DPD je přepravní společnost, která se specializuje na balíkové služby. Je součástí mezinárodní skupiny DPDgroup. Díky tomu můžete její služby využívat i do zahraničí. V České republice má více než 500 kurýrů a 14 dep. Při doručování se spoléhají na moderní technologie a inovace. Snaží se maximálně vycházet vstříc klientům, zakládají si na špičkovém zákaznickém servisu a podpoře.

Hodnocení: Evropský dopravce DPD patří mezi hlavní dopravce v ČR. V roce 2020 pod něj už spadá i dopravní společnost Geis. Využít můžete jak dopravu na adresu, tak na výdejní místo.
KLADY
  • rychlost dodání zboží
  • rozšířený dopravce u mnoha firem
  • možnost změny doručení
ZÁPORY
  • některé lokality mají problémy s rychlostí doručení

Logo DPD

Představení dopravce

Společnost DPD byla založena v roce 1977. Působí v Evropě, Asii, Jižní Africe a Jižní Americe. Vlastní ji francouzská společnost La Poste, kterou spravuje francouzská státní pošta. La Poste DPD odkoupila v roce 2001.

DPD auto kurýra

Přepravní služba DPD

Přehled služeb

DPD přepravuje především lehčí parcelní zásilky do 31,5 kg. Doba doručení se liší dle vzdálenosti a typu zásilky, zpravidla ale trvá v rozmezí 24 až 72 hodin. Nabízí také služby jako garantované doručení do 24 hodin, expresní doručení apod. Navíc doručují i o víkendech.

Pokud se registrujete na doméně DPD.com a stanete se stálým zákazníkem této společnosti, budete mít přístup ke spoustě výhod – snadnější přístup ke službám, zvýhodněné ceny a rychlejší zpracování požadavků. Vzhledem k celosvětové působení nabízí vnitrostátní i mezinárodní přepravu ve vlastní režii. Pokud potřebujete zaslat do zemí, kde DPD nepůsobí, společnost vám přepravu zprostředkuje s externím přepravcem.

Sledování zásilek

DPD má vlastní aplikaci, se kterou budete mít přehled o vašich zakázkách. I samotné zadávání je mnohem snazší. Výdejní místa DPD neboli Parcel shopy najdete po celé republice. Můžete je využít v případě, že se vám nehodí převzít balíček přímo od kurýra na vaší adrese.

Síť Parcel shopů se neustále rozrůstá stejně jako partnerských výdejních míst. Sledování zásilky je možné přes online tracking, budete k tomu potřebovat referenční číslo. Kurýrům můžete platit v hotovosti i kartou. Na výdejních místech není platba kartou vždy možná, doporučujeme se dopředu informovat.

Zajímavé odkazy

Kontakty

  • Telefon: +420 225 373 373 (Po-Pá: 7:00 – 19:00 hod.)
  • Email: info@dpd.cz
  • Reklamace
  • Kariéra
  • Centrála společnosti: Direct Parcel Distribution CZ s. r. o., Modletice 135, 251 01 Říčany u Prahy
  • Facebook: DPD.cz
  • Instagram: dpd.cz
  • Twitter: @DPD_Czech

Hodnocení

7.5 Celkové hodnocení
Mezinárodní přepravní služba

7.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
7
2.5Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3
Jednání se zákazníkem
2.1
Klady
  • široká nabídka služeb
  • možnost změny doručení
  • rozšířený dopravce u mnoha firem
Zápory
  • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 316 Komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Reply
    Eva Trepková 2.9.2019 v 18:31
    5
    Rychlost doručení
    100
    Jednání se zákazníkem
    100

    Já jsem s DPD maximálně spokojená.
    Za mě nejlepší zásilková služba a vřele doporučuju

    Klady: Rychlost dodávky, jednání řidiče kurýra bylo prostě na jedničku s hvězdičkou. Vše bezvadný a příjemný !!! Vřele doporučuju
    Zápory: žadné zápory
    Přínosný(0) Nepomohl(6)You have already voted this
  2. Reply
    Zdeněk Jelínek 29.8.2019 v 9:43
    0.5
    Rychlost doručení
    10
    Jednání se zákazníkem
    10

    Nejsou povinni Vám prý zavolat při doručování zásilky. Když nejste doma mezi 8-18 máte prostě smůlu a zásilka je někde 50km na depu od vás ,kam si máte dojet. Není to poprvé tohle kolem prahy. DPD už nikdy víc. Nechápu jak tato firma s tímhle přístupem vůbec může fungovat.

    Klady: Jestli toužíte mít nervy ,je to to pravé pro Vás :)
    Přínosný(3) Nepomohl(0)You have already voted this
  3. Reply
    Jiří Preclík 28.8.2019 v 18:36

    První zásilka do 24 hodin přišla po PĚTI dnech. Řidič Jan Borčany. Místo omluvy se nám smál do obličeje, přestože to byla jeho vina. Tak jsme mu řekli, co si o něm a slavné firmě myslíme. Při další zásilce pan řidič (asi majitel, né) nám oznámil, že nám nic nepoveze. Máme si to vyzvednout v depu v Ústí n/L. Jednalo se o náhradní díly na pracovní auta. Naše ztráty za šest dní jsou dost vysoké. Ptám se tedy pana majitele DPD : u Vás určuje komu se bude dodávat pan řidič Jan Borčány?

  4. Reply
    Pan zákazník 28.8.2019 v 5:40
    1.5
    Rychlost doručení
    0
    Jednání se zákazníkem
    60

    Nejstrašnější dopravce, jak jsem ho při několika okolnostmi vynucených případech poznal. Hrozné jednání celkově.

    Klady: neznám
    Zápory: Nejstrašnější dopravce, jak jsem ho při několika okolnostmi vynucených případech poznal. Hrozné jednání celkově.
    Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  5. DPD už nikdy víc!!! Nechala jsem si doručit balík, 1 x se na nás nemohli dozvonit, protože nikdo nebyl doma, když se to snažili doručit podruhé (kdy opět nikdo nebyl doma), hodili to někam do struhy (kdyby aspoň napsali lístek s tím, kam to hodili a dali nám to do schránky). Samozřejmě jsme to našli až po několika dnech. Balík rozmočený, prokousaný od myší, zboží v balíku to samé. Když jsem podala stížnost, napsali mi, že už reklamace není možná, protože se musí napsat do dvou dnů od doručení. A jak jsem to mohla podat, když mi ani nedali vědět, že tam ten balík hodili???!!!! KATASTROFÁLNÍ SERVIS!

  6. Katastrofalni pristup,balik nedoruci

  7. 1
    Rychlost doručení
    40
    Jednání se zákazníkem
    0

    Pokud chcete řešit reklamaci, tak je to od čerta k ďáblu, dovolat se telefonicky můžete pouze na operátora, který Vám vlastně stejně vůbec nic neřekne, max. to, ať pošlete email. Vyřízení reklamace trvá dlouho, pořád něco chtějí a pořád to zamítají, no prostě, vůbec nechápu jak můžou v této době jednat tímto způsobem se zákazníkem.

    Klady: Informace o doručení - ale většinou nepřesné:-(
    Zápory: Pokud chcete řešit reklamaci, tak je to od čerta k ďáblu, dovolat se telefonicky můžete pouze na operátora, který Vám vlastně stejně vůbec nic neřekne, max. to, ať pošlete email. Vyřízení reklamace trvá dlouho, pořád něco chtějí a pořád to zamítají, no prostě, vůbec nechápu jak můžou v této době jednat tímto způsobem se zákazníkem.
    Přínosný(0) Nepomohl(1)You have already voted this
  8. Reply
    Jaroslav Duba 15.8.2019 v 16:34
    0.25
    Rychlost doručení
    0
    Jednání se zákazníkem
    10

    balíček mi nedokázali doručit: 1. kurýr se neozval jen nechal cedulku ve schránce, 2. nenechal ani cedulku, takže jsem o něm vůbec nevěděl, 3. si spletl datum domluveného doručení, pak zásilku vrátili odesílateli

    Klady: nejsou
    Zápory: balíček mi nedokázali doručit: 1. kurýr se neozval jen nechal cedulku ve schránce, 2. nenechal ani cedulku, takže jsem o něm vůbec nevěděl, 3. si spletl datum domluveného doručení, pak zásilku vrátili odesílateli
    Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
  9. Tak nezodpovědnou zásilkovou službu jakou je DPD jsem neviděl a doufám že už neuvidím,řidič lže jak když tiskne

  10. 2.25
    Rychlost doručení
    50
    Jednání se zákazníkem
    40

    Je mi tazko hodnotit rychlost dorucenia, kedze samotne dorucenie na ich odberne miesto trvalo <24hodin (cize slusny standard), ale neodoslali mi pin na dorucenie, takze k zasielke som sa i tak stale nedostal (druhy den).
    Chyba je vraj v tom, ze ich system, podrzte sa, nepodporuje zahranicne predvolby na SMS. V Q3 2019. 7 rokov mam s najlacnejsim volacim programom SMS v ramci EU za domace ceny, roaming je zruseny vyse dvoch rokov, ale ICH SYSTEM NEPODPORUJE ZAHRANICNE PREDVOLBY.
    Aky je problem s implementaciou niecoho takeho? Lebo neverim, ze toto limituje ich operator.
    Milerad by som im to do systemu sam pridal, len aby som zase nemusel 20 minut cakat na volneho operatora.

    Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
1 204 205 206 207 208 213

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo