OBI je další z německých hobbymarketů, které prorazily i na českém trhu. V OBI najdete vše pro byt, dům i zahradu. Obchod si oblíbili nejen domácí kutilové. Nakoupí a vybere zde každý, kdo zařizuje nové bydlení, plánuje rekonstrukci, nebo jen potřebuje trochu oživit svou domácnost.

Sortiment si můžete prohlédnout na jedné z mnoha prodejen, nebo v online letáku na OBI e-shopu. Zákazníkům rovněž posílá reklamní časopis.

obi

Logo – OBI

Představení e-shopu

Společnost OBI byla založena v Hamburku v roce 1970 doktorem Emilem Luxem a jeho společníkem Manfredem Mausem. Již od počátku se obchod specializoval na stavebniny a domácí práce.

Koncept obchodu se inspiroval u úspěšných obchodních řetězců tohoto typu v USA. Dnes najdete OBI po celé Evropě a v Rusku. První prodejna v Česku byla otevřena roku 1995. V roce 2007 u nás OBI získalo ocenění Hobbymarket roku.

Přejít do e-shopu

Přehled sortimentu

V OBI najdete stavební materiály jako jsou dveře, obklady a dlažby, schody, zábradlí, regály, popelnice nebo stavební dřevo. Dále zde najdete technické oddělení (frézky, přímočaré pily) i s autopříslušenstvím, sekci pro zahradu (kompostéry, sekačky i robotické), vysavače listí, kouřovody, foliovníky, žebříky, štípačky na dřevo, zahradní domky, vrtací kladiva, sekery, rýče, vidle, motyky) a volný čas (sněhové frézy, vánoční stromky), oddělení bydlení (sušáky na prádlo, ventilátory na kamna), kuchyně a koupelny. OBI rovněž nabízí bazény z kvalitních materiálů a všech možných velikostí.

Pro zákazníky jsou na e-shopu připraveni nákupní rádcové a návody, které vám pomohou s výběrem nebo případným sestavením zakoupeného zboží. Můžete také využít doprovodné služby jako je přířez dřeva, míchání barev nebo půjčovnu nástrojů a nářadí (míchačky, stavební kolečka). Žádost o půjčku se dá zadat online z pohodlí domova. Zákazníci se mohou registrovat a získat zákaznický účet s výhodami nebo zakoupit dárkovou kartu OBI pro svoje blízké.

Služby a ostatní

Prodejny OBI najdete téměř v každém větším městě – v Praze, Brně, Jihlavě, Olomouci, Ostravě, Kolíně, Opavě, Trutnově, Zlíně, Teplicích, Mostě, Liberci, Prostějově a dalších. Platit můžete hotově nebo kartou na prodejně, na dobírku, předem kartou nebo bankovním převodem.

OBI rovněž nabízí nákup na splátky. Dopravu zajišťuje sám hobby market. Pokud bude objednávka přesahovat 10 000 Kč, dovoz máte zdarma. Je ale nutné, abyste se vešli do stanovené vzdálenosti od prodejny, jinak se placení nevyhnete.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód
 • Získáte dopravu zdarma při nákupu nad 10 000 Kč

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

 • Osobní odběr
 • Vlastní doprava

Platební možnosti

 • Platební karta
 • Dobírka
 • Na splátky

Prodejny

OBI prodejny v Praze

 • Tomíčkova 9, 148 00 Praha 4
 • Lhotecká 446, 140 00 Praha 4
 • Výtvarná 3, 161 00 Praha 6
 • Nákupní 390/4, 102 00 Praha 10

OBI prodejny v dalších městech

 • Plzeňská 475, 267 01 Beroun – Králův Dvůr
 • Na Radouči, 293 01 Mladá Boleslav
 • V Kasárnách 1022, 280 02 Kolín 2
 • Želetická 2227, 412 01 Litoměřice
 • Žežická 596, 261 01 Příbram
 • Borská 3218, 470 01 Česká Lípa – Lada

Kariéra

 • Aktuální pracovní místa naleznete zde

Kontakt

 • Telefon: +420 277 001 004 
 • Reklamace
 • Služby OBI
 • Fakturační adresa: OBI Česká republika s.r.o., Budějovická 778/3a, 140 00 Praha 4 – Michle
 • Facebook: OBI
 • Instagram: obi_cesko
 • YouTube: OBI Česko

Hodnocení

9 Celkové hodnocení
Prodejce produktů pro dům a zahradu

9Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9
Jednání se zákazníkem
9
Kvalita sortimentu
9.5
7.7Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
7.7
Jednání se zákazníkem
7.9
Kvalita sortimentu
7.7
Klady
 • komunikace
 • široký sortiment
 • příznivé ceny
 • rychlost doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

26 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Dnes jsme navštívili Obi v Jihlavě, začalo to u pokladny, kdy jsme chtěli zatravňovací dlažbu od paní a ta ani nevěděla jak vypadá, tak jsme si ji museli najít v katalogu sami a ukázat ji to . Při placení jsme ji dávali věrnostní kartu na slevu a paní nám řekla, že je dlažba v akci a při tom nebyla, tak jsme slevu nedostali a musely zaplatit cenou částku, tak na co ty karty jsou Teda. Tak jsme to nějak překousli. Zeptal jsem se jestli nám to někdo naloží, paní řekla, že si to máme naložit samý. Tak jsem nakladal 46ks a jedna dlažba má 26 kg , tak super zážitek. Při nalozeni přišel pan , představil se, že je namátkona kontrola , říkám ano zkontrolujte si to jestli to sedí, byl jsem tady z dítětem a tehotnou manzelkou , tak jsem nedával pozor mohl jsem se splict . Pan počítal a říká máte 2 navíc, omluvil jsem se a vrátil jsem je zpátky. Pan mi říká, že se to musí sepsat , jestli půjdu s ní, řekl jsem , že není problém. Při vchodu do pánové kanceláře , seděl druhý Pan a sepisoval, to , že jsem chtěl 2 ks ukradnou , tak jsem říkal jak to je a že snad od toho tam jsou nějaké lidi , kteří si to ráčí skontroluji , ale hned ze mě udělaly zloděje. Tak jsem od nich dostal 2 možnosti, buď zaplatit 1000 Kč, nebo že zavolají policii . Čekali na mě v autě dítě a těhotná manželka, tak jsem jim dal 1000 Kč a mohl jsem jít, kdybych tam byl sám, nechal bych si zavolat policii, tak aspoň lidi vidí na čem vydělávají, na chudých lidech. A takhle stracijou kupující lidi . Do obi už víckrát ne, po této zkušenosti .

 2. 4.3
  Přehlednost obchodu
  70
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  90

  Chci moc poděkovat za odbornou pomoc a starostlivost pánů Michala a Ctirada z oddělení nářadí, Obi Olomouc.
  Pánové mi velmi ochotně poradili, byli moc milí a ochotní. Děkuji pěkné, zase přijdu! ☺️

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 4.65
  Přehlednost obchodu
  90
  Jednání se zákazníkem
  90
  Kvalita sortimentu
  100

  Zdravím,

  s OBI jsem maximálně spokojen. Oddělení přířezu mně vždy udělalo vše, co jsem si přál. Nebyl tam žádný problém přiřezat třeba spárovku z masivu jako buk apod. Rohy, hrany a speciální přání tam nejsou prostě problém. Stejně jako přířez z doneseného materiálu. Konkrétně se bavím o OBI v shopping parku Ostrava.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 4. 0.15
  Přehlednost obchodu
  0
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  10

  OBI Kolín jedna velká hrůza,stejně jako jejich totalitní WC. Prodavačky otrávené, nářadí jen to neprodejné s vrstvou prachu.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. 1.65
  Přehlednost obchodu
  0
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  0

  Rada bych napsala recenzi na pana Václava z Kolínského OBI. Velmi milý člověk,ochotný a usměvavý. S radostí sám pomohl do auta s těžkými kameny. :) Je radost potkat také zaměstnance.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Pozor na ochranku v prodejně Praha Ruzyně, ale obávám se, že na jiných pobočkách to bude totéž, jak tady čtu jiné příspěvky. Při nákupu baterie za několik tisíc korun tam chybělo těsnění. Jelikož to byl poslední balík, tak jsem vzal těsnění z druhé baterie, ale jedno těsnění mi zůstalo nějak omylem v kapse. Po zaplacení na pokladně na mě vyběhla ochranka. Výzva k obrácení kapes, vyhrožování policií, arogance, úhrada tisícovky na pokladně, jako doklad obyčejný pokladní lístek jen s částkou bez popisu. Jelikož dělám rekonstrukci tak jsem tam nechal za poslední měsíc přes 40 tisíc. To bylo naposled co jsem tam nakupoval, odteď jezdím do Hornbachu. OBI, styď se!!! Každému z přátel a rodiny doporučuji vyhnout se obloukem OBI!!!!!

  Přínosný(1) Nepomohl(1)You have already voted this
 7. Zakopena koupelnová zrcadlová skříňka s osvětlením (4199Kč) – výrobek nekompletní, chyběl sáček s díly pro uchycení, madla otvírání a plast.krytkami. Po prohlédnutí balení, dodatečně přelepeno! Přeci nebudeme před zakoupením zboží rozbalovat každý výrobek, kde to jsme nemilé OBI! Řešit reklamaci asi nemá cenu jelikož dálka 30km a výsledek? Už tak jsem za ty prachy n*****y.

  • V OBI už nekoupím ani hřebík zakoupil jsem obložkové dveře v hodnotě cca 70000 přepravce je tak dukladně zkurtoval že vyrval panty a reklamace? Máte smůlu zaplaťe zálohu a mi vám obědnáme nové tak jsem zaplatil zálohu ale zdá se stín dá něco dělat poptal jsem truhláře řekl jsem ok stornuju obědnávku a zas problém pro zaplacenou zálohu si musíte přijít osobně na učet nelze poslat takže si uďělám vílet 100km pro psranejch1000kč prostě ústav d*****.

 8. Ať už člověk potřebuje cokoliv, vždycky to v Obi sežene. Nedávno jsme rekonstruovali kuchyň a v pražské prodejně jsme pořídili veškerý materiál na jednom místě a za velmi slušné ceny.

 9. 5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  15.8. jsem na eshopu objednal překližku v OBI Roztyly, ozvakli se mi, dohodlio jsme přířez a večer mi přišel mail, že mi objednávku stornovali. Na telefonický dotaz mi operátorka nedokázala odpovědět, telefon přepla do roztyl a po pěti minutách někdo telefon zvedl a položil.
  16.8. jsem objednal to samé v OBI modřany. Ozval se mi pan Miroslav Švec, vše se mnou probrla, vysvětlil, slíbil, že se ozve. Během hodiny volal zpět, zboží připraveno, opět mi vše vysvětlil a doporučil dobu odběru, kdy je v Obi relativní klid. V tu dobu jsem dorazil, vše super připraveno, velice milý prodavač na svém místě. Proto ho doporučuji, prostě top obchodník. úsměv, humor, klid a pohoda. Zadal jsem recenzi i do OBI ale tam se to uložilo do OBI Rotyly, tak tam by sice pan Švec měl pracovat, aby zvednul úroveň, ale je z Modřan Děkuji vám Dr. Vávra

  Klady: pan Švec
  Zápory: nebyly
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 10. Reply
  Iveta Kodajová 24.7.2022 v 9:30
  5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  Dne 23.7.2022 jsme navštívili Obi Litoměřice, oddělení dřeva, jsme velice spokojeni s obsluhou pana Filipa, byl velmi vstřícný, vše vysvětlil k našemu požadavků na jedničku.

  Klady: Pracovník výborně poradil.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2 3

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo