O2 TV Sport

Sportovních stanic už na českém trhu vysílá docela slušné množství (a stále se objevují nové kanály, jako je např. Sporty TV, Premier Sport 3, Premier Sport 4 nebo Canal+ Sport 2), výjimečné postavení mezi nimi ale má O2 TV Sport. Pro ty, kteří chtějí sledovat přenosy z domácí nejvyšší fotbalové nebo hokejové ligy je tento program jediným místem, kde mohou všechny zápasy sledovat. Kromě toho ale nabízí i další zajímavý obsah, vše ve špičkové obrazové i zvukové kvalitě a navíc s multidimenzí, která umožňuje přepínat mezi více přenosy, hranými ve stejný čas.

O2 TV Sport

Představení společnosti

Provozovatelem sportovního kanálu O2 TV Sport je společnost O2 – jeden z trojice hlavních českých telekomunikačních operátorů. O2 je už dlouhá léta poskytovatelem nejen mobilních služeb, ale nabízí i pevný optický internet, internet na doma nebo digitální televizi. A právě součástí její digitální televize je stanice O2 TV Sport, která vlastní vysílací práva na nejsledovanější sportovní soutěže v Česku.

Vedle kanálu O2 TV Sport provozuje i stanici O2 TV Fotbal, naopak program O2 TV Tenis na konci roku 2023 skončil – práva na WTA nově získal Canal+ Sport a ATP se bude vysílat na nové stanici Premier Sport 3.

Historie

Vysílání kanálu O2 TV Sport bylo zahájeno v srpnu roku 2015, k hlavním programovým tahákům tehdy patřila Premier League nebo Liga mistrů, z české ligy se vysílaly jen vybrané zápasy. Od roku 2018 se na tomto programu vysílá i hokejová extraliga. Ze začátku se tato televizní stanice jmenovala pouze O2 Sport, v roce 2016 – při spuštění programu O2 TV Fotbal – se přejmenovala na O2 TV Sport.

V roce 2017 pak odstartoval i O2 TV Tenis, který ale končí v prosinci 2023. Už vícekrát se v minulosti zvažovalo spuštění samostatného hokejového kanálu (O2 TV Hokej), zatím k tomu ale nedošlo.

Program

Pilířem programu sportovního kanálu O2 TV Sport jsou dva u nás nejpopulárnější sporty – fotbal a lední hokej. Z fotbalu vysílá tato stanice kompletně všechny zápasy české Fortuna ligy, z hokeje pak kompletně všechny utkání české Tipsport extraligy (až na pár výjimek, ale ty jsou na volně dostupné ČT sport).

Kromě přímých přenosů jsou součástí programu samozřejmě i záznamy, různé magazíny nebo velmi oblíbené talk show TIKI-TAKA a Bomby na ledu. Z ostatních sportovních disciplín se na O2 TV Sport vysílá např. basketbal, motorsport nebo baseball.

Dostupnost

Exkluzivní prémiová sportovní stanice O2 TV Sport je dostupná výhradně u jediného operátora, naladit si ji lze pouze prostřednictvím O2 TV. To ale v praxi není zas takový problém – nemusíte mít od O2 internet, ani si zbytečně platit celý balík programů.

Pokud máte placenou televizi od někoho jiného a jde vám čistě o O2 TV Sport, máte hned několik možností – buď základní balíček, kde je navíc i HBO Max jako bonus, nebo rozšířený, kde je 13 sportovních kanálů anebo některý ze standardních tarifů. Co je podstatné – potřeba je dostatečně rychlý internet (mělo by stačit už kolem 10 Mb/s) a buď Smart TV nebo set top box (nebo Android box).

Cena

Cena, kterou za příjem stanice O2 TV Sport (a O2 TV Fotbal, který je k ní automaticky v ceně) zaplatíte, závisí na tom, který balíček si u O2 objednáte. Pokud budete vybírat z předplacených tarifů, tak ty jsou aktuálně 3 – nejlevnější je HBO a Sport (za 299 Kč měsíčně), druhou možností je balíček Sport Premium (za 399 Kč měsíčně, ale téměř se všemi dostupnými sportovními kanály), případně Sport Max (499 Kč měsíčně, celkem více než 100 programů). Další možností jsou klasické tarify, které jsou na smlouvu, O2 TV Sport je každopádně ve všech třech – bronzovém, stříbrném i zlatém.

Živě

Skoro u každého pořádného sportovního kanálu jsou jeho nejdůležitějším obsahem živě vysílané přenosy a jinak tomu není ani u O2 TV Sport. Ta vysílá živě úplně všechny zápasy z fotbalové Fortuna ligy (část je na O2 TV Fotbal, jinak se využívá multidimenze) a od sezony 2023/2024 také téměř všechny zápasy z hokejové Tipsport extraligy (zbytek má ČT sport, divák tak může živě sledovat kompletně všechny utkání, které se odehrají). Z dalších odvětví se pak na této stanici živě vysílají např. bojové sporty (ONE Friday Fights) nebo basketbalová Euroliga.

Výhody a nevýhody

Výhody stanice O2 TV Sport jsou jasné – atraktivní obsah v čele s kompletními právy na nejvyšší českou hokejovou i fotbalovou soutěž, multidimenze, kvalitní obraz, zkušení komentátoři a spousta dalších zajímavých pořadů – oblíbené jsou např. pořady Bomby na ledu nebo TIKI-TAKA.

Nevýhodou může být pro mnoho lidí to, že si tuto stanici nelze předplatit u nikoho jiného, než u O2 TV. Zároveň to také znamená, že tento kanál není dostupný v kabelové televizi ani na satelitu a k jeho příjmu je tak nutné mít dostatečně rychlé internetové připojení.

Nejčastější otázky

Jak si můžu naladit televizní kanál O2 TV Sport?

Jedinou možností je objednat si jej u společnosti O2, s tím, že smlouvu podepisovat nemusíte – můžete si klidně vybrat i předplacený balíček, kdy se vám příslušná částka každý měsíc strhne z účtu. Balíček můžete kdykoliv zrušit.

Jaká je nejlevnější cesta, jak získat stanici O2 TV Sport?

Momentálně je nejlevnější balíček HBO a Sport, který stojí 299 Kč měsíčně. Kromě stanice O2 TV Sport jsou v něm i programy O2 TV Fotbal, Premier Sport 1, ČT sport, HBO, HBO2 a HBO3. V ceně je i přístup ke streamovací službě HBO Max.

Dá se O2 TV Sport naladit přes satelit?

Bohužel ne, bez stabilního a dostatečně rychlého internetu se neobejdete. O2 TV Sport nevysílá ani přes satelit, ani přes kabelovou televizi a je exkluzivně dostupná výhradně v rámci internetové televize O2 TV. U jiných operátorů ji nenajdete.

Shrnutí

Chcete mít možnost sledovat přímé přenosy ze všech zápasů naší nejvyšší fotbalové a hokejové ligy? Toto přání vám splní televizní stanice O2 TV Sport, která sportovním fanouškům v Česku přináší perfektní servis a plné pokrytí Fortuna ligy i Tipsport extraligy. Za relativně příznivou cenu můžete sledovat všechny utkání vašich oblíbených týmů a spoustu dalších zajímavých pořadů, přenosů a záznamů.

O2 TV Sport je dostupná prakticky každému, kdo má stabilní internetové připojení, sledovat se dá v televizi, na počítači i v mobilu a pořídit ji lze už od 299 Kč za měsíc.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo