Jak vybrat ušní svíce?

Snad každý zná nepříjemnosti spojené se zalehlým uchem nebo s uchem, které je ucpané ušním mazem. V těchto chvílích se snažíme udělat cokoliv, aby se vše vrátilo k normálnímu stavu. Ušní svíce jsou výrobky, které by vám měli právě v těchto situacích pomoci. Ne všichni jsou však s tímto názorem ztotožněni, proto byste se měli s ušními svícemi nejprve řádné seznámit. Pro někoho jsou jednoduše ušní svíce účinné, pro jiného naopak nebezpečné.

Ušní svíce mají podobu bavlněné trubičky, která je napuštěna parafínem nebo včelím voskem. Jeden konec ušní svíce si strčíte do ucha a na druhé straně svíci zapálíte. Dle výrobců se ušní maz uvolní pomocí proudění tepla a komínovému efektu.

Prohlédnout ušní svíce

Kdy by měly pomoci?

Výrobci tvrdí, že ušní svíce jsou léčebnou metodou používanou po staletí. Jako první přišli s ušními svícemi Indiáni, kteří je používaní jako prostředek vhodný k odstraňování ušního mazu, při bolestech uší, ale i hlavy, při mírnějších zánětech středního ucha, při chronické a akutní rýmě, při pocitu tlaku v uších, zánětu mandlí nebo při poruchách čichu. Ušní svíce jsou využívány i při relaxaci, pomoci by měly ve stresových situacích.

Někteří výrobci jdou však ještě dále a slibují, že jejich ušní svíce aktivují váš látkový a lymfatický oběh, stimulují energetický tok a pozitivně ovlivní celý imunitní systém.

Používání

Při používání ušních svíček budete vždy potřebovat asistenci druhé osoby. Ušní svíce byste měli používat v poloze vleže, hlava by měla být ve vodorovné poloze. Do ucha byste měli zasunout asi 1/3 spodního konce. S označením správného konce vám pomůže čitelné značení výrobce.

Horní konec ušní svíčky zapalte, tak, aby spodní částí svíčky neunikal dým. Tímto způsobem vytvoříte onen zmíněný komínový efekt. Svíčku byste měli nechat dohořet do cca 2/3, poté ji z ucha vyndejte a uhaste ve vodě, kterou budete mít připravenou ve sklenici nebo misce.

V uchu by měla svíce hořet cca 10 minut, poté ji můžete zapálit v druhém uchu. Slabý podtlak, který hořením vznikne, vytváří komínový efekt. Teplem podmíněný pohyb sloupce vzduchu se bude přenášet jako jemná masáž bubínku, Eustachovy trubice i středního ucha. Pomocí ušních svící můžete regulovat tlak v uších, vedlejších nosních a čelních dutinách. Mnozí uživatelé vnímají po proceduře pocit uvolnění v celé hlavě.

Výroba

Moderní ušní svíce jsou velmi estetické a poměrně bezpečné. Vyrábí se ručně za použití přírodních ingrediencí. Na jejich výrobu se používá pravý včelí vosk a bio vlákno. Při jeho spalování se tak nemusíte obávat, že se ze zapálené svíčky budou uvolňovat jedovaté zplodiny, zápach ani horké zbytky. Další složkou ušních svící mohou být drcené byliny, nejčastěji se jedná o šalvěj, heřmánek nebo třezalku. Jednotlivé složky mají podíl na celkovém léčebném účinku.

Méně kvalitní svíčky byly vyráběny z parafínu. Dnes se však již parafín nepoužívá, protože do sebe nedokáže vtahovat škodlivé látka ani těžké kovy, tak jako včelí vosk.

Značka

Vybrat správného výrobce je v případě ušních svíček opravdu důležité. Preferovat byste měli svíčky předních výrobců, kteří bezpečnost svých výrobků přímo deklarují. Přesto i tito výrobci uvádějí, že ušní svíčky budete používat vždy na vlastní nebezpečí. Ušní svíce opatřené bezpečností certifikací budete moci koupit v lékárnách nebo obchodech, které se specializují na prodej přírodních produktů.

U zákazníků patří k nejoblíbenějším ušní svíce značky Herb Pharma. Vyzkoušet můžete také produkty HOXI, Iso Trade, Otosan, Green Diamond Medical nebo Pinia pharmacentical.

Cena

Pořizovací cena ušních svící není nijak vysoká. Balení 2 svící obvykle koupíte za cenu okolo 100 Kč. K dostání jsou však i větší balení obsahující 10 svící, v tomto případě se cena pohybuje okolo 400 Kč.

Prohlédnout ušní svíce

Otázky a odpovědi

Co říkají na ušní svíce ORL lékaři?

Postoj ORL lékařů k ušním svícím je spíše negativní. Dle nich nebyl výrobci deklarovaný efekt svící doposud prokázán. Velmi často se k lékařům dostanou pacienti, kterým používání ušních svící nijak nepomohlo a ušní mazové zátky tak potřebují odstranit právě v ordinacích lékařů. Při používání svíci navíc došlo nejednou k popálení zvukovodu a tím k ještě horšímu stavu.

Komu mohou ušní svíce pomoci?

Přestože jsou ušní svíce poměrně kontroverzní zdravotní pomůckou, najdou se i lidé, které na ně nedají dopustit. Ušní svíce mohou pomoci při nepříjemném hučení v uších, které může způsobit voda. A někteří svíce používají v rámci relaxace.

Jaká bezpečnostní opatření při používání ušních svící dodržovat?

Bezpečnost při používání ušních svící by měla být na prvním místě. Na paměti mějte především to, že ušní svíce není schopna nahradit lékařskou péči. Svíce nepatří do rukou dětem a přikládat byste je neměli ani na otevřené rány.

Při používání svící byste měli mít po ruce připravenou sklenici nebo misku s vodou, která vám pomůže v případě potřeby svíci okamžitě uhasit. Svíčku byste neměli zasunovat do ucha příliš hluboko, chránit byste měli svoje vlasy. Svíčky obsahující včelí vosk mohou být nebezpečné pro osoby s alergiemi na včelí produkty.

Závěr

Ušní svíčky vám dle výrobců mohou pomoci se zalehlým uchem, hučení nebo pískání v uších. Vyzkoušet je můžete v případě ucpaného nosu, zahlenění. Při výběru ušních svící byste se měli zaměřit pouze ne certifikované výrobky. Bezpečné svíčky budete moci koupit především v lékárnách. Používání ušních svíček má své příznivce i odpůrce, nejdůležitější si je při jejich používání počínat obezřetně a myslet především na svoji bezpečnost.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo