Půjčka ženám na mateřské

Matky na mateřské dovolené jsou samostatnou kapitolou v odvětví půjček. Mezi lidmi je obecně přijímáno a tvrzeno, že matkám na mateřské dovolené nepůjčí ani instituce nebankovních sektorů. Jenže tohle tvrzení není tak docela pravda. Maminky na mateřské dovolené si půjčit peníze rozhodně mohou, a to klidně u své banky.

Následující řádky věnujeme problematice týkající se půjček pro ženy na mateřské, a tak se velmi snadno dozvíte, kde si maminky na mateřské mohou půjčit a jaká rizika jsou s půjčkou na mateřské vlastně spojena.

Kde půjčí ženám na mateřské?

Délka mateřské dovolené je 28 týdnů, v případě dvojčat a vícerčat 37 týdnů. Po tuto dobu maminka pobírá sociální příspěvek, jehož výši určuje denní vyměřovací základ ze zaměstnání. Nárok na mateřskou má i OSVČ v případě, že bylo řádně hrazeno nemocenské pojištění.

Peněžitou pomoc v mateřství vyplácí správy sociálního zabezpečení a to může, ale nemusí být, v otázce půjček zádrhel. Maminkám na mateřské dovolené může v jejich žádosti o půjčku vyhovět nejen nebankovní, ale i bankovní společnost.

Zákon jasně stanovil pravidlo týkající se vyhodnocování žádostí o úvěr. Prvotně tedy každý zájemce musí disponovat stálým příjmem. Překvapivě právě i mateřská, tedy peněžitá pomoc v mateřství, stálý příjem je. Pobírání mateřské proto nemusí být překážkou která automaticky zamítá kladné vyřízení úvěru.

Půjčky pro maminky na rodičovské dovolené jsou ovšem další samostatnou kapitolou. Rodičovská dovolená následuje po uplynutí lhůty mateřské dovolené či bezprostředně po narození dítěte v případě, kdy žadatel nesplňuje potřebnou účast na nemocenském pojištění pro vyplácení peněžité pomoci v mateřství.

Výše rodičovské dovolené je zákonem stanovena, avšak pro úvěrové společnosti je stěžejní výše pravidelného příjmu. V praxi tak lze jednoduše tvrdit, že osoba s vyšším příjmem ze zaměstnání může mít, dle denního vyměřovacího základu, velmi vysokou mateřskou, ale také nemusí, pokud se rozhodne vybrat jí postupně dle věku dítěte. Tato skutečnost zásadně rozhoduje o úvěruschopnosti klienta.

Přehled nejlepších půjček pro ženy na mateřské

Ač velká většina bankovních institucí ženám na mateřské, nebo osobám na rodičovské dovolené půjčky neposkytuje, i v bankovním sektoru se najdou výjimky. Nebankovní sektor je k ženám na mateřské dovolené výrazně shovívavější. Pro lepší přehled jsme pro vás sestavili seznam důvěryhodných institucí, které ženám na mateřské půjčky poskytují.

Raiffeisenbank

Bankovní společnost Raiffeisenbank maminkám na mateřské nabízí finanční produkt Minutová půjčka, tu lze zřídit online za několik málo minut. Půjčku lze čerpat od 5000 Kč až do výše 800 000 Kč. Půjčka je bezúčelová a klient ji může kdykoliv předčasně, a hlavně zdarma splatit. Standardní doba, po kterou lze půjčku splácet je v rozmezí 3 měsíců až 10 let.

Přejít na web

Česká spořitelna

Půjčky pro ženy na mateřské má i největší banka v České republice, tedy Česká spořitelna. Osobní půjčku lze sjednat online, minimální částka úvěru činí 2000 Kč, nejvíce si lze půjčit 2,5 milionu korun a půjčku lze splácet až 10 let. Česká spořitelna navíc, jako benefit za řádné splácení závazků, odpouští až 15 posledních splátek.

Ferratum

Nebankovní společnost Ferratum a jejich online Flexibilní půjčka dokáží vyjít vstříc všem maminkám na mateřské dovolené. Úvěrový rámec půjčky lze čerpat od 2500 Kč až do 80 000 Kč. Celou půjčenou částku lze uhradit za 30 dnů nebo využít možnosti flexibilních splátek které umožňují splácení pouze minimálně stanovené částky. Půjčku od Ferratum je možné kdykoliv předčasně a zdarma splatit a to zcela, nebo částečně.

Přejít na web

Profi Credit

Až 250 000 Kč si lze půjčit od nebankovní společnosti Profi Credit. Pojištěnou půjčku lze splácet v rozmezí 12 až 48 měsíců. K Pojištěné půjčce lze dobrovolně sjednat pojištění schopnosti splácet, k dispozici jsou 3 tarify pojišťovacích balíčků a výše splátky za pojištění se pohybuje v procentuálním rozmezí od 3,33 % až do 13,95 % z jedné měsíční splátky. Po dobu trvání úvěrové smlouvy lze splátky Pojištěné půjčky i odložit, jedná se nanejvýš o 3 měsíční splátky.

Zaplo

Známá společnost Zaplo nabízí novým klientům krátkodobou půjčku v maximální výši 16 000 Kč. Jako bonus pro nové klienty má Zaplo připravenou první půjčku zcela zdarma. Půjčku od nebankovní společnosti Zaplo lze splatit v rozmezí 7 až 30 dnů a vyřídit lze pouze online skrze oficiální webové stránky.

Přejít na web

CreditOn

Online a krátkodobá nebankovní půjčka od CreditOn může být vyřízena jen během několika málo minut, vyhodnocení žádosti dokonce obvykle netrvá déle než čtvrt hodiny. Půjčku od CreditOn lze čerpat od 1000 Kč až do 20 000 Kč a klienti ji mohou splácet zcela flexibilně s pravidelným hrazením minimální měsíční splátky.

Přejít na web

Kamali

Pro maminky na mateřské je zde i nebankovní společnost Kamali. Kamali nabízí krátkodobou půjčku se splatností 14 dnů v maximální výši 15 000 Kč, tu lze navíc získat zcela zdarma. Každý klient má právo splátku odložit nebo celý úvěr předčasně splatit, a to taktéž naprosto bez poplatku.

Přejít na web

Riziko půjčky na mateřské dovolené

Každá půjčka nese rizika, ať už se jedná o bankovní či nebankovní sektor, pro ty nejlepší budoucí zkušenosti s jakýmkoliv úvěrem je stěžejní mít pravidelný příjem.
Matkám na mateřské dovolené, s žádostí o malou půjčku, vyhoví pravděpodobně většina nebankovních společností. Právě úvěry od nebankovních společností bývají obohaceny o velmi vysoké úroky a RPSN a společně s bankovním sektorem, v případě neplacení, žádná instituce příliš dlouho nečeká, než začne rozesílat zpoplatněné upomínky, uvalí sankce a přičte další poplatky za administrativní úkony.

Půjčka se stává problémem ve chvíli, kdy dlužník není schopen svůj dluh řádně hradit a matky na mateřské dovolené sice mají příjem daný, je ovšem, ve vší počestnosti, velmi omezený. Po přechodu z mateřské dovolené k rodičovskému příspěvku se navíc příjem maminky na rodičovské dovolené obvykle zúží. Je tak zkrátka na uvážení, zda další výdej ještě rodinný rozpočet zvládne a že i krátkodobý mikroúvěr nezpůsobí velké finanční problémy do budoucna.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (120 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Má někdo z maminek zkušenost s některou z těchto půjček a mohl by mi poradit? Předem moc díky.

Přidat komentář

Recenzer
Logo