Balando

Čínských internetových obchodů najdete na internetu spoustu. Ovšem ne každý je vhodný k nakupování. Jedním z nich je také Balando.cz o kterém nekoluje zrovna nejlepší pověst.

Tento obchod je znám tím, že přeprodává výrobky zahraničních partnerů. Přestože zboží prodává, jakoukoliv odpovědnost za jeho kvalitu striktně odmítá.

Přejít do e-shopu

Zákazníci čekají dlouhé měsíce, než zboží vůbec dorazí, následně když už dorazí, tak si zase stěžují, že jim přišla jiná velikost, nebo třeba odlišný počet kusů a podobně, i když v mnoha případech ani nikdy nedorazí.

balando

Balando – Logo

Představení e-shopu

Na první pohled zajímavý čínský internetový obchod nabízí spoustu zajímavých a cenově lukrativních výrobků. Právě přívětivá cena bývá největším lákadlem, i když jen prodává zboží partnerů ze zahraničí. Dá se říci, že reklamace e-shop zásadně neřeší a evropská spotřebitelská práva ho absolutně nezajímají.

Nakupování je sice snadné a pro návštěvníka stránek maximálně pohodlné, navíc se dá ušetřit za zboží i několik stovek korun. Jenže co je nám to ve finále platné, když zaplatíme za objednávku, kterou už neuvidíme. To je pak lepší nakoupit v nějakém prověřeném internetovém obchodu, kde nás to bude stát o pár korun víc, ale budeme mít jistotu, že objednané produkty dorazí.

Provozovatelem má být společnost Shanghai TingYou Trade Co. Ltd, jejímž sídlem je Shanghai. Tato společnost pak odkazuje na tzv. českého agenta v podobě Ephemera Solitude Ecommerce s.r.o., ten má sídlo na Praze 1.

Vzhledem k tomu, že Balando.cz funguje jen jako zprostředkovatel, mezi spotřebitelem v České republice a dodavatelem z Asie, není jeho skutečná identita známá. Díky tomu, že má uvedeno na stránkách, že objednávky vyřizuje okamžitě, nemá zákazník právo odstoupit od kupní smlouvy. Dodací lhůta je maximálně 365 dní.

Takto dlouhá lhůta se uvádí kvůli tomu, kdyby například výrobce nestíhal. Provozovatel e-shopu ani český agent není odpovědný za kvalitu zakoupeného zboží, navíc reklamaci sice můžete poslat, ale s ohledem na to, že zrovna tento dodavatel nepodléhá evropským normám, může dojít ke zneužití vašich osobních údajů, neboť dodavatel nemá povinnost je jakkoliv chránit.

Web Balando

Web Balando

Přehled sortimentu

Sortiment je i přes veškerá negativa velmi pestrý. Najdete tu vánoční věci, oblečení a různé doplňky pro ženy i muže. Jsou zde boty, bundy, hodinky a šperky, kabáty a saka, kabelky, peněženky, batohy, overaly, plavky, sukně, šaty, pánské obleky, teplákové soupravy, ale i spodní prádlo.

Nechybí ani oddělení s dětským zbožím, ať už jsou to hračky, kalhoty, tepláky, školní potřeby (školní batohy), dětské soupravy, ale i potřeby pro batolata a kojence. Samozřejmostí je oddělení běžných hraček, jako stavebnice (lego), figurky, panenky, hry a hádanky, nebo i antistresové hračky, které mohou využívat i dospěláci.

Obchod nabízí oddělení pro domácnost a zahradu, kde jsou produkty pro domácí mazlíčky (oblečky a obojky pro psy), vybavení pro dům, hodiny, pomůcky pro párty a oslavy, ale i záclony, závěsy a mnoho dalších. Z dalších oddělení pak nechybí sportovní potřeby, elektroniky (chytré hodinky, sluchátka, herní ovladače), všechno možné pro zdraví a krásu či kategorie auto-moto.

Služby a ostatní

Balando.cz na svých stránkách uvádí, že běžná dodací doba k zákazníkovi činí 10 – 40 dnů, přičemž 95 % zásilek dorazí během 14 dnů. Zásilky by mě doručovat Česká pošta nebo Zásilkovna, ovšem objemnější zásilky vozí DHL a DPD. Platit lze bankovním převodem, kartou nebo složenkou na přepážkách České pošty prostřednictvím složenky typu A.

Na stránkách e-shopu je k dispozici automatická online podpora, která je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jediné co potřebujete, je zvolit správnou záložku, kde vyřešíte svůj problém prostřednictvím tzv. interaktivní online podpory.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód.

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

Platební možnosti

 • Bankovní převod
 • Platební karta
 • Platba složenkou

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa nenabízí

Kontakt

 • Email: info@balando.cz
 • Sídlo společnosti: Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha

Hodnocení

6 Celkové hodnocení
Vše pro dům a zahradu

6Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
7
Jednání se zákazníkem
6
Kvalita sortimentu
6
5Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
5.7
Jednání se zákazníkem
5.1
Kvalita sortimentu
4.4
Klady
 • široký sortiment
 • přehledný web
 • příznivé ceny
 • nízké ceny
Zápory
 • průměrná komunikace
 • kvalita zboží
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Zdroje: www.modrykonik.cz, www.vasestiznosti.cz, www.penize.cz

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

102 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Zdena Hlavičkova 27.4.2024 v 12:28
  1
  Přehlednost obchodu
  40
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Iva jsem se nechala napálit a špatné recenze jsem si přečetla až po objednání zboží.Pry zboží odesílání do 24.h a dnes přišel imeil že zboží bude koncem června, tak doufám že letni boty přijdou do vánoc.

  Klady: Nic
  Zápory: Nekomunikuje
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Doporučení od ČOI : Pokud byla platba za zboží provedena prostřednictvím platební karty a zboží nebylo dodáno buď vůbec, nebo se výrazným způsobem odlišuje od popisu prodejce (např. jde o padělek značkového výrobku), lze banku, jejíž platební karta byla k úhradě použita, požádat o vrácení platby formou tzv. chargebacku. Přestože na provedení chargebacku nemá držitel platební karty vůči bance právní nárok, banky obvykle vycházejí klientům vstříc. Chargeback tak může být často jediným efektivním způsobem řešení situace. Pro více podrobností o chargebacku se prosím informujte u Vaší banky.

 3. Reply
  Curová Marie 7.3.2024 v 11:35

  Podvodny eshop nic mi nepřišlo pozor!!!!Objednáno 8.2

 4. 1.15
  Přehlednost obchodu
  40
  Jednání se zákazníkem
  20
  Kvalita sortimentu
  10

  Bohužel jsem nejdřív koupila, než jsem přečetla recenze. Takže stále čekám na zboží, které mělo být odesláno do 24h. K tomu nedošlo. Nelze odstoupit, neustále se ohánějí obch.podminkami. Nedoporučuji!!!

  Klady: Ceny
  Zápory: Nelze odstoupit od nákupu, nevrátí peníze, nekonečná dodací lhůta. NEDOPORUČUJI!!!
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  • Bunda kterou jsem objednaval 15.1 ještě nedorazila, dnes je 17.4 , nedoporučuji tenhle obchod!!!

 5. Dobry den, bohužel jsem si recenze přečetla, až když jsem zaplatila objednávku. Samozřejmě nic nedorazilo,hlavně že mi napsali, že dorazila platba. Jak to, že už takový e shop není stažený a neřeší ho Policie, když jsou to podvodníci?

 6. Jsou to h******* nic nenakupovat okamžitě zrušit.

 7. 3měsíce zaplaceno a nic ..na reklamaci dodání odpoví neutralně auutomat , že už do bude ..
  Okradli mě …

 8. Zboží nedodají ani do 30dní nereagují!!
  Nic neobjednávejte!!!Pozor na ně!!!

 9. 0.15
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  Zboží si objednáte – zaplatíte a nic vám nepřijde. Když urgujete objednávku – odpoví vám všeobecnými podmínkami. Vrácení peněz se nedočkáte. Tento eshop by se měl nahlásit na policii.

  Klady: Žádné klady nejsou.
  Zápory: - špatná komunikace - zboží nedorazí - peníze nevrátí
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  • Dobry den, bohužel jsem si recenze přečetla, až když jsem zaplatila objednávku. Samozřejmě nic nedorazilo,hlavně že mi napsali, že dorazila platba. Jak to, že už takový e shop není stažený a neřeší ho Policie, když jsou to podvodníci?

  • Zboží mi přišlo po dvou měsících, kvalita hrozná, dětská mikina z umělotiny a ještě s utrženou kapsou.. Už nikdy bych zde neobjednala..

 10. Je to jen banda zlodějů…určitě neobjednavat. Nic nedorazilo ani po dlooouhem čekání, jde jen o okradli lidí…

1 2 3 9

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo