Sbazar

Sbazar vznikl v roce 2004 a jeho provozovatelem je společnost Seznam. Je to jeden z největších internetových bazarů, přičemž za měsíc jej navštíví více než 1 200 000 prodávajících, kupujících/uživatelů.

Všechny inzeráty jsou rozděleny do jednotlivých kategorií, které by snesly nějaké to vylepšení, aby byly přehlednější a dalo se v nich snáze vyhledávat. Některé jsou totiž velmi chaotické a plné inzerátů, u nichž není možnost rozčlenění a důkladnější filtrace.

K dispozici jsou mnohé kategorie, ať už si chcete prohlédnou auta, koupit psi, projít si nemovitosti, investovat do nákupu kola, zjistit, kolik stojí karavany nebo prodat již nepotřebný nábytek? Na vše tu najdete to správné oddělení. Aktuálně je k dispozici přes 2 miliony nabídek.

Sbazar

Logo – Sbazar

Jak na Sbazaru začít a přihlásit se?

Pokud chcete na Sbazaru inzerovat nebo nakupovat, potřebujete se samozřejmě přihlásit pomocí přihlašovacích údajů, které máte k dispozici v rámci svého Seznam účtu.

Kdo jej nemá, má možnost si ho založit nebo klidně použít k registraci již existující e-mailovou adresu. Nutno podotknout, že to může být jakákoliv e-mailová schránka, nejen od Seznam.cz, ale klidně Gmail.com a podobně.

Přejít na Sbazar

Jak vložit inzerát?

Pro začátek stojí za to zmínit, že samotné vložení jakékoliv nabídka je zcela zdarma. Zobrazovat se bude po dobu 30 dní. Když skončí platnost, stačí jen několik kliknutí a nabídku jednoduše znovu obnovíte.
Každý jednotlivý inzerát musí splňovat přesně daná pravidla, která najdete zde. K tomu, aby bylo možné vložit inzerát, stačí jen kliknout na tlačítko Vložit nabídku. To najdete na pravé straně nahoře v rohu. Pak už se jen budete řídit formulářem, který bude zároveň i vaším průvodcem.

Jaké kategorie a podkategorie jsou k dispozici na Sbazar.cz?

 1. Auto-moto – Bouraná auta, Čtyřkolky, Informace a služby, Motocykly, Náhradní díly, kola a příslušenství, Nákladní a užitkové vozy, Offroad, Osobní auta, Ostatní auta, Tuning, Veteráni
 2. Dětský bazarAutosedačky a podsedáky, Dětská kosmetika, Dětská obuv, Dětské oblečení, Dětský nábytek, Chůvičky a monitory, Klokánky, krosny, nosítka a šátky, Kočárky, Kojenecké potřeby, Ohřívače a sterilizátory, Ostatní dětské zboží, Povlečení, deky a potahy, Sportovní potřeby, Školní potřeby
 3. Dům, byt a zahradaBazény, sauny, vířivky, solária, Bytové doplňky, Domácí spotřebiče, Drogerie, Dřevoobráběcí stroje, Ikea bazar, Kovoobráběcí stroje, Nábytek, Nádobí, Ostatní věci do domácnosti, Podlahy a koberce, Rostliny, sazenice a semena, Stavebnictví a nářadí, Vytápění, ohřev, chlazení, Zahrada, Zemědělská a lesní technika
 4. Elektro a počítače – Audio, video, Foto bazar, GPS navigace, Herní konzole, Mobil bazar, Ostatní elektro, Paměťové karty, Počítače, Satelity a satelitní komplety, Tablety a čtečky knih, Televize
 5. Hudba, knihy, hry a zábava – Blu-Ray a DVD filmy, Hry a hračky, Hudba a CD, Hudební nástroje a příslušenství, Kapely a muzikanti, Knihy a literatura, Vouchery, kupóny, poukázky, Vstupenky
 6. Nemovitosti – Haly, Chaty a chalupy, Kancelářské prostory, Mobilní domy a mobilheim, Ostatní nemovitosti, Prodej, pronájem a výměna bytů, Prodej, pronájem domů, Prodej, pronájem garáží, Prodej, pronájem pozemků, Prodej, pronájem zahrady, Restaurace, hotely a penziony
 7. Oblečení, obuv a doplňky – Boty, Bundy a kabáty, Čepice, kšiltovky a klobouky, Džíny a rifle, Galanterie a doplňky, Kabelky a tašky, Kalhoty a šortky, Kožené oblečení, Mikiny, Obleky a saka, Ostatní oblečení, Plavky a plážové doplňky, Pracovní oděvy a obuv, Spodní prádlo, Společenské šaty, Sportovní oblečení, Sportovní obuv, Sukně, Svatební šaty, Svetry, Šperky, hodinky a bižuterie, Těhotenské oblečení, Trička a tílka
 8. Služby – Koronavirus pomoc, Cestování, Doučování, Hlídání dětí, Kameraman a fotograf, Montáž a výroba nábytku, Nabídka služeb, Obchod, Ostatní služby, Pečení a výroba, Pohostinství, Pohřebnictví, Pomoc Ukrajině, Řemeslníci, Spolubydlení, Ubytování ČR, Ubytování v zahraničí, Úklid, WWW služby, Spolujízda
 9. Sport – Letní sporty, Lodě a lodní vybavení, Ostatní sportovní vybavení, Potápěčské potřeby, Půjčovny a opravny, Rybářské potřeby, Služby a kurzy, Sportovní vybavení, Vodácké potřeby, Zimní sporty
 10. Starožitnosti, hobby a umění – Antikvariát, staré tisky, Fotoaparáty a foto optika, Fotografie, plakáty a pohlednice, Hodiny a hodinky, Hračky a modely, Hudební nástroje, Keramika, sklo a porcelán, Myslivecké a lovecké trofeje, Numismatika a filatelie, Obrázky a obrazy, Odznaky a vojenství, Ostatní starožitnosti, Radia, gramofony a technika, Ruční práce, Starožitný nábytek, Umění a umělecké předměty, Zlato, stříbro a šperky
 11. Zdraví a krása – Kosmetika a parfémy, Ostatní kosmetika, Potravinové doplňky, Potraviny, Zdravotnické pomůcky
 12. Zvířata – Akvarijní rybičky, Hospodářská zvířata, Chovatelské potřeby, Kočky a koťata, Koně, Krytí, Opuštěná zvířata, Ostatní zvířata, Psi a štěňata, Ptáci, Terarijní zvířata

Co je dobré vědět?

 1. Vždy je nutné pojmenovat jasně a srozumitelně, co vlastně prodáváme, aby bylo možné vaši nabídku snadno najít.
 2. Fotografie vkládejte na šířku s minimálním rozlišením 800×600 px.
 3. Každá fotografie musí být autentická, tedy originální od vás. Nesmí být, jakkoliv upravená či jen stažená z internetu.
 4. Fotografie nesmí obsahovat žádné vodoznaky nebo snad loga.
 5. Celkově je možné vložit až 20 fotografií.
 6. Je zcela zakázáno používat tzv. ilustrační fotografie.
 7. Pokud vkládáte video, můžete vložit jen jedno v maximální délce cca 30 sekund a orientované stejně jako fotky na šířku.
 8. Vždy detailně popište každé zboží, co nabízíte, tedy jeho vlastnosti, velikost a v neposlední řadě také stav.
 9. Popis nesmí obsahovat jakékoliv kontaktní údaje ani odkazy na www stránky.
 10. Snažte se dohledat co nejvhodnější kategorii, aby mohli zájemci vaši nabídku jednoduše dohledat podle klíčových slov.
 11. Kontaktovat vás může kupující přes e-mail nebo telefonicky. Kdo nechce, nemusí telefonní číslo zveřejňovat vůbec.

Když vše dodržíte přesně podle pokynů a vyhnete se všemu, co by zabránilo zveřejnění inzerátů, stačí už jen kliknout na tlačítko Zveřejnit, aby byl váš inzerát vložen. V pravém horním rohu pak otevřete Moje nabídky, kde se váš inzerát uloží a vy jej tam můžete označit jako TOP, jakkoliv upravit, deaktivovat nebo úplně smazat.

Jak bezpečně prodávat zboží a na co si dát pozor?

Největší pozor si musí uživatel dávat na zájemce, kteří vás kontaktují ze zahraničí. Tady je nanejvýš nutné dávat pozor, protože ve většině případů se jedná o podvodníka, jehož cílem je vylákat z nic netušícího prodávajícího zboží i jeho peníze. Důležité je, umět takové uživatele odhalit včas, než nastane nějaký nežádoucí problém.

Jak můžete poznat podvodného zájemce?

Většinou vás kontaktuje anglicky hovořící zájemce, ale může používat i hodně špatnou češtinu, která je výsledkem automatického překladu textu. Dalším poznávacím znamením je, že podvodný zájemce bude nabízet daleko vyšší sumu za vaše zboží, než jste vůbec chtěli, ale podmínkou nákupu je zaslání do zahraničí.

Podvodníci používají k placení jedině PayPal nebo ostatní bankovní a platební služby, které ani neznáte. Ve chvíli, kdy budete s obchodem souhlasit, dostanete od PayPalu nebo zahraniční banky Western Union e-mail, kde se dozvíte, že je platba nachystaná druhou stranou k odeslání, ovšem aby bylo možné uskutečnit transakci, musíte nejprve zadat číslo zásilky.

To je jen podvodný trik, který vás nutí odeslat zboží bez předchozího obdržení platby. Po odeslání čísla zásilky vás banka podvodného kupujícího kontaktuje znovu, ovšem tentokrát s informací, že částka, kterou pro vás kupující připraven je nižší než minimální částka stanovená pro převod bankou.

Budete vyzvání k dorovnání rozdílu s tím, že až částku dorovnáte, pak teprve vám banka kupujícího částku za zboží převede, to se však nikdy nestane. Ve chvíli, kdy peníze pod touto záminkou odešlete, máte jistotu, že je už nikdy neuvidíte a přišli jste také o nabízené zboží. Poté co odešlete peníze, je běžné, že už vás nekontaktuje ani podvodný uživatel, ale ani neexistující banka.

Běžnou praxí je, že ve chvíli, kdy dojde k přerušení kontaktu, se stává, že uživatel dostane zprávu od „FBI“ či „Scotland Yardu“, která obsahuje výhružku o trestním stíhání, případně i jiné postihy. Je to samozřejmě podvrh, neboť ani jedna z těchto institucí tyto zprávy neposílají.

Pokud jste nedostali žádnou platbu a odmítnete obchod, nemusíte se obávat žádného postihu. Když vás tento druh zájemce bude kontaktovat, rozhodně jej ignorujte a na jeho zprávy vůbec neodpovídejte.

Jestli se rozhodnete, že obchod přijmete a bude nutné zaslat zboží do zahraničí, nikdy jej neposílejte, dokud nemáte na svém bankovním účtu připsánu platbu, na které musíte trvat. Bohužel se často stává, že prodávajícího kontaktuje uživatel hovořící/píšící perfektně česky a slušným vystupováním, který vás zaujme hned od začátku.

Ovšem když se bude blížit dokončení obchodu, který hodláte uzavřít, nastane ve většině případů problém. Vždy je důležitá co největší opatrnost a pokud je vám na obchodní transakci cokoliv divného, rozmyslete si, jestli se vám obchod vůbec vyplatí a jste ochotni podstoupit případné riziko.

Pozor na podvodné nabídky a falešné stránky

Přestože se snaží Seznam vše dokonale zabezpečit, můžete se setkat i s takovými zprávami, kde se nachází odkazy na falešné podvodné stránky. Snadno si pak můžete myslet, že se skutečně jedná o Sbazar.cz.

Výjimkou nejsou ani falešné weby jednotlivých kurýrních služeb, ať už je to DPD, Česká pošta, PPL, Zásilkovna a jiné. Tyto falešné stránky obsahují podvodný obsah, falešné informace a také požadavek, aby návštěvník zadal své osobní informace, které se týkají platebních karet.

Pokud se vám taková stránka nezdá skutečná a nemáte v ní důvěru, rozhodně nikdy údaje ze své platební karty neposkytujte. Na stránkách bývají různé nesmyslné odkazy. Dobré je, když provádíte jakoukoliv transakci mezi prodejcem a kupujícím, aby byla využita běžná metoda platby.

Tím myslíme, že platba bude provedena až při převzetí zboží od kurýra, tedy na dobírku, případně platbu u osobního převzetí nebo převodem na účet. Platbě prostřednictvím platební karty se zcela vyhněte. Falešné/podvodné zprávy jsou rozesílány přes službu WhatsApp, ale i pomocí jiných komunikačních aplikací.

Použito je vždy to telefonní číslo, které bylo uvedeno a nastaveno u daného inzerátu. Mějte na paměti, že Sbazar.cz nikdy nebude chtít vyplňovat údaje z vaší platební karty ani neprovozuje žádnou vlastní kurýrní službu. Vše co obdržíte tak pochází od podvodníků.

Zajímavé odkazy

Kontakt

 • Online podpora
 • Mobil: +420 234 694 430 (Po-Pá: od 8:00 do 16:30 hod.)
9.5 Celkové hodnocení
Největší internetový bazar

9.5Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Kvalita sortimentu
9.5
7.7Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
8
Jednání se zákazníkem
7.5
Kvalita sortimentu
7.6
Klady
 • přehledný web
 • důvěryhodný
 • množství kategorií
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 4.8
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  90

  Vojta Hobby. Rychlé, spolehlivé jednání ,vše OK.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Ráj, podvodníků. Když nechcete,nikdo neví kdo opravdu jste.

  Klady: Žádné
  Zápory: Je zajímavé jak provozovatel,, Seznam.cz,, okamžitě zjišťuje vaší pravou identitu a zablokuje vám účet, pokud do komentářů v Seznamu a Novinkách, projevíte , jiný názor než ten jejích. To se ovšem netýká podvodníků na jejích,S bazaru, Bohužel není možnost ani prodejce, veřejně okomentovat. A podvodníka nikdy nezjistíte . Takže se , Sbazaru vyhýbáme.
  Přínosný(4) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo