Půjčky na OP pro nezaměstnané

Zájem o rychlé online půjčky roste bez ohledu na ekonomickou situaci v republice. Jednoduše lze konstatovat, že stále platí potřeba lidí půjčovat si v jakékoliv době a mnohdy za jakýchkoliv okolností. Život dokáže být nevyzpytatelný a potřebu vykrýt finanční mezeru do výplaty může mít naprosto kdokoliv. Jenže co když jste nezaměstnaní nebo nemůžete žádným způsobem doložit své příjmy?

Existuje půjčka pro nezaměstnané?

Podmínky pro získání půjčky na občanský průkaz jsou v zásadě jednoduché. Nebankovní poskytovatelé k rychlé, online žádosti požadují pouze kopii občanského průkazu a obvykle i potvrzení identity za pomocí bankovního účtu. Podmínka pro získání úvěru je striktní, tím je bezpodmínečně vždy doložení příjmů. Existuje tedy půjčka na OP pro nezaměstnané?

Klasickou a pravděpodobně nejběžnější formu příjmu známe pod pojmem mzda. Příjem ovšem nutně nemusí být pouze výplatou která vám pravidelně chodí na běžný účet od zaměstnavatele, proto vás jistě nepřekvapí, že půjčku na občanku velké množství nebankovních institucí poskytnou i bez nutnosti doložení potvrzení o příjmech ze zaměstnání.

Půjčkou na OP pro nezaměstnané se rozumí právě půjčka pro osoby s jiným příjmem než tím klasickým ze zaměstnání. Půjčit si proto bez větších problémů může i osoba na mateřské dovolené, osoba samostatně výdělečně činná nebo senior.

K ověření vašeho příjmu dnes většina nebankovních společností dokonce nepotřebují žádné potvrzení o pobírání starobního důchodu, přiznání peněžité pomoci v mateřství nebo podnikatelskou historii. K žádosti půjčky na OP pro nezaměstnané jednoduše stačí doložit výpis z bankovního účtu. Půjčit si bez jakéhokoliv příjmu ovšem nelze. Výjimku k tomu tvrzení tvoří studenti, kterým banka, ve které mají dlouhodobě veden studentský účet, nabídne jinou formu bezúčelového úvěru, obvykle se jedná o výhodnější kreditní karty a kontokorentní úvěry.

Srovnání půjček na OP pro nezaměstnané

Pro váš lepší přehled a usnadnění rozhodování následující řádky věnujeme srovnání půjček od prověřených a seriózních nebankovních společností které mají své produkty zaměřeny nejen pro osoby s pravidelnou mzdou ze zaměstnání.

Creditea

Společnost Creditea nabízí revolvingový úvěr pro nezaměstnané ve výši od 3 000 Kč do 130 000 Kč. Doba splatnosti je maximálně 36 měsíců, půjčku lze ovšem opakovaně čerpat až do výše úvěrového rámce. K žádosti o úvěr je nutné doložit 3 nejaktuálnější výpisy z bankovního účtu, živnostníci musí doložit poslední daňové přiznání.

Přejít na web

Kamali

Společnost Kamali poskytuje krátkodobé úvěry dokonce bez nutnosti doložení občanského průkazu, nově pro potvrzení totožnosti stačí využít možnosti bankovní identity Bank ID. Kamali nabízí bezúročnou první půjčku do 15 000 Kč se splatností 14 dnů a žadatelem o půjčku může být pouze plnoletá osoba s občanstvím České republiky či trvalým pobytem v ČR.

Přejít na web

Zonky

Lidová půjčka od Zonky nabízí až neuvěřitelně široké úvěrové rozpětí do výše 1 200 000 Kč. U Zonky si může půjčit kdokoliv starší 18 let s občanstvím České republiky, trvalým pobytem v ČR a osobním bankovním účtem. K žádosti je nutné nahrát dva platné doklady totožnosti a doložit bankovní výpisy.

Přejít na web

Home Credit

Společnost Home Credit poskytuje až 250 000 Kč v rámci produktu Flexibilní půjčka. Flexibilní půjčka je forma revolvingového úvěru, lze ji proto opakovaně čerpat. Žádost o úvěr probíhá zcela online a je nutné, kromě občanského průkazu, ověřit i bankovní účet a doložit i druhý, platný doklad totožnosti.

Přejít na web

Ferratum

Až 80 000 Kč lze opakovaně čerpat s úvěrem od společnosti Ferratum. Žádost o úvěr je nutné propojit s bankovním účtem, v případě nutnosti si společnost individuálně vyžádá další dokumenty, obvykle ovšem nepotřebujete víc než bankovní účet a platný občanský průkaz.

Přejít na web

FlexiFin

Společnost FlexiFin ověřuje vaše příjmy online za pomocí vašeho bankovního účtu. Identitu lze ověřit za pomocí Bank ID nebo veškeré dokumenty nahrát přímo k žádosti. Půjčka Flexifin nabízí úvěrový rámec až 30 000 Kč a není poskytována cizincům.

Přejít na web

Movinero

Společnost Movinero nabízí bezúčelovou půjčku do 30 000 Kč se splatností 30 dnů zcela bezúročně. K žádosti je nutné doložit 3 výpisy z účtu, občanský průkaz, je nutné vlastnit mobilní telefon, mít platnou e-mailovou adresu a bankovní účet s přidruženou platební kartou. Minimální požadovaný příjem živnostníků je 9 000 Kč.

Přejít na web

ViaSMS půjčka

ViaSMS půjčka v maximální výši 16 000 Kč pro nové klienty je zcela bezúročná. Žádost o úvěr může podat osoba starší 18 let s trvalým pobytem v České republice. Výplata úvěru probíhá převodem na účet a registraci je nutné dokončit pomocí SMS kódu. K žádosti je taktéž nutné doložit aktuální příjmy, zaměstnanci ve zkušební době proto musí doložit příjmy z dřívějšího zaměstnání.

Přejít na web

Provident

První bezúčelový úvěr od Providentu lze sjednat ve výši až 40 000 Kč. Žadatelem o úvěr může být plnoletá osoba s trvalým či dlouhodobým pobytem v České republice. K žádosti je nutné dodat potvrzení o adrese i o příjmu formou výpisu z bankovního účtu. Živnostníci dokládají daňové přiznání a živnostenský list.

Přejít na web

Rizika půjček pro nezaměstnané

Půjčka na OP je dostupná i pro nezaměstnané a jak sami vidíte, rozhodně je z čeho vybírat. Pokud ovšem hledáte půjčku bez nutnosti doložení příjmu a to jakéhokoliv, pravděpodobně zjišťujete, že u férových společností taková nabídka neexistuje. Půjčit si bez příjmu jednoduše nelze a bohužel toho mohou i některé společnosti řádně využívat.

Podvodné společnosti, které půjčí bez doložení příjmu, zkrátka obcházejí zákon a využívají zoufalé situace klienta. Půjčku proto vybírejte s maximální obezřetností a raději nevolte společnost která nejen nemá žádnou historii, a tudíž ani recenze reálných uživatelů, zejména však buďte opatrní u nabídek, které slibují vyplacení úvěru za poplatek. Žádná seriózní společnost nevyžaduje k poskytnutí půjčky převod peněz na účet věřitele. Jediným převodem, se kterým se pravděpodobně v případě bezúčelových půjček na OP setkáte, je převod symbolické částky 1 Kč pro ověření totožnosti majitele bankovního účtu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Mám vyzkoušeno, je to šílený ždímač peněz. Člověk na tom málem prodělá kalhoty.

Přidat komentář

Recenzer
Logo