vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Právě design nás tentokrát zaujal nejvíce, protože lednice má originální zbarvení, kdy přechází z tmavě šedé do černé, je tedy spíše antracitová a má jemné stříbrné prvky. V prostoru nepůsobí nijak robustně, ale přesto nabízí dostatečný prostor, jak v chladničce, tak v mrazničce.

Kromě toho chladnička disponuje dvojitým systémem dveří, takže není nutné hlavní dveře vždy otvírat, ale stačí průzorové okénko. Displej je pak umístěn na levých dveřích od mrazničky, kde je zároveň u místěn i výrobník ledu.

Funkce a příslušenství

Kromě již zmíněného výrobníku ledu a speciálního systému dveří od chladničky, disponuje také připojením k síti Wi-Fi a funkcí SmartThinkQ, kde je možné na dálku zapnout super chlazení nebo super mrazení, aby byla chladnička připravena na to, že nesete velký nákup.

Aby si potraviny uchovali své typické vůně disponuje lednice funkcí Pure N Fresh, dort tak určitě nenačichne po syrečkách. Samozřejmostí pak je invertorový motor, který zajišťuje tichý chod chladničky.

Skvělou funkcí, kterou dnes disponují lednice LG je i rovnoměrné proudění vzduchu v prostoru chladničky, díky čemuž potraviny vydrží déle čerstvé, i když lednici často otvíráte.

Bezpečnost

Kromě toho, že lednice disponuje detekcí otevřených dveří, kdy spustí výstražný tón, má bezpečnostní pojistku i výrobník ledu. Protože pokud otevřete dveře mrazáku nelze jej použít. Nehrozí tedy, že by při manipulaci s ledovačem z vnitřní strany sepnul drtič ledu.

Rodiče pak jistě ocení dětskou pojistku, protože ta uzamkne displej, nejen, že děti nepřenastaví teplotu na lednici nebo mrazničce, ale také nevytopí kuchyni ledovou vodou s výrobníku ledu nebo led přímo nerozsypou po kuchyni.

Náš test

Jelikož už jsme pár amerických lednic v naší redakci vyzkoušeli, víme, na co se při testu zaměřit. Je to zejména hlučnost lednice, rychlost mrazení a chlazení a případně ještě energetická spotřeba. U tohoto modelu americké lednice je hlučnost při provozu spíše trochu pod průměrem, logicky je pak nejhlasitější ve chvílích, kdy je používán výrobník ledu.

Rychlost mrazení a chlazení je srovnatelná s ostatními modely ve stejné cenové relaci a trochu vyšší energetickou spotřebu přičítáme řadě funkcí, mezi které patří Wi-Fi připojení. Jelikož jsme zkoušeli lednici, která je již běžně používána, tak po spárování nám hned hlásila, že je potřeba vyměnit vodní filtr, který je určen na půl roku. Tato diagnostika je podle nás skvělá.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: americká chladnička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 40 dB
Klimatická třída N/T
Zaměnitelné otevírání dvířek: ne
Mrazák: ano
Energetická třída: F
Čistý objem chladničky: 288 l
Čistý objem mrazáku: 220 l
Spotřeba energie za rok: 393 kWh
Výška: 178.8 cm
Šířka: 83.6 cm
Hloubka: 73.5 cm
Antibakteriální ochrana: ano
Displej: ano
Smart: ano
Oddělená regulace: ano
Výrobník ledu: ano
Super mrazení: ano

Fotografie

lg gmx844mckv

LG GMX844MCKV

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

10 Celkové hodnocení

Lednice nás svým designem a funkcemi opravdu uchvátila a tento model můžeme doporučit i těm nejnáročnějším uživatelům.

10Naše hodnocení
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
9Hodnocení čtenářů
Design
9
Ovládání
10
Údržba
8
Klady
 • úsporná
 • prostorná
 • pěkný design
 • výrobník ledu
 • poměrně tichá
 • poměr cena/výkon
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Electroworld.

Nejprodávanější lednice

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Petr Pavelka 10.4.2022 v 1:21
  4.3
  Design
  80
  Ovládání
  100
  Údržba
  80

  Řekl bych že lesnička je super,ale bohužel nám odešla izolace v levé části.Zde jsou trubky z mrazáku na vychlazování ledovače.Poté se dělá námraza a nejde otevírat levé šufle a námraza na gumě ledovače.Dle servisu lednice kaput.Kupuji novou ale připlácím záruku na 5 let.Snad to byla pouze vada kusu.

  Klady: Výrobník ledu Pripojení na vodu Sklopná police Osvětlení mrazáku Aplikace upozorní na otevřené dveře
  Zápory: Izolace na levé části lednice po roce a půl nešlo otevřit levé šufle.Námraza na levé straně lednice neopravitelná.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 4.65
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  80

  Máme ji krátkou dobu tak zatím nemůžu hodnotit. Ale co se mě líbí jsou sklopné Police pro uložení vyšších nádob a především osvětlení dvířek po zaklepání na sklo

  Klady: Máme ji krátkou dobu tak zatím nemůžu hodnotit. Ale co se mě líbí jsou sklopné Police pro uložení vyšších nádob a především osvětlení dvířek po zaklepání na sklo
  Zápory: Teď by mě zajímalo proč po určitých intervalech se na kompresor na pár sekund zapne a pak vypne který je dost hlučný. Zatím nemám připojenou vodu na výrobu ledu. Není nějaký problém
  Přínosný(0) Nepomohl(1)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo