DPD je přepravní společnost, která se specializuje na balíkové služby. Je součástí mezinárodní skupiny DPDgroup. Díky tomu můžete její služby využívat i do zahraničí. V České republice má více než 500 kurýrů a 14 dep. Při doručování se spoléhají na moderní technologie a inovace. Snaží se maximálně vycházet vstříc klientům, zakládají si na špičkovém zákaznickém servisu a podpoře.

Hodnocení: Evropský dopravce DPD patří mezi hlavní dopravce v ČR. V roce 2020 pod něj už spadá i dopravní společnost Geis. Využít můžete jak dopravu na adresu, tak na výdejní místo.
KLADY
  • rychlost dodání zboží
  • rozšířený dopravce u mnoha firem
  • možnost změny doručení
ZÁPORY
  • některé lokality mají problémy s rychlostí doručení

Logo DPD

Představení dopravce

Společnost DPD byla založena v roce 1977. Působí v Evropě, Asii, Jižní Africe a Jižní Americe. Vlastní ji francouzská společnost La Poste, kterou spravuje francouzská státní pošta. La Poste DPD odkoupila v roce 2001.

DPD auto kurýra

Přepravní služba DPD

Přehled služeb

DPD přepravuje především lehčí parcelní zásilky do 31,5 kg. Doba doručení se liší dle vzdálenosti a typu zásilky, zpravidla ale trvá v rozmezí 24 až 72 hodin. Nabízí také služby jako garantované doručení do 24 hodin, expresní doručení apod. Navíc doručují i o víkendech.

Pokud se registrujete na doméně DPD.com a stanete se stálým zákazníkem této společnosti, budete mít přístup ke spoustě výhod – snadnější přístup ke službám, zvýhodněné ceny a rychlejší zpracování požadavků. Vzhledem k celosvětové působení nabízí vnitrostátní i mezinárodní přepravu ve vlastní režii. Pokud potřebujete zaslat do zemí, kde DPD nepůsobí, společnost vám přepravu zprostředkuje s externím přepravcem.

Sledování zásilek

DPD má vlastní aplikaci, se kterou budete mít přehled o vašich zakázkách. I samotné zadávání je mnohem snazší. Výdejní místa DPD neboli Parcel shopy najdete po celé republice. Můžete je využít v případě, že se vám nehodí převzít balíček přímo od kurýra na vaší adrese.

Síť Parcel shopů se neustále rozrůstá stejně jako partnerských výdejních míst. Sledování zásilky je možné přes online tracking, budete k tomu potřebovat referenční číslo. Kurýrům můžete platit v hotovosti i kartou. Na výdejních místech není platba kartou vždy možná, doporučujeme se dopředu informovat.

Zajímavé odkazy

Kontakty

  • Telefon: +420 225 373 373 (Po-Pá: 7:00 – 19:00 hod.)
  • Email: info@dpd.cz
  • Reklamace
  • Kariéra
  • Centrála společnosti: Direct Parcel Distribution CZ s. r. o., Modletice 135, 251 01 Říčany u Prahy
  • Facebook: DPD.cz
  • Instagram: dpd.cz
  • Twitter: @DPD_Czech

Hodnocení

7.5 Celkové hodnocení
Mezinárodní přepravní služba

7.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
7
2.5Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3
Jednání se zákazníkem
2.1
Klady
  • široká nabídka služeb
  • možnost změny doručení
  • rozšířený dopravce u mnoha firem
Zápory
  • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 316 Komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Dobrý den podávám stížnost na ridiče. Arogantní řidič, řikám: Preferujete platbu kartou? Ja mám kartu nachystanou a arogantně pokud nemám hotovost jsem bez zboží! Řikám: Volal jste mi, mohl jste říct, že nejde terminál. Já bych během 5minut jela vybrat do automatu. Řikám: Kam jedete? a teď, prý jede tady a pak jede kolem nás. Řikám: Než si to objedete budu zpět s hotovosti, když jede kolem ať zastaví a bude vše vyřízeno. Hodil hulvatský s balíkem do auta, elektronika za 10tis! Nebavil se, zabouchl a odjel !!! Řikám nutně potřebuju.. prý nezajem !!!

  2. 0.25
    Rychlost doručení
    0
    Jednání se zákazníkem
    10

    Byl jsem v práci, nezvedl jsem telefon…. Balíček je na výdejním místě ( dík ale je jich tu asi 6) ale na kterým ? Po 2 dnech jsem se konečně dostal k tomu kde je. A od odpověď ? ,, No, my jsme ho už poslali zpět“. Ps.: Jakej č*rák pošle balíček po 2 dnech zas do číny ??

    Zápory: Debilita
    Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  3. 0.5
    Rychlost doručení
    10
    Jednání se zákazníkem
    10

    Hrozná služba

    Klady: Žádné
    Zápory: Pomalí, nekomunikují, nedodržují termín dodání, nepříjemní - nedoporučuji, hrozná služba
    Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  4. Reply
    Pavlína Večeřová 30.12.2020 v 13:42
    0.5
    Rychlost doručení
    10
    Jednání se zákazníkem
    10

    Objednala jsem si balíček z H&M a udělala jsem chybku v mé adrese, psala jsem číslo mého domu do špatného řádku a když jsem klikla pryč, číslo se vymazalo. Toho jsem si samozřejmě všimla až pozdě, jelikož mě vyděsilo že tam číslo nemám.

    Snažila jsem se tedy přesměrovat balíček na Geis point, ale psalo mi to že je číslo mého balíčku neplatné :) takže jsem čekala a čekala a čekala až mi kurýr zavolá a já mu sdělím správnou adresu a omluvim se za zmatky!

    Nejenom že se nikdo neozval, odmítali mi poslat balík, protože moje číslo balíku, které mi uvedli do mailu, údajně nebylo správné !

    Doslova jsem viděla projet kurýra kolem naší ulice, místo toho aby zvedl na nepatrnou chvíli telefon, raději jel dál a absolutně se nesnažil mě jakkoliv kontaktovat!

    Teď to řeším a jsem ráda že si pročítám skutečné recenze, protože alespoň nejsem blázen, když nejsem jediná komu se něco takového stalo! Napadlo mě že mi dali záměrně špatné číslo abych ho nemohla sledovat, nevím

    Zápory: Nespolehlivost
    Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  5. Jsem velice nespokojený, kupovali jsme relativně drahý balík, u kterého jsme si ještě připlatili za rychlé dodání a je 30.12. a stále nic. DPD nebere telefony, neinformuje a balík tu měl být už minimálně 3 dny.

  6. Špatná firma, doručení trvá strašně dlouho.
    Žádný kontakty ,ten robot je tupej, na číslo nikdo neodpovídá, jsem zklamaná.
    Nevolte si tuhle firmu.

  7. Reply
    Vojtěch Liška 30.12.2020 v 0:59

    DPD horší než Česká pošta, i ta se nakone zlepšila.Jednání zaměstnanců bych označil za neurvalé. Bohužel některé firmy využívají výhradně DPD a tak zbývá jediná možnost, osobní vyzvednutí. Kdybych tušil jahá anabáze s DPD mě čeká tak jsem si do Zlína z Kladna raději dojel. Zásilku doručovali 10 dní a nemohli ji dohledat. Do historie sledování zásilky uváděli nepravdivé údaje, které průběžně měnili. Pětkrát zkušenost s DPD a pokaždé horor.

  8. 1) Moje chyba při zápisu adresy. Ok, změněno.
    2) Po změně balíček leží na DPD zapomenutý(??) asi týden.
    3) Po urgenci se dozvím, že jsem prý odmítnul balíček (nikdo mi nevolal). A že už ho nedostanu. Protože hned den poté, co ho nedoručili 14 dní si ho odvezli kamionem k odesílateli. To je rychlost najednou!
    —-
    Vidím to asi takhle: Někdo na depu Říčany, kam to přišlo (paradoxně ho mám tři kilometry pěšky od domu) si řekl dne 28.12. (jen je pěkně propruďte, kdo tam byl na směně :D) „Sakra, tohle jsme podělali, necháme to vyhnít a pak tam napíšeme, že jsme nezastihli.“

    Až třetí dáma na podpoře – nenechám se odbýt zavěšující podporou, která neumí vystát energičtější komunikaci – řekla, že aspoň zkusí napsat rozvoznému vracecímu depu. Všechna čest, že aspoň něco. Energičtější = nikomu jsem nenadával, jen jsem ostřeji a doslovně řekl: „Slečno, paní, neumím a nejde neexistuje. Žádám balíček, které DPD lživě uvedlo jako nedoručený.“

    Prý si mám zadat reklamaci – to určitě – tenhle balíček byl dárek na vánoce. Firma, kam to vrací to už znova posílat nebude. Hele, fakt nedíky.

    Správná podpora umí delegovat v rámci SLA a ne zavěšovat telefony, ve kterých navíc nikomu nebylo nadáváno!

  9. 0.25
    Rychlost doručení
    10
    Jednání se zákazníkem
    0

    Jsem si jistý, že DPD doručuje balíčky i normálně. Ale za moji poslední zkušenost by zasloužili někteří pracovníci na depu a na podpoře nakopat kam jim slunce nesvítí.

    – Po změně špatně napsané adresy balíček zapoměli a ležel na depu týden.
    – Po urgenci nastavili doručení 28.12. tj. o týden později.
    – Dnes lživě vyplněno, že odmítnut balíček. Nikdo mě nekontaktoval.
    – Na podpoře „Neumíme, nechceme, neexistuje“ protože se domáhám toho, že si svévolně a lživě vyplnili co se jim hodí.
    – Paní zavěsila po tom, co jsem jí řekl, že: „Paní neexistuje nemůžeme, já žádám, abyste mi ten balíček zaslali a ne abyste ho vraceli.“

    Klady: První kontakt s podporou milý a vstřícný.
    Zápory: Všechno ostatní, včetně příšerného přístupu.
    Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  10. Reply
    Irena Kameníková 29.12.2020 v 12:58

    Balíček 22.12. ráno převzta kurýrem na depu Chlumec, v 16,43 jsem údajně změnila termín doručení(město Chlumec) a v 17,18 je zásilka doručena (město Chlumec).
    Milé DPD! Zásilku jsem rozhodně nepřevzala a marně se snažím dohonit kohokoliv z této firmy. Nekomunikuje, maže komenty, na webovkách robot. Rozhodla jsem se pro ČOI. K tomuto kroku jsem tlačena nekomunikací této společnosti. Tato situace nastala v krátké době podruhé. Protože obě zásilky byly hrazeny předem a peníze zdánlivě nikomu neschází, zásilka byla dle DPD doručena, ráda bych věděla,jak se bránit. Tak snad ta ČOI mi to řekne.

1 138 139 140 141 142 213

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo