Cena / kvalita

LG GSL760PZUZ

Konvertorová lednice amerického typu LG GSL760PZUZ je přijímána s poměrně velkými rozpory, které nás velice zajímali, žádné se však netýkali kvality zpracování výrobku, ale spíše hlučnosti a pomalého výrobníku na led. Rozhodli jsme se tedy pro vás tuto lednici vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Tato lednice působí v interiéru jako zcela dominantní prvek, a to díky svým velkým rozměrům včetně velké hloubky. Ledničce vévodí stříbrná nebo spíše nerezová barva, která je doplněna jednoduchými černými prvky.

Displej k ovládání umístěný na straně mrazničky má intuitivní ovládání. A zároveň je zde zabudovaný výrobník ledu, který je řešen velmi elegantně v ladící černé barvě. Rozdvojené dveře chladničky pak poskytují dokonalý přehled o uspořádání potravin v lednici.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Tato lednice samozřejmě disponuje funkcemi rychlého mrazení a samozřejmostí je i funkce No Frost. Kromě toho zde nechybí ani rovnoměrného rozhánění studeného vzduchu, aby byly potraviny chlazeny i mraženy rovnoměrně a zůstávala zde téměř neměnná teplota i při otevřených dveřích.

Co se týče výrobníku ledu, tak je jej možné použít i pro čerpání ledové vody nebo výrobu ledové tříště. Samozřejmostí jsou i úhledné kostky ledu, které budou skvělým doplňkem jakéhokoli nápoje. Prostor v místě výrobníku ledu je možné také osvětlit díky integrované LED diodě, kterou lze rozsvítit i zhasnout tlačítkem Light. Voda používaná pro výrobu ledu je navíc přefiltrována přes zabudovaný filtr.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

O bezpečnost se kromě indikátoru otevřených dveří, který je velmi hlasitý stará i funkce Lock, která zabrání nechtěné manipulaci s ovládáním lednice. Třeba děti vám tak nechtěně nezvýší nastavenou teplotu.
Kromě toho má tento model od LG i funkci LG ThinkQ, která prostřednictvím NFC čipu přenese diagnostické informace do vašeho mobilního telefonu a vy tak víte, jestli vaši americkou chladničku něco netrápí.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Chladnička dala chlapům při výnosu do patra do naší redakce pořádně zabrat, taky je to pořádný kolos. Nejvíce nás zajímaly funkce výrobníku ledu a samotná hlučnost ledničky, na kterou si určitá část lidí v recenzích stěžovala. Invertorový motor však byl standardně tichý, jak tomu bývá u ostatních modelů.

Jediný hluk, který jsme během našeho testování slyšeli bylo přesypávání ledu z výrobníku do zásobníku.
Výroba ledu opravdu netrvala dlouho, ale bylo nám servisním střediskem vysvětleno, že funkce výrobníku ledu je značně ovlivněna umístěním lednice v prostoru, pokud na ní přímo svítí slunce nebo je poblíž topného tělesa, je možné, že poroste nejen spotřeba, ale i bude trvat déle, než se led vyrobí.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:LG
Zařazení:americká chladnička
Způsob umístění:volně stojící
Hlučnost:39 dB
Klimatická třídaT
Zaměnitelné otevírání dvířek:ne
Mrazák:ano
Energetická třída:F
Čistý objem chladničky:411 l
Čistý objem mrazáku:214 l
Spotřeba energie za rok:431 kWh
Výška:179 cm
Šířka:91.2 cm
Hloubka:73.8 cm
Smart:ne
Super chlazení:ne
No frost:ano
Antibakteriální ochrana:ano
Displej:ano
Výrobník ledu:ano
Super mrazení:ano

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - LG GSL760PZUZ

LG GSL760PZUZ

zpět k obsahu ↑

Vývoj ceny

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení

Lednici LG GSL760PZUZ určitě můžeme doporučit domácnostem s více členy, kteří od lednice očekávají trochu víc, energetická náročnost je vyšší než je dnes standardem, ale co bychom mohli od tak propracovaného kamaráda očekávat.

Design
9.0
Ovládání
9.5
Údržba
9.0
KLADY
 • tichá
 • design
 • prostorná
 • poměr cena/výkon
 • jednoduché ovládaní
Napsat hodnocení

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Onlineshop.

Nejprodávanější lednice

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz