Cena / kvalita

LG GSL760PZUZ

Konvertorová lednice amerického typu LG GSL760PZUZ je přijímána s poměrně velkými rozpory, které nás velice zajímali, žádné se však netýkali kvality zpracování výrobku, ale spíše hlučnosti a pomalého výrobníku na led. Rozhodli jsme se tedy pro vás tuto lednici vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Tato lednice působí v interiéru jako zcela dominantní prvek, a to díky svým velkým rozměrům včetně velké hloubky. Ledničce vévodí stříbrná nebo spíše nerezová barva, která je doplněna jednoduchými černými prvky.

Displej k ovládání umístěný na straně mrazničky má intuitivní ovládání. A zároveň je zde zabudovaný výrobník ledu, který je řešen velmi elegantně v ladící černé barvě. Rozdvojené dveře chladničky pak poskytují dokonalý přehled o uspořádání potravin v lednici.

Funkce a příslušenství

Tato lednice samozřejmě disponuje funkcemi rychlého mrazení a samozřejmostí je i funkce No Frost. Kromě toho zde nechybí ani rovnoměrného rozhánění studeného vzduchu, aby byly potraviny chlazeny i mraženy rovnoměrně a zůstávala zde téměř neměnná teplota i při otevřených dveřích.

Co se týče výrobníku ledu, tak je jej možné použít i pro čerpání ledové vody nebo výrobu ledové tříště. Samozřejmostí jsou i úhledné kostky ledu, které budou skvělým doplňkem jakéhokoli nápoje. Prostor v místě výrobníku ledu je možné také osvětlit díky integrované LED diodě, kterou lze rozsvítit i zhasnout tlačítkem Light. Voda používaná pro výrobu ledu je navíc přefiltrována přes zabudovaný filtr.

Bezpečnost

O bezpečnost se kromě indikátoru otevřených dveří, který je velmi hlasitý stará i funkce Lock, která zabrání nechtěné manipulaci s ovládáním lednice. Třeba děti vám tak nechtěně nezvýší nastavenou teplotu.
Kromě toho má tento model od LG i funkci LG ThinkQ, která prostřednictvím NFC čipu přenese diagnostické informace do vašeho mobilního telefonu a vy tak víte, jestli vaši americkou chladničku něco netrápí.

Náš test

Chladnička dala chlapům při výnosu do patra do naší redakce pořádně zabrat, taky je to pořádný kolos. Nejvíce nás zajímaly funkce výrobníku ledu a samotná hlučnost ledničky, na kterou si určitá část lidí v recenzích stěžovala. Invertorový motor však byl standardně tichý, jak tomu bývá u ostatních modelů.

Jediný hluk, který jsme během našeho testování slyšeli bylo přesypávání ledu z výrobníku do zásobníku.
Výroba ledu opravdu netrvala dlouho, ale bylo nám servisním střediskem vysvětleno, že funkce výrobníku ledu je značně ovlivněna umístěním lednice v prostoru, pokud na ní přímo svítí slunce nebo je poblíž topného tělesa, je možné, že poroste nejen spotřeba, ale i bude trvat déle, než se led vyrobí.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: americká chladnička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 39 dB
Klimatická třída T
Zaměnitelné otevírání dvířek: ne
Mrazák: ano
Energetická třída: F
Čistý objem chladničky: 411 l
Čistý objem mrazáku: 214 l
Spotřeba energie za rok: 431 kWh
Výška: 179 cm
Šířka: 91.2 cm
Hloubka: 73.8 cm
Smart: ne
Super chlazení: ne
No frost: ano
Antibakteriální ochrana: ano
Displej: ano
Výrobník ledu: ano
Super mrazení: ano

Fotografie

lg gsl760pzuz

LG GSL760PZUZ

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Lednici LG GSL760PZUZ určitě můžeme doporučit domácnostem s více členy, kteří od lednice očekávají trochu víc, energetická náročnost je vyšší než je dnes standardem, ale co bychom mohli od tak propracovaného kamaráda očekávat.

Design
9.0
Ovládání
9.5
Údržba
9.0
Klady
  • tichá
  • design
  • prostorná
  • poměr cena/výkon
  • jednoduché ovládaní
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Onlineshop.

Nejprodávanější lednice

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo