Půjčky pro nezaměstnané

Předschválené úvěrové produkty z vaší banky nezmizí hned ve chvíli kdy vám na osobní účet přestane pravidelně chodit výplata. Možná jste právě nezaměstnaní a s překvapením zjišťujete, že vám vaše banka, u které jste dlouhodobým klientem s dobrou historií, definitivně nepůjčí. V takových chvílích se lze v případě nutnosti obrátit na nebankovní sektor který je připraven vyhovět i žadatelům kteří nemohou disponovat potvrzením o příjmech ze zaměstnání.

Kde půjčí nezaměstnaným?

Všeobecně známou a zákonem stanovenou podmínkou, kterou musí splňovat každý zájemce o půjčku, a to bankovního i nebankovního sektoru, je disponovat prokazatelným příjmem. Proces schvalování bankovních půjček se ovšem od těch nebankovních vcelku liší, zejména co se benevolence týče. Nebankovní půjčku může získat i nezaměstnaná osoba, není tedy předmětné, zda příjmy pramení ze zaměstnání, okamžité pomoci v mateřství, důchodu či samostatně výdělečné činnosti.

Výjimku tvoří i zaměstnanci ve zkušební či výpovědní lhůtě jenž obvykle nesplňují podmínky pro získání bankovní půjčky. Nebankovní poskytovatelé finančních produktů mají svá pravidla nastavena jinak a ač jim zákon přikazuje ověřit příjmy žadatele, není pro ně relevantní, zda klient je či není ve zkušební době, nebo dokonce zda již byl pracovní poměr ukončen.

Pokud jako žadatel o úvěr dokážete poskytnout aktuální výpis z bankovního účtu na který vám doposud chodila mzda či jiná forma stálého příjmu, reálně můžete mít stejnou šanci na schválení úvěru jako zaměstnanec se smlouvou na dobu neurčitou.
Výhodou nebankovních půjček i pro nezaměstnané klienty je zejména rychlost posouzení žádosti, lákavá výplata o víkendu a mnohdy i akce na první půjčku zcela zdarma.

Nebankovní úvěry v dnešní době mnohdy dokáží svými úroky konkurovat bankovním půjčkám. Stále ovšem nesou vyšší rizika. Rizika a nepříjemnosti vyplynou ve chvílích kdy klient přestane svůj dluh řádně splácet.

Pro nezaměstnaného klienta je proto naprosto stěžejní reálné a svědomité zhodnocení jistoty budoucích příjmů a celkové schopnosti půjčku řádně splatit.

Srovnání nejlepších nebankovních půjček pro nezaměstnané

Následující řádky obsahují přehledné srovnání nebankovních finančních produktů, kterých můžete dosáhnout i bez zaměstnání. Vybrali jsme pro vás několik společností, které se mohou pyšnit nejen intuitivním online formulářem pro jednoduché podání žádosti o úvěr, zejména však transparentními podmínkami a dlouhodobou historií.

Ferratum

Půjčka od Ferratum Credit dokáže vykrýt finanční potřeby od 2 500 Kč až do 80 000 Kč. Způsob splácení je flexibilní, což v praxi představuje princip podobný splácení kreditní karty. Půjčku od Ferratum lze opakovaně čerpat až do výše schváleného úvěru. K žádosti o půjčku stačí doložit výpis z bankovního účtu.

Přejít na web

Profi Credit

Pojištěnou půjčku od společnosti Profi Credit do výše 250 000 Kč vyřešíte klidně z pohodlí vašeho domova od žádosti až po podpis smlouvy, je ovšem nutné počítat s dokončením žádosti o úvěr po telefonu s pracovníkem společnosti Profi Credit. Pro získání úvěru je nutné doložit bankovní výpis, v případě vyšší částky bude nebankovní společnosti Profi Credit požadovat potvrzení o příjmech.

Zaplo

Společnost Zaplo nabízí všem novým klientům krátkodobou půjčku v maximální výši 16 000 Kč zcela zdarma, úvěrový rámec se splatností od 7 do 30 dnů je ovšem až 30 000 Kč. K žádosti o úvěr je nutné vlastnit osobní bankovní účet a mít funkční mobilní telefon. Společnost Zaplo je v podmínkách pro kladné vyhodnocení žádosti v oblasti registru dlužníků nekompromisní, pokud má žadatel negativní záznam, půjčka mu nebude schválena.

Přejít na web

CreditOn

Půjčka do výše 20 000 Kč od společnosti CreditOn vám může být schválena do čtvrt hodiny od odeslání žádosti. Půjčku lze splácet flexibilně a každý měsíc uhradit pouze minimální částku. Žadatelem o úvěr může být pouze osoba starší 20 let jenž disponuje platným dokladem totožnosti, půjčka není poskytována cizincům, neboť je nutné uvést rodné číslo.

Přejít na web

Kamali

Bezúročná první půjčka se splatností 14 dnů ve výši 15 000 Kč. Obvyklá lhůta splatnosti krátkodobé půjčky od společnosti Kamali je 30 dnů, vyhodnocování žádostí o úvěr probíhá pouze v pracovních dnech od pondělí do pátku. Výplatu lze zvolit převodem na účet či nechat vyplatit v hotovosti ve vybraných terminálech od společnosti Sazka.

Přejít na web

Creditea

Půjčka Creditea od společnosti Provident nabízí až 130 000 Kč ve formě revolvingového úvěru. Peníze lze opakovaně čerpat a měsíčně hradit pouze předem zvolenou minimální měsíční splátku. Žádosti o úvěr jsou zpracovávány pouze od pondělí do pátku a každá žádost musí obsahovat výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce. V případě podnikatelů je nutné doložit poslední daňové přiznání.

Přejít na web

Co dělat v případě zamítnuté žádosti o půjčku?

Získat půjčku od solidní a férové společnosti v době kdy jste nezaměstnaní může být a pravděpodobně bude těžší či dokonce nemožné. Pokud je vaše žádost o úvěr zamítnuta rozhodně nežádejte ihned o další.

Pokud byla vaše žádost vyhodnocena jako riziková, pravděpodobně bude výsledek stejný i u jiné nebankovní společnosti a příliš mnoho žádostí v krátkém časovém úseku se promítnou v budoucích schvalovacích procesech a značně by vám tak mohly poškodit budoucí posuzování úvěruschopnosti.

Pokud se vám bez zaměstnání a garantovaného příjmu nedaří získat jakoukoliv půjčku půjčku, zvažte její nutnost. Posuzování žádosti o úvěr chrání nejen společnost poskytující finanční produkty, ale také žadatele, který by se jinak lehce mohl dostat do dluhové spirály. Nezapomínejte, že jakákoliv osobní půjčka na směnku je nezákonná a příběhy které mají ve svých řádcích jednu vepsanou, obvykle nikdy neskončily dobře.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo