Čínských internetových obchodů najdete na internetu spoustu. Ovšem ne každý je vhodný k nakupování. Jedním z nich je také Balando.cz o kterém nekoluje zrovna nejlepší pověst.

Tento obchod je znám tím, že přeprodává výrobky zahraničních partnerů. Přestože zboží prodává, jakoukoliv odpovědnost za jeho kvalitu striktně odmítá.

Přejít do e-shopu

Zákazníci čekají dlouhé měsíce, než zboží vůbec dorazí, následně když už dorazí, tak si zase stěžují, že jim přišla jiná velikost, nebo třeba odlišný počet kusů a podobně, i když v mnoha případech ani nikdy nedorazí.

balando

Balando – Logo

Představení e-shopu

Na první pohled zajímavý čínský internetový obchod nabízí spoustu zajímavých a cenově lukrativních výrobků. Právě přívětivá cena bývá největším lákadlem, i když jen prodává zboží partnerů ze zahraničí. Dá se říci, že reklamace e-shop zásadně neřeší a evropská spotřebitelská práva ho absolutně nezajímají.

Nakupování je sice snadné a pro návštěvníka stránek maximálně pohodlné, navíc se dá ušetřit za zboží i několik stovek korun. Jenže co je nám to ve finále platné, když zaplatíme za objednávku, kterou už neuvidíme. To je pak lepší nakoupit v nějakém prověřeném internetovém obchodu, kde nás to bude stát o pár korun víc, ale budeme mít jistotu, že objednané produkty dorazí.

Provozovatelem má být společnost Shanghai TingYou Trade Co. Ltd, jejímž sídlem je Shanghai. Tato společnost pak odkazuje na tzv. českého agenta v podobě Ephemera Solitude Ecommerce s.r.o., ten má sídlo na Praze 1.

Vzhledem k tomu, že Balando.cz funguje jen jako zprostředkovatel, mezi spotřebitelem v České republice a dodavatelem z Asie, není jeho skutečná identita známá. Díky tomu, že má uvedeno na stránkách, že objednávky vyřizuje okamžitě, nemá zákazník právo odstoupit od kupní smlouvy. Dodací lhůta je maximálně 365 dní.

Takto dlouhá lhůta se uvádí kvůli tomu, kdyby například výrobce nestíhal. Provozovatel e-shopu ani český agent není odpovědný za kvalitu zakoupeného zboží, navíc reklamaci sice můžete poslat, ale s ohledem na to, že zrovna tento dodavatel nepodléhá evropským normám, může dojít ke zneužití vašich osobních údajů, neboť dodavatel nemá povinnost je jakkoliv chránit.

Web Balando

Web Balando

Přehled sortimentu

Sortiment je i přes veškerá negativa velmi pestrý. Najdete tu vánoční věci, oblečení a různé doplňky pro ženy i muže. Jsou zde boty, bundy, hodinky a šperky, kabáty a saka, kabelky, peněženky, batohy, overaly, plavky, sukně, šaty, pánské obleky, teplákové soupravy, ale i spodní prádlo.

Nechybí ani oddělení s dětským zbožím, ať už jsou to hračky, kalhoty, tepláky, školní potřeby (školní batohy), dětské soupravy, ale i potřeby pro batolata a kojence. Samozřejmostí je oddělení běžných hraček, jako stavebnice (lego), figurky, panenky, hry a hádanky, nebo i antistresové hračky, které mohou využívat i dospěláci.

Obchod nabízí oddělení pro domácnost a zahradu, kde jsou produkty pro domácí mazlíčky (oblečky a obojky pro psy), vybavení pro dům, hodiny, pomůcky pro párty a oslavy, ale i záclony, závěsy a mnoho dalších. Z dalších oddělení pak nechybí sportovní potřeby, elektroniky (chytré hodinky, sluchátka, herní ovladače), všechno možné pro zdraví a krásu či kategorie auto-moto.

Služby a ostatní

Balando.cz na svých stránkách uvádí, že běžná dodací doba k zákazníkovi činí 10 – 40 dnů, přičemž 95 % zásilek dorazí během 14 dnů. Zásilky by mě doručovat Česká pošta nebo Zásilkovna, ovšem objemnější zásilky vozí DHL a DPD. Platit lze bankovním převodem, kartou nebo složenkou na přepážkách České pošty prostřednictvím složenky typu A.

Na stránkách e-shopu je k dispozici automatická online podpora, která je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jediné co potřebujete, je zvolit správnou záložku, kde vyřešíte svůj problém prostřednictvím tzv. interaktivní online podpory.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód.

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

Platební možnosti

 • Bankovní převod
 • Platební karta
 • Platba složenkou

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa nenabízí

Kontakt

 • Email: info@balando.cz
 • Sídlo společnosti: Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha

Hodnocení

6 Celkové hodnocení
Vše pro dům a zahradu

6Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
7
Jednání se zákazníkem
6
Kvalita sortimentu
6
5.4Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
6
Jednání se zákazníkem
5.5
Kvalita sortimentu
4.8
Klady
 • široký sortiment
 • přehledný web
 • příznivé ceny
 • nízké ceny
Zápory
 • průměrná komunikace
 • kvalita zboží
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Zdroje: www.modrykonik.cz, www.vasestiznosti.cz, www.penize.cz

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

76 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Jirmanová Jana 18.2.2023 v 11:03
  0.8
  Přehlednost obchodu
  0
  Jednání se zákazníkem
  50
  Kvalita sortimentu
  0

  Musím se podělit o tuto zkušenost s firmou Balando. To, že mi produkt, který jsem ihned zaplatila 13.11.2022,přišel až 17.2.2023, to bych nehodnila. Ale hodnotím kvalitu výrobku a hlavně , že šaty ,které byly vyfocené, neodpovídají dodanému zboží.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 0.3
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  0

  před 4 dny sem udělal objednávku za 2700,- a stále nic ani email prostě nic … sem idiot že jsem nenakupoval na ověřených stránkách jak to dělám vždycky a nechal jsem se zlákat hezkým propracováním webových stránek a ,, ověřeno zákazníky ,, podle recenzí jsem kráásně naletěl. Co už, sem k***t. Smutné je že se obchod jeví jako velkoobchod oblečení a nechá se vlastně napálit, prostě solidní SCAM.

  Klady: -
  Zápory: -
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. lez o terminu dodani, odpoved asi posila automat!

  • V listopadu, jsem si objednala boty za 800kč a do dnešního dne mi nic nepřišlo. Měli by jste se stydět.Neobjednavat!!! On

 4. Pekny zloději objednal jsem si bundu za 1050 a nic mi nepřišlo, tady už bych si nic neobjednal a dávejte si na tyhle podvodníky pozor.

 5. Jsem další okradeny zákazník. Bohužel jsem si neprecetla recenze dříve než jsem objednala.

 6. Podvodníci. Zboží jsem měla jako dárek k vánocům a kde nic tu nic. Máte tu tolik negativních recenzi a i přesto dal okrádáte lidi. Že Vám není hanba

 7. Reply
  Šedivá Ivana 2.1.2023 v 15:16

  Již dva měsíce čekám na objednané a zaplacené zboží, které ovšem nedorazilo a nevím zda kdy dorazí a vrácení peněz podle odpovědi na e-mail asi také nedorazí. Měli by se stydět a hlavně by je měli zrušit je to prach obyčejná zlodějna. Už v životě nikdy !!

 8. Nenechte se napálit!!

  • Strašně, už nikdy více. Podvodníci!!!!! Přišla jsem o 800 Kč. Měl to být dárek k vánocům a kde nic tu nic. Máte tu samotné negativní recence a i přesto dál okrádáte lidi

 9. 0.65
  Přehlednost obchodu
  40
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  V září jsem obednala a zaplatila dvě pyzamka pro mou vnučku do teď balíček nedošel obchod vůbec nereaguje ze začátku se vymlouvali ze balíček dojde podle obchod.podmínek což je až 360 dni to s takovou bude vnucce malé obědnávku jsem stornovala a nikdo se neozval

  Zápory: Nekomunikuji podvodny obchod
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 10. Reply
  Matěj Černý 21.12.2022 v 13:21

  Přeprodejce balando.cz neuvádí informaci, že zboží pouze objednává v zemích mimo EU, uvedená cena na stránkách je klamavá (doměření cla a DPH + poplatek české poště). Zboží inzeruje „expedovat do druhého dne“ neuvádí ale, že nikoli v rámci ČR, patrně ani v rámci EU. Při snaze vrátit zboží požaduje zásilku odeslat na adresu ve Spojených Arabských Emirátech. Informaci o odstoupení od smlouvy ignoruje.
  Podnět k ČOI asi nic moc neřeší, na adrese v Rybné ulici jistě generální ředitel sedět nebude… :-)
  Já jsem naletěl, odpískávám 2.000,- korun.

1 2 3 7

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo