Lidl

Neproběhne jediný den, aby člověk někde nenarazil na nějakou upoutávku, reklamu či leták, který by nějak nesouvisel se společností Lidl. Ostatně kdo by aspoň občas neslyšel hlášky typu XXL týdny nebo třeba retro týdny, ale i mnoho dalších.

Lidl obchod

Obchodní řetězec Lidl

Dá se říci, že společnost Lidl patří k významným zaměstnavatelům a to nejen v rámci obchodů s potravinami. Lidl, celým názvem Lidl Stiftung & Co. KG, je součástí skupiny Schwarz-Gruppe, jejímž členem je rovněž Kaufland se svou sítí marketů. Majitelem je německý podnikatel Dieter Schwarz, jehož majetek v roce 2017 představoval 37 miliard eur a získal tak prvenství mezi nejbohatšími Němci.

Pokud bychom měli použít slova mluvčí českého zastoupení Lidlu, má firma zásadní a zcela charakteristickou strategii, ta spočívá v agresivní politice, která je zaměřená na minimální ceny, za které je možné vybraný sortiment prodáván. Faktem je, že ve srovnání s jinými obchody upřednostňuje tato společnost hlavně levné zboží, cenově dostupné všem zákazníkům. Díky omezené nabídce zboží může nabídnout skutečně nízké ceny.

Oficiální stránky najdete zde.

Historie

Všechno to začala v třicátých letech 20. století, kdy vznikl úplně první velkoobchod s potravinami a dalším sortimentem. Stalo se tak v německém Heilbronnu. Psal se rok 1973, když spatřila světlo světa první prodejna Lidl, kterou majitel společnosti otevřel v Ludwigshafenu. Z počátku to byla nenápadná malá firma, která se velmi rychlým tempem rozvíjela.

První prodejna tehdy zaměstnávala 3 zaměstnance a na skladě, respektive v obchodě bylo kolem 500 druhů zboží. Do roku 1979 bylo otevřeno kolem 30 německých prodejen. Během 80. let minulého století otevřel Lidl celkem 300 obchodů po celém Německu, přičemž v průměru pracovalo v každé pobočce zhruba 7 lidí a skladem bylo na 900 produktových řad.

Devadesátá léta znamenala expanzi mimo území Německa. Otevřeny byly obchody ve Francii a v roce 1994 také první obchod ve Velké Británii. Dá se říci, že v průběhu devadesátých let začal Lidl otevírat jeden obchod za druhým napříč celou Evropou.

Dnes jsou prodejny Lidl skoro v každé evropské zemi. Od roku 2000 si společnost upevnila silnou pozici a stala se ve Velké Británii předním prodejcem levných produktů. Zajímavé je, že dnes představuje síť obchodů po celé Británii více než 600 poboček.

Když se přeneseme do současnosti, tak jen v Německu najdeme přes 3 100 prodejen. V podstatě je společnost Lidl zásadním a největším konkurentem německého nadnárodního řetězce Aldi, který byl založen v Essenu a nejen v Německu, ale i v ostatních státech je považován za nepřítele řetězce Lidl.

V celoevropském měřítku je hlavním evropským maloobchodním prodejcem potravin. Pokud se podíváme na společnost z pohledu čísel, tak provozuje více než 10 000 prodejen ve 30 zemích Evropy a zaměstnává přes 225 000 zaměstnanců. Díky tomu se řadí k největším řetězcům v potravinovém průmyslu a to nejen v Evropě, ale z celosvětového pohledu.

V červnu 2017 byl otevřen první supermarket Lidl ve Spojených státech. Na počátku se počítalo s otevřením celkem deseti obchodů jen na východním pobřeží USA, zatímco do poloviny roku 2018 je naplánováno celkově 80 obchodů v rámci celých Spojených států.

Další informace o historii najdete v článku na Wikipedii.

zpět k obsahu ↑

Lidl v České republice

Do České republiky vtrhl Lidl v červnu 2003 a českým zákazníkům se otevřelo prvních 14 prodejen a brzy následovaly další, neboť cílem byla co nejrychlejší expanze s tím, že důraz bude kladen zejména na cenu samotného zboží. Tehdy Lidl zaměstnával 800 lidí a držel se sloganu – Lidl je levný.

Dnes je po celé republice rozmístěno 237 prodejen, v nichž našlo práci zhruba 10 500 zaměstnanců v oblasti prodeje, nákupu, administrativy a centrálních služeb a heslo se změnilo na – Lidl správná volba, přičemž si společnost zakládá zejména na čerstvosti a nejvyšší kvalitě za ty nejlepší ceny.

Lidl je považován za velmi významného a hlavně stabilního zaměstnavatele v rámci naší republiky. Prodejny jsou zásobovány celkem ze 4 logistických center, která jsou umístěna v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně a Olomouci. Centrála společnosti, která má pod palcem celý chod tohoto obchodního řetězce, sídlí na Praze 5, kde se nachází asi 300 pracovníků.

Jejich náplní práce je nejen nákup zboží, určeného k prodeji, ale také výstavba nových prodejen, jejich celkové vybavení i starost o technický stav těch, které jsou již v provozu, dále kontrola a řízení logistických center, finanční stránka společnosti, IT i účtování mezd.

zpět k obsahu ↑

Prodejny nové generace

Lidl se rozhodl oprostit tzv. zaškatulkování v podobě skromných prodejen vhodných jen pro chudší vrstvu zákazníků, jež nenabízejí žádný komfort. To byl také důvod, proč se rozhodl pro zahájení staveb dalších prodejen, podle nového konceptu, čímž vzniknou prodejny nové generace. Tento zbrusu nový typ prodejen poskytne svým zákazníkům nádech luxusu a to jak zvenčí, tak uvnitř.

Hlavním materiálem bude sklo, které hodlá využívat v hojnější míře. Prodejny budou podstatně větší, avšak prodejní plocha bude vždy odpovídat možnostem dané lokality. V průměru se plocha jednotlivých prodejen pohybuje v rozmezí 1 400 – 1 700 m2. To zásadní, co na každé prodejně nové generace uvítáte, jsou širší uličky, nová pekárna, úseky čerstvých potravin, tedy, ovoce, zelenina, maso a mléčné výrobky, které budou rozšířené až o 20 %.

Další novinkou, kterou si Lidl pro zákazníky nachystal, jsou toalety, které mohou využít nejen pro běžné účely, ale bude tam i prostor, kde je možné přebalit dítě. Potěší i nové pokladny s odkládacím prostorem a mnohem větší plochou za pokladnami, díky tomu bude ukládání nákupu o hodně pohodlnější.

V neposlední řadě je k dispozici WIFI připojení zdarma, možnost vzít si kávu s sebou z automatu, který je umístěn ve vstupním prostoru a byl speciálně vyroben pro Lidl. Zákazníkům přichystal Lidl také pohodlné parkování, neboť na parkovišti jsou k dispozici parkovací místa pro rodiny s dětmi a také speciální vozíky pro upevnění autosedačky.

zpět k obsahu ↑

Další druhy prodejen

Prodejna na míru pro jedinečné objekty a lokality

Existují zvláštní lokality, kam by jednoduše standardní prodejna nebyla vhodná. Lidl tak přichází s individuálními koncepty a co nejcitlivějšími architektonickými řešeními, aby zůstala zachována stávající struktura budov a nezměnil se původní vzhled krajiny, respektive města.

Bez ohledu na to, jestli je to stadion, historická budova či nějaká vzácná architektonická památka, Lidl začlení prodejnu do místního prostředí a naprosto jí přizpůsobí samotnému vzhledu budovy i jejího okolí.

Prodejny v centru města

Tyto prodejny jsou vytvářeny tak, aby byly vhodné do městského centra. Důležité je, že jsou přístupné a vždy na blízku všem zákazníkům. Jsou to v podstatě moderní maloobchodní prodejny umístěné v centru města, které se na 100 % přizpůsobí aktuálnímu vzhledu města.

Jsou využívány stávající budovy či objekty přímo v centru města, jež jsou propojeny svou moderní architekturou se strukturou okolního prostředí. Hravě se tak začlení i na menší pozemek a přesto dokáže nabídnout vše potřebné, včetně vysokého podílu čerstvých potravin.

Vizuál obchodu v Praze (Karlín)

Vizuál obchodu v Praze (Karlín)

Více informací o nové prodejně v Karlíně.

Nákupní zóny

Jakmile se na jednom místě objeví několik atraktivních prodejců, ať už je to nákupní galerie nebo centrum, funguje jako magnet pro každého zákazníka s potenciálem, jejichž zájem o nakupování se zvyšuje.

Nákupní zóny nabízí širší nabídku sortimentu i služeb, obchody jsou mnohem dostupnější a stačí urazit jen krátkou vzdálenost mezi jednotlivými prodejci. Potěšující je i velké množství parkovacích míst. Prodejny Lidl jsou v těchto zónách velmi atraktivní a mají vysokou návštěvnost.

zpět k obsahu ↑

Filozofie prodeje

Privátní značky na prvním místě

Lidl má jasně stanovenou filozofii prodeje, která je založena na vlastních privátních značkách. Ostatně právě tyto značky tvoří většinu sortimentu, v přepočtu je to přes 80 % z veškerého zboží. Společnost nejen, že určuje jejich kvalitu, ale také vzhled samotných produktů i jejich obal.

Důraz klade Lidl i na výběr jednotlivých výrobců, u kterých sleduje, jestli z dlouhodobého hlediska splňují vysoké hygienické a kvalitativní standardy, což umožňuje export mnoha produktových řad českých výrobců do zahraničí (například v roce 2012 bylo vyvezeno zboží v hodnotě 3,1 miliardy korun).

Tématické akce

Z obecného hlediska jsou privátní značky a kvalita zboží jen jednou částí filozofie, které se společnost Lidl drží. Další spočívá v pravidelných, ale časově omezených nabídkách potravin a spotřebního zboží, jež jsou ve většině případů tématicky zaměřené a zákazníci je velmi oceňují. Jde o zboží, které není součástí běžného sortimentu, ale na prodejnách se objeví vždy jen v rámci dané akce.

Nejoblíbenější jsou zejména řecké, italské, francouzské, asijské, španělské, americké nebo mexické týdny, kdy mohou zákazníci pořídit různé pochoutky, které nabízí právě daný typ kuchyně, ke kterému se tématický týden vztahuje. Samozřejmě, že nechybí ani vlastní pekárny, kde je připravováno čerstvé pečivo a kvalitní sortiment zahrnující produkty německých výrobců.

zpět k obsahu ↑

Ocenění společnosti Lidl

O tom, že tato filozofie je správná a skutečně funguje, není rozhodně pochyb, což dokládají různá ocenění, kterým se Lidl může pochlubit. Například v roce 2017 získal prodejce ocenění Nejdůvěryhodnější značka v kategorii Obchodník s potravinami a to již potřetí, zatímco v soutěži Obchodník roku to byla tentýž rok Cena veřejnosti, která byla společnosti Lidl udělena již podesáté.

Rovněž získala ocenění Obchodník roku s potravinami, kterých má na kontě z různých kategorií již 23 (jedná se o soutěže Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank). Za nejlepší poměr ceny a kvality na českém trhu získal Lidl ocenění hned ve třech kategoriích Best Buy Award, dále se stal vítězem Czech Superbrand Award 2013.

zpět k obsahu ↑

Přehled privátních značek – jaké zboží pod nimi pořídíte

O tom, že si Lidl na privátních značkách zakládá a dává si na nich záležet, nepochybujeme. Je to řetězec s nejobsáhlejším zastoupením těchto značek, ostatně jsme při jejich shromažďování zjistili, že jich používá více než 100. Největším plusem těchto privátních značek je mnohem nižší cena, než za kterou stejný výrobek pořídíte pod nějakou známou značkou.

Kvalitu má při tom v režii na 100 % sám Lidl. Tyto značky zahrnují všechno možné, ať už jde o potraviny, elektroniku, sportovní potřeby, drogerii, domácí spotřebiče atd. Pojďme se teď podívat na malý přehled privátních značek, a jaký sortiment pod jejich logem můžete hledat.

1. 1001 delights

Značku 1001 delights můžete zahlédnout během tématických týdnů zaměřených na Orientální kuchyni. Pod tímto logem pořídíte speciality arabské kuchyně jako bulgur, fíkový džem, sezamovou pastu, ale také různá hotová jídla, sladkosti a ovocné šťávy.

2. Alesto

Tato značka reprezentuje oříšky, ať už jsou to arašídy, kešu, pražené mandle, pistácie, vlašské či para ořechy, ale rovněž sušené ovoce, což jsou např. brusinky, ovocná směs nebo plátky jablek.

3. Alliance

Milovníci pálenek, likérů a ostatního tvrdého alkoholu by se měli zaměřit právě na tuhle značku. Do sortimentu patří populární vaječný likér, fernet, tuzemák, peprmintový likér nebo již zmiňovaná pálenka (švestková, hrušková, meruňková).

4. Alpengut

Jak již napovídá první trojice písmen, jedná se o sortiment nabízený v rámci Alpského týdne. Alpengut reprezentuje rakouské, švýcarské a italské speciality, které mohou zákazníci ochutnat právě díky tomuto tématickému týdnu.

Na pultech prodejen Lidl tak objevíte kvalitní čokolády, šunky, různé klobásy a mnoho dalších uzenin, stejně jako sekanou, hotová jídla, lahůdkové hořčice a jogurty.

5. Aquapur

Pod touto privátní značkou jsou různé čisticí prostředky a pomůcky na úklid, jež jsou většinou v prodeji během tzv. Akce Lesk. Snadno tak za pár kaček pořídíte mopy (i na okna), jednorázové rukavice, utěrky z mikrovlákna, houbičky na nádobí a často též sušáky na prádlo, žehlicí prkna nebo třeba odstraňovače žmolků.

6. Argus

Pivo kam se člověk podívá, tak by se dala tato značka představit. Pod značkou Argus můžete koupit různá piva, přičemž lahvová jsou vyráběna převážně českými pivovary ze skupiny Lobkowicz a plechovková se vaří v polských pivovarech

Piva zahrnují výčepní Argus 10° Original, světlý ležák 11° Argus, tmavý 12 ° Argus černý, světlý ležák 12° Argus Maestic, polotmavý Argus 11° Granát, světlý speciál 14° Argus Special, polotmavý speciál 16° Argus Strong a další.

7. Aromata

Když budete shánět obalový sortiment do vaší kuchyně, hledejte tuto privátní značku, pod kterou se dá zakoupit potravinářská folie, sáčky na tvorbu ledu, pečicí papír, alobal atd.

8. Auriol

Značka určená měřicím přístrojům, čtecím brýlím a hodinkám. Logo Auriol tak najdete u různých bezdrátových meteostanic, dalekohledech, teploměrech, nástěnných hodinách a dalších.

9. Ballino

Pro milovníky zmrzlin, nanuků a mražených krémů připravil Lidl právě značku Ballino, navíc část tohoto sortimentu pochází od českých výrobců. V mrazáku tak hledejte vaničkové zmrzliny, smetanové či tvarohové nanuky, kornouty, ruskou zmrzlin nebo zmrzlinové trubičky.

10. Baroni

S touto privátní značkou nakoupíte masné výrobky, hlavně pak uzeniny, které jsou pro Lidl vyráběny v zahraničí a to v rámci akce Pravá česká zabijačka. Značku Baroni nesou suché salámy, párky, slaniny, šunky, sekaná, klobásy, ale i tlačenka.

11. Beauty Iseree

Když budete chtít produkty pečující o pleť a to jak pro muže, tak ženy, je Beauty Iseree přesná volba, neboť zahrnuje noční i denní krémy, tělová mléka, odličovací tampony a čisticí vody.

12. Belbake

Potřeby pro domácnost, respektive na pečení, ve většině případů od německých výrobců. Do sortimentu patří kypřící prášky do pečiva, pečicí papíry, listová těsta, sekané mandle, kakao či různé směsi na pečení.

13. Bellarom

Značka pro kávu a vše co s ní souvisí, ať už zrnková či instantní káva z různých koutů světa, kávové kapsle ale také třeba napěňovač mléka.

14. Biotrend

Zboží v bio kvalitě, hledejte pod značkou Biotrend. Nabídka je vskutku bohatá, neboť sem patří různé jogurty, džemy, müsli tyčinky, máslo, těstoviny nebo třeba ovocné šťávy.

15. Bluedino

Značka, která je určena pro sýry, jejich výroba probíhá u nás i v zahraničí. Patří sem tavené sýry, slovenský oštiepok i polooštiepok, eidam, královský sýr, gouda, emmentaler atd.

16. Cassetti

Pro vše do čeho můžete něco ukládat, tak přesně na to vznikla tato značka. Pokud jde o sortiment, patří do něj různé koše na prádlo, plastové boxy (misky, krabičky) na uskladnění potravin, ale také univerzální úložné boxy.

17. Cien

Privátní značka zvolená pro prodej kosmetiky. Zakoupit tak lze antiperspiranty a deodoranty, pěny na holení, dekorativní kosmetiku (oční stíny, rtěnky), krémy na ruce i tělové, šampony na vlasy. Výhodou je, že se na prodejnách vyskytuje celoročně a ne jen při nějaké akci.

18. Cimarosa

Ochutnávku vín z celého světa umožňuje značka Cimarosa, která představuje skvosty jako Chardonnay či Cabernet Sauvignon z Chile, ale rovněž Chenin Blank z Jihoafrické republiky.

19. Circuss

Slané dobrůtky v podobě snacků zahrnul Lidl pod značku Circuss. Jsou to slané preclíky, oříšky, sýrové tyčinka nebo slaný a sladké popcorn.

20. Combino

Italský styl omáček a těstovin se odráží v produktech značky Combino. Ochutnejte špagety, penne, farfalle, lasagne, klasické těstoviny, rajčatové omáčky plněné ravioli, ale také různé hotové omáčky určené k ochucení těstovin.

21. Coquette

Nestíháte vařit a sháníte tzv. hotovky? Žádný problém s privátní značkou Coquette orientovanou na hotová jídla, která stačí jen ohřát v mikrovlnné troubě. Hotové produkty nabízejí masové koule či lasagne, nebo hotovky v plechovce jako hovězí guláše, masový či loupežnický hrnec atd.

22. Coshida

Lidl nezapomíná ani na čtyřnohé mazlíčky v podobě koček, proto vznikla privátní značka Coshida zaměřená na potraviny a různé doplňky pro kočky. Pořídíte tak granule, kapsičky, paštiky i konzervy pro kočičky, dále dentální tyčinky na zubní hygienu, ale rovněž podestýlku. Prémiové krmivo pak hledejte pod značkou Opticat Premium.

23. Crelando

Značka vytvořená pro výtvarné potřeby a šicí potřeby, ale i další předměty, které nám pomohou s kreativní tvorbou, jako barvy, štětce, řezačky na papír a další.

24. Crivit

Tato značka představuje sportovní oblečení a outdoorové potřeby. Škála jednotlivých produktů je bohatá, neboť sem patří funkční oblečení, obuv, výbava pro lyžaře, běžce i cyklisty, kempingové potřeby atd. Pokud upřednostňujete sportovní oblečení a vybavení v prémiové kvalitě, pak sáhněte po značce Crivit Pro.

25. Crownfield

Müsli tyčinky a snídaňové cereálie, ať už zapékané müsli, směs vloček nebo dětské cereálie, případně müsli tyčinky, to vše skrývá značka Crownfield.

26. Crusti Croc

Rádi si zakřupete něco slaného u televize? Značka Crusti Croc zastupuje chipsy, tyčinky, preclíky a další slané chuťovky, např. bramborové či tortilla chipsy, slané tyčinky, slaninové crackery, slané preclíky či populární cibulové kroužky.

27. Culinea

Další privátní značka, která myslí na zákazníky, kteří nemají čas vařit a nabízí tak hotová jídla. Nejčastěji jsou těstovinová, ale zahrnují i pokrmy z mnoha světových kuchyní. Ochutnejte třeba tortellini, gnocchi, paellu, gyros nebo asijské závitky.

28. Čerstvá porce

Věřte nebo ne, ale i toto je jedna z privátních značek a to pro chlazené maso prodávané na prodejnách Lidl. Každé balení obsahuje kód zpracovatele, na jehož základě zjistíte, kdo maso pro Lidl dodal. Zakoupit můžete vepřové či hovězí mleté maso, kuřecí prsní řízky, vepřové kousky, kuřecí stehna nebo třeba hovězí rump steak.

29. Deluxe

Značka zaměřená na potraviny pro opravdové gurmány a tzv. prémiové potraviny. Snadno si tak můžete koupit skvosty jako je káva v soudku, akátový med, krevety, olej z lískových ořechů, sýr Grana nebo také roast beef.

30. Dentalux

Tato značka představuje produkty určené pro hygienu ústní dutiny, jako jsou zubní kartáčky a pasty, ústní vody a nitě.

31. Dizzy

Džusy, nektary, dětské přesnídávky, přesně tento sortiment hledejte pod značkou Dizzy. Patří sem ovocné nápoje, dětská jídla, různé přesnídávky, ovocné nektary a oblíbené sladké dětské pitíčko.

32. Duc de Coeur

S touto značkou se můžete setkat během Francouzských týdnů, kdy se pod nimi skrývají různé francouzské speciality, jako sýry, koláče, hořčice, créme brulée a populární zeleninový pokrm v podobě ratatouille.

33. Dulano

Značka uzenin, které mají vysoký podíl masa, jako dušená či sušená šunka, párky, klobásky atd.

34. El Tequito

Pro Mexické týdny byla vytvořena značka El Tequito, která představuje speciality mexické kuchyně, jako jsou salsa, tortilly, světlé pivo, papričky jalapeňo, burrito, fazole, fajita, různé salámy, hotová jídla, ale také kořenící směsi.

35. Eridanous

Jakmile nastane akce Řecký týden, vynoří se privátní značka Eridanou se specialitami řecké kuchyně. To představuje pochoutky jako dezert Chalva, sýr Feta, sýr Halloumi, tzatziki, olivový olej, různá hotová jídla, dezerty a mnoho dalšího.

36. Ernesto

Pro kuchyňské potřeby byla stvořena značka Ernesto. Takže s tímto logem koupíte pánve, hrnce, nerezové pekáče, varné konvice, kuchyňské váhy a strojky na těstoviny.

37. Esmara

Pod značkou Esmara najdete dámské oblečení jako trička, džíny, sukně, šaty, bundy a také kabelky, respektive módní doplňky. Faktem je, že Lidl v průběhu každé akce sortiment této dámské kolekce trochu obmění. Dámské spodní prádlo, což představuje kalhotky, tílka, podprsenky a pyžama hledejte pod značkou Esmara Lingerie. Sortiment je rovněž pravidelně obměňován.

38. Fairglobe

Značka pro fair trade výrobky, které se prodávají jen v Lidlu. Můžete vybírat čaje, zrnkovou kávu, pomerančový džus, čokoládové sušenky, různé čokolády a třtinový cukr.

39. Favorina

Pokud dostanete chuť na sladkosti a cukrovinky, hledejte tuto značku. V sortimentu jsou čokoládové pralinky, perníčky, vánoční figurky, plněné čokoládové kuličky, marcipán a také vánoční kolekce.

40. Fin Carré

Privátní značka pro milovníky čokolád, jako mléčná, hořká, oříšková, bublinková, ale také bílá čokoláda či s celými kousky lískových ořechů.

41. First Nice

Další značka zaměřená na sladkosti, v tomto případě plněné čokoládové bonbony, müsli a oříškové tyčinky, brusinky v čokoládě, sójový kmen či banánky v čokoládě.

42. Flaggis

Cukrovinek nikdy není dost a proto je tu ještě značka Flaggis, reprezentující dropsy a bonbony. Lidl pro své zákazníky připravil bonbony Bliki a Mimki, potom ovocný komprimát a mentolové kuličky.

43. Florabest

Značka určená pro zahradní techniku a zahradnické náčiní. To zahrnuje sekačku na trávu, řetězovou pilu, elektrické či zahradnické nůžky, křovinořez, vysavač listí, fóliovník a také ponorné čerpadlo.

44. Floralys

Pod touto značkou jsou prodávány papírové hygienické potřeby jako kapesníčky, toaletní papír, ubrousky nebo kuchyňské utěrky.

45. Formil

Pro každého, kdo potřebuje prací prostředky je určena značka Formil, pod níž seženete prací prášky, prací gel, tekutý prací prostředek, prací kapsle, aviváž a dokonce i prací prostředek na cestování.

46. Freeway

Na zahnání žízně je tu značka Freeway, která představuje kvalitnější sycené limonády, jež napodobují produkty společností Coca Cola a Pepsi. Takže můžete s tímto logem nakoupit colu, colu light, tonic, citronovou či pomerančovou limonádu, ledový čaj a také energetické nápoje.

47. Fruit Jumbo

K této značce byl přiřazen sortiment v podobě ochucených jogurtů, pochoutek či ovocného kefíru.

48. G. Bellini

Když budete potřebovat vše kolem holení, zvolte značku G. Bellini, jež zahrnuje holicí strojky, vody po holení, toaletní vody, holicí krémy a pěny na holení.

49. Glenfell

Značka pro hluboce zmrazená hotová jídla, jako jsou kuřecí nugety či křidélka, řízky z vepřové pečeně a jemné kuřecí řízky.

50. Goody

Pokud jde o tuto privátní značku, ta byla vybrána pro corn flakes, müsli, lupínky a cereálie v mnoha příchutích jako oříšky, jahody, čokoláda atd.

51. Green Grocer´s

Privátní značka Lidlu pro mražené ovoce a zeleninu, kam spadá zeleninová směs, listový špenát, mrkev, květák a také růžičková kapusta.

52. Grill & Fun

Značka pro kvalitní maso a masné výrobky, které jsou určeny ke zpracování na grilu, což jsou dobrůtky jako tradiční špekáčky, bavorské klobásky, slezská či grilovací klobása.

53. Harvest Basket

Sortiment zahrnuje různé výrobky z brambor, ať už hranolky, krokety, oblíbené americké brambory, instantní bramborovou kaši nebo placky.

54. Harvin

Značka pro ovoce jako ananas či broskve v plechu, mandarinky nebo třešně ve skle.

55. Chef Select

Vybírat můžete hotová jídla v lepší kvalitě, která se připravují v troubě. To jsou například boloňské špagety či lasagne, kuřecí nugetky a další tzv. hotovky.

56. Chira

Podobně jako je Harvin pro ovoce, tato značka zastupuje zeleninu, která byla zpracována, jako bílé či kysané zelí, hrášek, sladká kukuřice, směs s kukuřicí a také okurky.

57. Italiamo

Další zajímavá privátní značka pro Italské týdny, pod kterou pořídíte sýry jako Grana Padano, Mascarpone, Parmigiano, Reggiano, Ricotta a další. Kromě sýrů patří do sortimentu italské šunky, což je třeba Mortadella Bologna a různé druhy Prosciutto nebo také těstoviny, káva, dezerty, olivy, sušená rajčata či hotová jídla. Samozřejmě vše Made in Italy.

58. J. D. Gross

U této značky by měli zbystřit milovníci luxusních čokolád, které mají vysoký obsah kakaa. Čokolády J. D. Gross nikde jinde nekoupíte. Mají obsah 70 % ekvádorského kakaa, klasické i s příchutí malin, karamelu či pomerančů. Patří sem i superprémiové pralinky, hořká čokoláda s podílem kakaa 81 %, ale i čokoláda, v níž je 60 % kakaa pocházejícího z Amazonie. Potěší i klasika v podobě belgických pralinek.

59. Jolinesse

Opět značka určená pro dámské spodní prádlo, kam klasické podprsenky, ale i sportovní či kojící, dále kalhotky a těhotenské legíny.

60. Kania

Kvalitní omáčky, koření, bylinky a kořenící směsi, to vše najdete pod značkou Kania. Sortiment zahrnuje sušené bylinky, kečup, salátové dresinky, různé marinády, instantní polévky a také koření balené do plastových nádob.

61. Kuljanka

Speciality východoevropské kuchyně nabízí privátní značka Kuljanka. Seženete tak plněné či houskové knedlíky, nakládané okurky, pražskou šunku či šproty.

62. Le Patissier

Milujete vůni sladkého pečiva? Pak vás zaujme značka Le Patissier určená právě pro tento sortiment. Ochutnejte jablkový a další koláče, pralinky nebo vynikající čokoládovou pěnu.

63. Linessa

Privátní značka potravin, které mají nízký podíl tuku a obsahují méně kalorií. To je třeba čerstvý sýr, francouzský camembert, gouda, čokoládové mléko, salátový dressing, müsli tyčinky, různá hotová jídla a chipsy.

64. Livarno

Pro Lidl není nic problém, takže tu seženete i nábytek a mnohé doplňky do domácnosti. Sortiment zahrnuje skříňku, botník, poštovní schránky, komodu, koš na prádlo. Na některých výrobcích je místo Livarno uvedeno Livarno Living. Pak je ještě značka Livarno Lux určená pro osvětlení, pod kterou nakoupíte LED žárovky, solné lampy, venkovní reflektory, pracovní svítilny atd.

65. Livergy

Tentokrát jde o značku pánského oblečení, obuvi a také doplňků. Pod Livergy naleznete trička, džíny, mikiny, bundy a také volnočasovou obuv.

66. Lord Nelson

Značka stvořená pro vyznavače čajů, ať už jde o černý, ovocný nebo bylinný. Nechybí ani granulovaný čaj nebo stále populárnější Yerba Maté.

67. Lupilu

Nezapomíná se ani na naše nejmenší, proto vznikla značka Lupilu, jež představuje oblečení pro děti jako trička, mikiny či bundy, ale i různé produkty do výbavy, to je například stolička, přebalovací souprava nebo zavinovací deka.

68. Maribel

Výběrové džemy (malinový, borůvkový, lesní směs atd.) najdete pod značkou Maribel, spolu s ovocnými pomazánkami či smoothie.

69. McEnnedy American Way

Jakmile naskočí Americké týdny a věřte, že se opakují několikrát do roka, objeví se na pultech Lidlu právě tato značka orientovaná na speciality americké kuchyně. Můžete si tak pochutnat na tradičním arašídovém másle, americké zmrzlině, pizze, sušenkách, bonbonech, ale najde se i taková klasika jako hamburgery, hot dogy či populární muffiny.

70. Melinera

Privátní značka pro dekorativní doplňky vhodné do domácnosti, což jsou třeba svíčky, svítilny, vánoční ozdoby atd.

71. Meradiso

Pod touto značkou pořídíte povlečení, potahy, matrace, polštáře, prostěradla, deky, nafukovací postele a další doplňky vhodné do ložnice.

72. Metzgerfrisch

Potrpíte si na německé uzeniny? Pak sledujte značku Metzgerfrisch a ochutnejte skvělou šunku mortadella nebo šunkový salám.

73. Mikado

U této značky najdete kořenící směsi, majonézu, kečup, rajčatový protlak, sušené bylinky, hořčici nebo instantní polévky.

74. Milbona

Německých výrobků není nikdy dost, což je také důvod pro privátní značku Milbosa, jež zahrnuje mléčné výrobky jako sýr cottage, mléčnou rýži, sójový nápoj, bio jogurt, goudu, smetanu ke šlehání atd.

75. Miomare

Značka doplňku a vybavení koupelen, jako dávkovač mýdla, župan, kosmetické zrcadlo, sprchový závěs či hlavice.

76. Mister Choc

Sladkosti prostě milujeme a Lidl to dobře ví. Značka Mister Choc nabízí karamelové, čokoládové i kokosové tyčinky, arašídy v mléčné čokoládě a další.

77. My Best Veggie

Samozřejmě, že se nezapomíná ani na zákazníky, kteří nekonzumují maso. Z toho důvodu vznikla privátní značka My Best Beggie určená pro vegetariány. Ti mohou pořídit různá hotová jídla jako je vegetariánský pizza, lasagne či falafel, vše bez masa.

78. Nautica

Značka pro výrobky z ryb, jako jsou filety z pangasia, aljašská treska, makrela, zavináče, uzenáčky v rosolu, sleďový salát atd.

79. Nevadent

Pod touto privátní značkou se skrývají přístroje určené pro ústní hygienu, což jsou třeba elektrické zubní kartáčky, ústní sprcha, mezizubní elektrický kartáček, ale také ústní voda.

80. Nixe

S touto značkou si můžete pochutnat na konzervovaných rybách, to je například tuňák v oleji či rybích salátech, případně sardinkách.

81. Nobel League Selection

V prodejnách Lidl pořídíte i pánské formální oblečení jako jsou košile či společenské svetry a to právě pod touto privátní značkou.

82. Opticat Premium

Na mazlíčky se nezapomíná a proto pod značkou Opticat Premium najdete krmivo pro kočky, jako jsou granule, masové kapsičky či konzervy.

83. Ordex

Pokud potřebujete nábytek či potřeby pro skladování a organizaci, zkuste značku Ordex, ta má vcelku bohatý sortiment, jako jsou úložné boxy, stoličky, věšák, botník a další.

84. Orlando

Podobně jako na kočičky, myslí Lidl i na pejsky a pod značkou Orlando tak můžete nakoupit krmivo pro psy, kam patří granule, dentální tyčinky, paštiky a různé konzervy.

85. Parkside

Kutilové pozor! Parkside je privátní značka pro ruční nářadí, vybavení do dílny a mnohé příslušenství. Seženete vrtačky, šroubováky, brusky, multifunkční nástroje a dokonce nechybí ani pila. Sortiment je pravidelně obměňován, protože místo starších modelů se dávají nové.

86. Pepperts!

Oblečení a obuv pro děti je potřeba stále a proto je tu další privátní značka pro děti, jež představuje trička, šortky, tepláky, džíny, zimní bundy atd.

87. Perlenbacher

Máte chuť na německé pivo? Zkuste značku Perlenbacher, pod kterou spadají piva od různých pivovarů v Německu, ať už černé, ležák radler nebo kvasnicové pivo.

88. Pikok

Velmi populární privátní značka pro masné výrobky. Vychutnat si můžete salámy jako Lovecký, Herkules, Poličan, Vysočina a Paprikáš, ale také klobásy, paštiky, špekáčky, guláše v konzervách, kabanosy, vepřové maso ve skle a dušenou šunku.

89. Pilos

Pod touto značkou hledejte mléčné výrobky, od mléka a smetany, přes kefír, tvaroh, pomazánkové máslo až ke kondenzovanému mléku, bílému jogurtu či mléčným řezům.

90. Playtive Junior

Privátní značka pro hračky a dětské hry. Seženete dřevěné stavebnice, kinetický písek, krytá pískoviště nebo třeba koloběžky.

91. Powerfix

Další značka pro kutily, pod níž naleznete pracovní nářadí, oblečení a mnoho dalšího, jako žebříky, pilky, šroubováky, pracovní kalhoty atd.

92. Rocktrail

Vyrazte do přírody s privátní značkou Rocktrail, určené pro outdoorové vybavení a potřeby pro přežití. Pořídíte stany, spacáky nebo kapesní nůž.

93. Saguaro

Populární privátní značka pro minerální, pramenité a kojenecké vody, ať už ochucené či neochucené. U ochucených je to citron, pomeranč, grapefruit, lesní plody a hruška. U neperlivých pak jahoda.

94. Saladinettes

Tato značka je orientována na zdravá hotová jídla, jako jsou těstovinové saláty, salátové dresinky, plněné papriky či olivy, a také různé salátové směsi.

95. Sanitas

Pokud budete shánět přístroje pro péči o zdraví v podobě epilátoru, měřiče krevního tlaku, glukometr, elektrostimulátor nebo třeba sadu na manikúru a pedikúru, pak hledejte značku Sanitas.

96. Sensiplast

Pod značkou Sensiplast se prodávají zdravotní pomůcky a různé doplňky, což jsou třeba autolékárničky, sportovní bandáže a další.

97. SilverCrest

Pokud jde o tuto značku, těší se velké popularitě, neboť je určena pro spotřební elektroniku, jako jsou sluchátka, handsfree, holicí strojky, váhy na zavazadla, ale také grily, kuchyňské roboty, mixéry na smoothie a mikrovlnné trouby.

98. Siti

Pro levnější limonády, ledové čaje a energetické nápoje byla vytvořena značka Siti, pod kterou ochutnáte třeba pomerančovou limonádu nebo multivitaminový nápoj.

99. Sol & Mar

Španělské týdny mají vyhrazenu značku Sol & Mar pro speciality španělské kuchyně, jako olivový olej, polévka gazpacho, tortilly, španělské šunky, různé dezerty, sladkosti a hotová jídla.

100. Solevita

Značka Solevita skrývá ovocné džusy a nektary, jako pomerančový džus, šťávu s dužinou, multivitaminové nápoje, dětská pitíčka a také bio zeleninové šťávy.

101. Sondey

Milujete čajové pečivo? Pokud ano, určitě nepřehlédněte značku Sondey, jež zahrnuje slepované či máslové sušenky, dále sušenky vyrobené z listového těsta, vafle, oplatky a také plněné trubičky.

102. Sugarland

Privátní značka pro cukrovinky jako jsou ovocné bonbony, želé či žvýkací bonbony, medvídci či kyselé žížalky.

103. Sympathica

Není nad pořádné mlsání, proto je tu ještě další značka pro sladkosti v podobě ovocných, čokoládových a dalších pomazánek a tomu podobného sortimentu, jako švestková povidla, arašídové máslo, různé ovocné džemy atd.

104. Tastino

Sušenky, oplatky a ostatní čajové pečivo, přesně to najdete pod značkou Tastino. Pochutnejte si třeba na trubičkách, piškotách, apeninkách, plněných tyčinkách nebo velmi populárních lineckých rohlíčkách.

105. Topmove

Značka pro tašky, kufry a doplňky na cestování. Můžete si koupit cestovní tašky, sady kufrů, příruční či cestovní kufry. Nechybí deštníky, pouzdra na mobilní telefon atd.

106. Toppo

Pro milovníky salátů, pomazánek a různých lahůdkových pokrmů je určena značka Toppo. Dejte si Budapešťskou či Rostlinnou pomazánku, Vlašský salát, Hummus a další pochoutky.

107. Toujours

Jedna z mnoha značek pro děti je Toujours, pod kterou se skrývají dětské pleny a rovněž dětské vlhčené ubrousky.

108. Trattoria Alfredo

Mražené italské pokrmy hledejte pod touto privátní značkou, kam patří různé druhy pizzy, lasagne, bagetky a mini pizzy.

109. Trisan

U této značky pořídíte mražená jídla, což je například obalovaný sýr, plněné papriky nebo knedlíky, případně pirohy s masovou náplní.

110. Tronic

Chcete tužkové baterie, monočlánky, dobíjecí baterie či snad nabíječku baterií? Pak hledejte značku Tronic, která je přímo zaměřená na baterie a vše, co s nimi má nějakou souvislost.

111. Ultimate Speed

Tato značka zahrnuje vybavení na auto, jako je nabíječka autobaterií, startovací kabely nebo také stojan na pneumatiky.

112. United Office

Různé potřeby a vybavení do kanceláře nabízí značka United Office, kam spadají laminovačky, skartovačky, psací potřeby, pastelky, razítka a kancelářský papír.

113. Vita D’Or

Privátní značka Vita D’Or je určena pro oleje, margaríny a másla, takže pořídíte řepkový i fritovací olej nebo margarín. Dokonce pod touto značkou najdete tatarky a majonézy.

114. Vitafit

Tuto značku Lidl vytvořil pro milovníky zeleninových a ovocných šťáv. Mezi nápoji najdete pomerančové, rajčatové, mrkvové a jablečné džusy, ananasovou šťávu a také džus z růžového grapefruitu.

115. Vitakrone

Značka stvořená pro saláty typu lahůdkový, bramborový nebo třeba bulgur salát.

116. Vitasia

Oblíbené Asijské týdny mají svou privátní značku, pod kterou si můžete koupit speciality asijské kuchyně. Sem patří hotová jídla, nudle na různé způsoby, pálivé omáčky, polévky, rýže, curry, kokosové mléko či jogurty.

117. W5

Tato značka se občas nabízí čisticí prostředky, ať už leštěnku či tekutý vosk na auto, sprej na brzdy nebo čisticí ubrousky na auto.

118. Western Gold

Mezi privátními značkami rozhodně nesmí chybět ta, jež je určena pro takový sortiment, jakým je whisky. To je například Western Gold Bourbon Whisky, ta se vyrábí v Kentucky (USA), ale do lahví je plněna německou společností Pabst & Picharz Vertriebs GmbH.

119. Zoofari

Nesmíme zapomenout ani na domácí mazlíčky, pro které je určena značka Zoofari, pod kterou můžete koupit zastřihovač srsti, pelíšek pro psa, škrabadlo pro kočky, vodítka, deku pro mazlíčky, hračky atd.

zpět k obsahu ↑

Lidl online – nový e-shop

V roce 2017 se Lidl rozhodl spustit nový e-shop a tak jej nejdříve začal testovat na svých zaměstnancích. Tento test netrval dlouho, nakonec to bylo jen jeden týden a hned po tomto krátkém testování, došlo 20. září ke spuštění ostré verze se spotřebním zbožím. E-shop Lidl je na adrese www.lidl-shop.cz a pravidelně bude nabízet veškeré produkty, které se o týden později budou prodávat i v kamenných prodejnách.

Lidl e-shop

Zájem o nový e-shop byl obrovský, takže se Lidl hned první den spuštění potýkal s několika problémy, neboť server byl hned od rána přetížený. Za první týden fungování měl lidl-shop.cz více než 700 tisíc návštěvníků.

Největším lákadlem je od začátku oblečení, které má dobrou kvalitu a velmi příznivé ceny. Podle mluvčí Lidlu si zákazníci kromě oblečení, objednávají nejčastěji nářadí. Hned během prvního týdne objednali přes 2 300 produktů. Sklady zboží pro e-shop budou v Plzni.

Jaký sortiment se v e-shopu nabízí?

 • dámská móda
 • pánská móda
 • dětské oblečení
 • obuv
 • sportovní oblečení a doplňky
 • módní doplňky
 • pracovní oblečení
 • elektrické nářadí a příslušenství
 • ruční nářadí a vybavení do dílny
 • barvy, materiál a příslušenství
 • zahradní nářadí a technika
 • zahradní nábytek
 • grilování
 • květináče, dekorace a osvětlení
 • bazény a hračky na zahradu
 • sport a outdoor
 • auto-moto a cestování
 • šití a kreativní potřeby
 • chovatelské potřeby
 • povlečení a prostěradla
 • polštáře a přikrývky
 • matrace a lamelové rošty
 • nábytek a vybavení
 • bytový textil a dekorace
 • osvětlení
 • kuchyně (příslušenství, spotřebiče)
 • vše pro úklid
 • praní, sušení a žehlení
 • krása a osobní péče
 • domácí technika
 • elektronika a multimédia
 • dětská obuv a doplňky
 • hračky
 • potřeby pro nejmenší
 • zábava a vzdělávání
 • dětský pokoj

Kromě pravidelného sortimentu, se budou v e-shopu vyskytovat i takové výrobky a značka, které nebudou dostupné na kamenných prodejnách, ale pouze online. Zboží, které si objednáte, bude obvykle doručeno do 3 dnů od provedení objednávky.

Platbu je možné provést platební kartou online, nebo si nechte zboží poslat na dobírku. Cena dopravy je 59 Kč, přičemž u objednávek, jejichž hodnota je 1 000 Kč a výše, máte dopravu zdarma. Zásilky doručuje buď společnost PPL na vámi zvolenou adresu či do PPL Parcel shopu, to záleží na vás, nebo také Česká pošta.

Veškeré zboží, kterým je e-shop zásobován je umístěno v největším logistickém centru, jež má Lidl v Plzni. Zhruba 90 % sortimentu tvoří obuv, oblečení, sportovní potřeby, vybavení pro domácnost, zahradu a dílnu.

Provoz tohoto centra byl zahájen v listopadu 2016 a z počátku zásobovalo e-shopy v Belgii, Německu a Nizozemí. Logistické centrum má celkem 44 000 m2 skladovacích ploch, uloženo je zde kolem 20 000 druhů zboží a práci tu našlo cca 1 100 zaměstnanců.

zpět k obsahu ↑

Reklamní kampaně

Stejně jako každá jiná společnost, má i Lidl své reklamní TV spoty, na které můžeme narazit při sledování televize. Na počátku se Lidl prezentoval sloganem: Lidl – správna volba, k čemuž byly vytvořeny i příslušné spoty.

Na podzim roku 2011 byla spuštěna zbrusu nová reklamní kampaň, jejímž sloganem bylo: To nejlepší z Česka. To nejlepší z Evropy. Lidl tak chtěl svým zákazníkům dopřát ty nejlepší potraviny z České republiky i dalších zemí Evropy.

O rok později zase běžela kampaň propagující francouzská vína, pro kterou svou tvář propůjčil oblíbený herec Marek Vašut, který sám je velkým milovníkem vína. Reklamní TV spot se tehdy točil na nefalšovaných francouzských vinicích.

V současnosti běží reklama hlásající slogan: Lidl – jednička v čerstvosti. Ta upozorňuje zákazníky na to, že pro ně Lidl denně naváží miliony výrobků do celé sítě prodejen. Dává si záležet nejen na kvalitě, ale hlavně jejich čerstvosti, aby se k zákazníkům skutečně dostalo jen to nejlepší, ať už jde o ovoce a zeleninu, maso, mléčné výrobky a vejce nebo třeba ryby.

Nejnovější reklamní kampaně najde na Facebooku nebo YouTube kanále.

zpět k obsahu ↑

Letáky Lidl

Aktuální leták (nebo také akční leták) si můžete prohlédnout v tištěné podobě nebo také online, a to nejen na stánkách Lidlu, ale i na různých webech, které shromažďují aktuální nabídky jednotlivých obchodních řetězců. Zároveň si jej můžete spustit v rámci aplikace vašeho chytrého telefonu pro Android nebo iOS.

Tento leták má platnost vždy od pondělí do neděle. Najdete v něm slevy na klasický sortiment Lidlu, ale i různé speciální nabídky, které obsahují například výrobky z limitovaných edic. To může být třeba nářadí, sportovní vybavení, nábytek, domácí potřeby, spotřební elektronika a mnoho dalšího.

Na poslední stranu se dává tzv. speciální víkendová akce, ta zahrnuje vaše oblíbené výrobky, které jsou pro daný leták s maximální slevou. Každý leták má charakteristickou nabídku i název. Vedle tématických týdnů, jako Asijský, Španělský atd., to jsou třeba týdny XXL nebo leták s Bombastickými cenami, ale i mnoho dalších.

zpět k obsahu ↑

Kariéra v Lidlu

Co se týká jednotlivých pozic v podobě volných míst, ty můžete vždy najít na oficiálním webu společnosti Lidl v záložce Kariéra. Pokud jde o Lidl v pozici zaměstnavatele, má několik zásad, které ctí. Pro začátek se snaží ke svým lidem chovat tak, aby byl jako zaměstnavatel maximálně atraktivní. Jakmile se uvolní nějaké místo, snaží se ho přednostně nejdříve obsadit vhodným kandidátem z řad vlastních zaměstnanců, čímž umožňuje svým lidem postup v kariéře a pomáhá s jejím budováním.

Nabízené pozice zahrnují i místa pro trainee, studenty i čerstvé absolventy. Pro kariéru v Lidlu je samozřejmě používán vzor německé firemní kultury. Ta má jasně nastavená pravidla i procesy, ale současně je zde ponechán dostatek prostoru pro různá inovativní řešení či kreativitu. Základním cílem tohoto zaměstnání je vysoké pracovní nasazení a dynamika.

Volná místa jsou dostupná v rámci celé ČR, záleží vždy na tom, kde nějaký pracovník vypadne. V případě vyšších manažerských pozic, specialistů a dalších podobných pozic je nutné počítat i s tím, že bude práce zahrnovat také cestování.

zpět k obsahu ↑

Hodnocení

9.5 Hodnocení

9.5Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Kvalita sortimentu
10
8.6Hodnocení uživatelů
Přehlednost obchodu
8.8
Jednání se zákazníkem
8.6
Kvalita sortimentu
8.6
KLADY
 • nízké ceny
 • kvalitní zboží
 • velký výběr
 • dobrá komunikace
 • doprava v e-shopu od 1000 Kč zdarma
ZÁPORY
 • některé obchody jsou špatně zásobované
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

7 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Radka 24.7.2018 v 14:01

  S online nákupem v Lidlu jsem velice spokojený. Byl to můj již druhý nákup a vše proběhlo bez problémů. Objednala jsem v úterý a v pátek přišel první balíček, druhý balíček přišel hned v pondělí. Vůbec mi nevadí rozdělení do více balíčků a chápu, že asi expedují z více míst. Tento obchod dává i možnost vrácení zboží. Nevýhodu vidím v tom, že zajímavé zboží je velice rychle vyprodané.

 2. Reagovat
  Lukáš 20.10.2018 v 23:19

  Teda, obsáhlejší článek o Lidlu jsem v neviděl. Do Lidlu chodím strašně rád, i když je to obchod, ve kterém nenakoupím vše (některé druhy potravin mi tam chybí). Mají velice kvalitní sortiment, např. Mozzarella za poloviční cenu než kdekoliv jinde.

 3. Reagovat
  Hanii 13.12.2018 v 21:04
  5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  Lidl mám nejblíže k mému bydlišti, takže tam chodím často. Jsem s ním velice spokojená. Hlavně dětské oblečení mají dobré.

  KLADY: kvalita potravin a oblečení
  (0) (0)You have already voted this
 4. Reagovat
  Vladimir 19.6.2019 v 21:10
  3.3
  Přehlednost obchodu
  80
  Jednání se zákazníkem
  70
  Kvalita sortimentu
  50

  V Lidlu v Moravské Třebové na výrobky řady Vitakrone narazíte jedině zázrakem. Třeba bramborový salát tam chybí snad už měsíc

  (0) (0)You have already voted this
 5. Reagovat
  Pavla 13.8.2019 v 0:27

  Tyjo, skvělý článek. Hlavně ta část o jednotlivých značkách – zajímavé! :-) Ráda v Lidlu nakupuji, líbí se mi kvalita potravin.

 6. Reagovat
  David 22.8.2019 v 15:47
  3.65
  Přehlednost obchodu
  70
  Jednání se zákazníkem
  70
  Kvalita sortimentu
  80

  Jako camembert pilos jako fakt neeee.ne,ze by byl nejedly,ale kvalita jako jednoho casu sedlcansky…👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻 Zrovna ho jim ten vas camembert a palec dolu,hodne(oplisnovany eidam)

  KLADY: Vesmes dobry
  ZÁPORY: Jsem s lidlem vesmes spokojeny,chci si jen konkretne postezovat.ten camembert pilos je jako co????!!!!kdejaky eidam 45% je vlacnejsi a lepsi a to je ostuda,jinak mazaci syry s houbami ci sunkou mate za jedna
  (0) (0)You have already voted this
 7. Reagovat
  Eva Hrubešová 26.9.2019 v 13:09
  4.65
  Přehlednost obchodu
  90
  Jednání se zákazníkem
  90
  Kvalita sortimentu
  100

  26. 8. 2019 jsem si objednala skříňku za 1490,- Kč. Skříňka přišla ještě tentýž týden, bohužel ale jen její část – v podstatě polovina. Volala jsem na vaši linku, kde mi bylo sděleno, že zbývající část zašlete co nejdříve. Během hodiny jsem obdržela e-mail, kde jsem měla jako odpověď uvést podle přiloženého návodu k sestavení, které díly konkrétně chybí, což jsem udělala. Po čtrnácti dnech jsem posílala další e-mail, jelikož mi chybějící díly nebyly stále doručeny a jako odpověď mi přišlo, že je věc v řízení. Dnes, tedy po měsíci marného čekání, jsem volala na vaši linku, kde mi slečna sdělila, že můj dotaz předá dál a že mě budete kontaktovat. Za 15 minut mi přišel email, že zboží již není na skladě a mám vám sdělit, kdy si může kurýr zaslanou polovinu skříňky vyzvednout a na vrácení peněz, že se dohodneme. Tak toto se mi opravdu vůbec nelíbí. Objednala jsem zboží, zaplatila ho, dostala jsem polovinu, která mi je k ničemu a po víc jak měsíci marného čekání na zbytek zásilky zjistím, že mám zboží poslat zpátky, jelikož díly, co mi chybí, už nejsou na skladě. Kdybych se neozvala, tak by se zřejmě nedělo vůbec nic a já jsem mohla čekat ještě rok nebo se rovnou rozloučit s vyhozenými penězi.

  KLADY: Kvalitní sortiment Přijatelné ceny Solidní výběr
  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz