Cena / kvalita

LG GMX844MCKV

Popularita amerických lednic stále roste, ačkoli je nutné říct, že každý, komu se do kuchyně tento typ lednice vměstná, už ji tam asi i má.

Přeci jen mít prostornou lednici, kde nemusíte šetřit každým centimetrem má své výhody, zejména pokud vaříte na pár dní dopředu. Svým unikátním a originálním vzhledem nás zaujala lednice LG GMX844MCKV, kterou jsme se pro vás rozhodli v naší redakci tentokrát vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Právě design nás tentokrát zaujal nejvíce, protože lednice má originální zbarvení, kdy přechází z tmavě šedé do černé, je tedy spíše antracitová a má jemné stříbrné prvky. V prostoru nepůsobí nijak robustně, ale přesto nabízí dostatečný prostor, jak v chladničce, tak v mrazničce.

Kromě toho chladnička disponuje dvojitým systémem dveří, takže není nutné hlavní dveře vždy otvírat, ale stačí průzorové okénko. Displej je pak umístěn na levých dveřích od mrazničky, kde je zároveň u místěn i výrobník ledu.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Kromě již zmíněného výrobníku ledu a speciálního systému dveří od chladničky, disponuje také připojením k síti Wi-Fi a funkcí SmartThinkQ, kde je možné na dálku zapnout super chlazení nebo super mrazení, aby byla chladnička připravena na to, že nesete velký nákup.

Aby si potraviny uchovali své typické vůně disponuje lednice funkcí Pure N Fresh, dort tak určitě nenačichne po syrečkách. Samozřejmostí pak je invertorový motor, který zajišťuje tichý chod chladničky.

Skvělou funkcí, kterou dnes disponují lednice LG je i rovnoměrné proudění vzduchu v prostoru chladničky, díky čemuž potraviny vydrží déle čerstvé, i když lednici často otvíráte.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Kromě toho, že lednice disponuje detekcí otevřených dveří, kdy spustí výstražný tón, má bezpečnostní pojistku i výrobník ledu. Protože pokud otevřete dveře mrazáku nelze jej použít. Nehrozí tedy, že by při manipulaci s ledovačem z vnitřní strany sepnul drtič ledu.

Rodiče pak jistě ocení dětskou pojistku, protože ta uzamkne displej, nejen, že děti nepřenastaví teplotu na lednici nebo mrazničce, ale také nevytopí kuchyni ledovou vodou s výrobníku ledu nebo led přímo nerozsypou po kuchyni.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Jelikož už jsme pár amerických lednic v naší redakci vyzkoušeli, víme, na co se při testu zaměřit. Je to zejména hlučnost lednice, rychlost mrazení a chlazení a případně ještě energetická spotřeba. U tohoto modelu americké lednice je hlučnost při provozu spíše trochu pod průměrem, logicky je pak nejhlasitější ve chvílích, kdy je používán výrobník ledu.

Rychlost mrazení a chlazení je srovnatelná s ostatními modely ve stejné cenové relaci a trochu vyšší energetickou spotřebu přičítáme řadě funkcí, mezi které patří Wi-Fi připojení. Jelikož jsme zkoušeli lednici, která je již běžně používána, tak po spárování nám hned hlásila, že je potřeba vyměnit vodní filtr, který je určen na půl roku. Tato diagnostika je podle nás skvělá.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:LG
Zařazení:americká chladnička
Způsob umístění:volně stojící
Hlučnost:40 dB
Klimatická třídaN/T
Zaměnitelné otevírání dvířek:ne
Mrazák:ano
Energetická třída:F
Čistý objem chladničky:288 l
Čistý objem mrazáku:220 l
Spotřeba energie za rok:393 kWh
Výška:178.8 cm
Šířka:83.6 cm
Hloubka:73.5 cm

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - LG GMX844MCKV

LG GMX844MCKV

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení

Lednice nás svým designem a funkcemi opravdu uchvátila a tento model můžeme doporučit i těm nejnáročnějším uživatelům.

Design
10.0
Ovládání
10.0
Údržba
10.0
KLADY
 • úsporná
 • prostorná
 • pěkný design
 • výrobník ledu
 • poměrně tichá
 • poměr cena/výkon
Napsat hodnocení

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Electroworld.

Nejprodávanější lednice

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz