Čínských internetových obchodů najdete na internetu spoustu. Ovšem ne každý je vhodný k nakupování. Jedním z nich je také Balando.cz o kterém nekoluje zrovna nejlepší pověst.

Tento obchod je znám tím, že přeprodává výrobky zahraničních partnerů. Přestože zboží prodává, jakoukoliv odpovědnost za jeho kvalitu striktně odmítá.

Zákazníci čekají dlouhé měsíce, než zboží vůbec dorazí, následně když už dorazí, tak si zase stěžují, že jim přišla jiná velikost, nebo třeba odlišný počet kusů a podobně, i když v mnoha případech ani nikdy nedorazí.

balando

Balando – Logo

Představení e-shopu

Na první pohled zajímavý čínský internetový obchod nabízí spoustu zajímavých a cenově lukrativních výrobků. Právě přívětivá cena bývá největším lákadlem, i když jen prodává zboží partnerů ze zahraničí. Dá se říci, že reklamace e-shop zásadně neřeší a evropská spotřebitelská práva ho absolutně nezajímají.

Nakupování je sice snadné a pro návštěvníka stránek maximálně pohodlné, navíc se dá ušetřit za zboží i několik stovek korun. Jenže co je nám to ve finále platné, když zaplatíme za objednávku, kterou už neuvidíme. To je pak lepší nakoupit v nějakém prověřeném internetovém obchodu, kde nás to bude stát o pár korun víc, ale budeme mít jistotu, že objednané produkty dorazí.

Provozovatelem má být společnost Shanghai TingYou Trade Co. Ltd, jejímž sídlem je Shanghai. Tato společnost pak odkazuje na tzv. českého agenta v podobě Ephemera Solitude Ecommerce s.r.o., ten má sídlo na Praze 1.

Vzhledem k tomu, že Balando.cz funguje jen jako zprostředkovatel, mezi spotřebitelem v České republice a dodavatelem z Asie, není jeho skutečná identita známá. Díky tomu, že má uvedeno na stránkách, že objednávky vyřizuje okamžitě, nemá zákazník právo odstoupit od kupní smlouvy. Dodací lhůta je maximálně 365 dní.

Takto dlouhá lhůta se uvádí kvůli tomu, kdyby například výrobce nestíhal. Provozovatel e-shopu ani český agent není odpovědný za kvalitu zakoupeného zboží, navíc reklamaci sice můžete poslat, ale s ohledem na to, že zrovna tento dodavatel nepodléhá evropským normám, může dojít ke zneužití vašich osobních údajů, neboť dodavatel nemá povinnost je jakkoliv chránit.

Přejít do e-shopu

Přehled sortimentu

Sortiment je i přes veškerá negativa velmi pestrý. Najdete tu vánoční věci, oblečení a různé doplňky pro ženy i muže. Jsou zde boty, bundy, hodinky a šperky, kabáty a saka, kabelky, peněženky, batohy, overaly, plavky, sukně, šaty, pánské obleky, teplákové soupravy, ale i spodní prádlo.

Nechybí ani oddělení s dětským zbožím, ať už jsou to hračky, kalhoty, tepláky, školní potřeby (školní batohy), dětské soupravy, ale i potřeby pro batolata a kojence. Samozřejmostí je oddělení běžných hraček, jako stavebnice (lego), figurky, panenky, hry a hádanky, nebo i antistresové hračky, které mohou využívat i dospěláci.

Obchod nabízí oddělení pro domácnost a zahradu, kde jsou produkty pro domácí mazlíčky (oblečky a obojky pro psy), vybavení pro dům, hodiny, pomůcky pro párty a oslavy, ale i záclony, závěsy a mnoho dalších. Z dalších oddělení pak nechybí sportovní potřeby, elektroniky (chytré hodinky, sluchátka, herní ovladače), všechno možné pro zdraví a krásu či kategorie auto-moto.

Služby a ostatní

Balando.cz na svých stránkách uvádí, že běžná dodací doba k zákazníkovi činí 10 – 40 dnů, přičemž 95 % zásilek dorazí během 14 dnů. Zásilky by mě doručovat Česká pošta nebo Zásilkovna, ovšem objemnější zásilky vozí DHL a DPD. Platit lze bankovním převodem, kartou nebo složenkou na přepážkách České pošty prostřednictvím složenky typu A.

Na stránkách e-shopu je k dispozici automatická online podpora, která je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jediné co potřebujete, je zvolit správnou záložku, kde vyřešíte svůj problém prostřednictvím tzv. interaktivní online podpory.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód.

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

Platební možnosti

 • Bankovní převod
 • Platební karta
 • Platba složenkou

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa nenabízí

Kontakt

 • Email: info@balando.cz
 • Sídlo společnosti: Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha

Hodnocení

6 Celkové hodnocení
Vše pro dům a zahradu

6Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
7
Jednání se zákazníkem
6
Kvalita sortimentu
6
6.9Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
7.1
Jednání se zákazníkem
7.1
Kvalita sortimentu
6.6
Klady
 • široký sortiment
 • přehledný web
 • příznivé ceny
 • nízké ceny
Zápory
 • průměrná komunikace
 • kvalita zboží
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

38 komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Chtěl jsem na Balando.cz nějaké vybavení pro prcka do školy, ale když jsem narazil na váš článek, tak se mi do toho moc nechce. Nevím, jestli vůbec objednávku zkoušet, po tom všem, co jsem si tu přečetl.

 2. 1.65
  Přehlednost obchodu
  0
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  0

  Objednala jsem si na Balando, zaplatila předem objednávku a teprve potom jsem s hrůznou zjistila, že jsou na tento e-shop samé negativní komentáře. Ihned jsem e-mailem objednávku zrušila a žádala vrácení platby. Po pravdě jsem ani moc nepočítala s tím, že se mi peníze vrátí. K mému překvapení, druhý den přišla odpověď a do týdne jsem měla peníze zpět na účtu. Takže za mě, vše proběhlo v naprosté spokojenosti

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. Už jsem se chystala udělat na Balando.cz objednávku, ale hledala jsem na internetu informace o zkušenostech jiných zákazníků. Naštěstí jsem narazila na váš článek a objednávku si nakonec rozmyslela.

 4. Zbozi nelze vratit bez udani duvodu. Neustale chteji vyplnovat reklamacni formular a fotky. Samy blabla samy bleble, ale prachy nikde. Klasicky podvodny web. Dokonce maji falesnou i znacku eshop roku. Tady pomuzou jedine hackeri

 5. Nabízejí kde co ,ale kvalita se neshoduje jak s cenou ,tak už vůbec ne s výrobkem na obrázku a velikosti se zde liší neuvěřitelně moc .Pokud však chcete zboží vrátit ,musíte udat důvody a také zboží několikrát nafotit ,což je v rozporu se zákonem ,protože pokud Vám zboží nevyhovuje ,můžete jej do 14 dnů bez udání důvodu vrátit .Prostě hrůza děs .NEDOPORUČUJI!!!!!!!!!

 6. Bohužel sem jedna z těch se špatnou zkušenosti….platba poslána zboží neobdrženo,jediná komunikace je ze mě vždy odbydou ať čekám a že nemohu od smlouvy odstoupit….takže sem někomu aspoň přispěla …díky za zkušenost

 7. Nechápu proč je tento e-shop stále funkční. Tolik podvedených lidí a nikdo s tím nic nedělá. Pokusila jsem se objednávku stornovat, aby mi vrátili peníze, ale je to marné.

 8. Nejhorší co znám,je firma Balando…objednala jsem si věci za 2000kč ,už čekám 3 měsíce,a stále mi nic nepřišlo.Okradáte lidí,jste zloději.lidi neobednavejte si ,u nich nic.Protože,s hrabnou jen peníze a nic nedostanete.

  • Tak jsem zrovna přišla o 900.A Balando nereaguje…Jsou to zloději!!! Chtělo by to hromadnou žalobu ať se vzpamatují…

 9. Objednala sem dětskou mikinu za 700kc 11/2021.Mikina nedorazila a při reklamaci mají prý 365 dní na dodání.Neobjednavejte nic,nemáte peníze ani zboží

 10. Varuji všechny !
  Nenechejte se zlákat nízkou cenou ! Zboží neodpovídá vůbec kvalitě,která se prezentuje na obrázku, tam to vypadá hezky. Nedá se to použít ani jako hadr na zem.
  N E K U P U J T E , ať nelitujete. Zboží se nedá vůbec vrátit. Odmítají vrátit peníze. Jejich obchod je jen podvod !!!

1 2 3 4

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo