Liebherr CBEF 4805

Současný trh s chladničkami je trochu zahlcen módními kousky, které se hodí především do moderních kuchyní 21. století. Pokud však chcete trochu tradičnější model s ostřejšími hranami je vhodné se podívat třeba do nabídky výrobce domácích spotřebičů Liebherr.

Mezi takové lednice, které se hodí i k designu kuchyní z konce 20. století jistě patří i Liebherr CBEF 4805. To je také důvod, proč jsme se pro vás tento model rozhodli otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Oproti řadě starších modelů má tato chladnička pár novinek. Rozličné je především pojetí madel, která jsou vystouplejší a výraznější. Její design je jinak poměrně jednoduchý.

Displej k ovládání lednice je zakomponován v horním vnitřním rámu lednice, což při výšce chladničky 183 cm nemusí vyhovovat lidem s menším vzrůstem. Díky jednoduché výměně strany dvířek je možné ji umístit prakticky kamkoli ve vaší kuchyni.

Funkce a příslušenství

Kromě oddělené regulace teploty pro chladničku a mrazničku disponuje tento model také funkcemi pro rychlé mrazení a rychlé chlazení. Překvapila nás i funkce No Frost, kterou jsme u této lednice opravdu nečekali, protože starší modely bylo nutné jednou za čas odmrazovat. Díky uhlíkovému filtru v pohlcovači pachů zůstává lednice voňavá a jednotlivé potraviny od sebe vzájemně nenačichnou.

V lednici je možné si variabilně nastavovat úložný prostor, takže si jej můžete vždy přizpůsobit dle vlastních potřeb. Velmi praktickou jsou také velké přihrádky na ovoce a zeleninu, které ji udrží déle čerstvou. Díky dokonalejší cirkulaci vzduchu vydrží vaše potraviny ještě déle.

Bezpečnost

O vaši ledničku a mrazák se stará především detektor špatně zavřených dveří, který je poměrně hlučný, a tak jej uslyšíte i do vedlejší místnosti.

Náš test

Od tohoto modelu, který patří mezi základní jsme samozřejmě příliš neočekávali, ale třeba nízkou hlučností jsme byli mile překvapeni, protože hlučné ledničky nás v redakci pravidelně ruší od práce či telefonních hovorů.

Oceňujeme i velkou variabilitu polic uvnitř ledničky, díky které je možné zde uložit i objemnější potraviny. Ačkoli by se mělo jednat o bez námrazovou ledničku po 14 dnech se začal na zadní stěně tvořit opravdu tenká vrstva námrazy. Samozřejmě mohlo to způsobit časté otevírání lednice, protože v redakci je nás dost, ale viděli jsme to u chladničky po hodně dlouhé době.

Kolegu pak napadlo změřit i teploty uvnitř lednice, aby se našla příčina této kondenzace a teplota v lednici opravdu neodpovídala hodnotě na displeji. Doporučujeme tak její pravidelnou kontrolu.

Parametry

Výrobce: Liebherr
Zařazení: kombinovaná chladnička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 38 dB
Klimatická třída SN-T
Zaměnitelné otevírání dvířek: ano
Mrazák: ano
Energetická třída: A+++
Čistý objem chladničky: 242 l
Čistý objem mrazáku: 115 l
Spotřeba energie za rok: 183 kWh
Výška: 221 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka: 66.6 cm

Fotografie

liebherr cbef 4805

Liebherr CBEF 4805

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení

Tuto lednici doporučujeme nenáročným uživatelům, pro které je důležité, aby lednička pasovala k jejich interiéru. I přes poměrně šikovné funkce a velmi dobrou pověst značky, se nám zdá pořizovací cena vzhledem k výkonu vyšší, než by měla být.

Design
8.5
Ovládání
9.0
Údržba
8.5
Klady
  • tichá
  • prostorná
  • pěkný design
  • funkce No frost
  • snadné ovládání
  • poměr cena/výkon
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Eva.cz.

Nejprodávanější lednice

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo