DPD je přepravní společnost, která se specializuje na balíkové služby. Je součástí mezinárodní skupiny DPDgroup. Díky tomu můžete její služby využívat i do zahraničí. V České republice má více než 500 kurýrů a 14 dep. Při doručování se spoléhají na moderní technologie a inovace. Snaží se maximálně vycházet vstříc klientům, zakládají si na špičkovém zákaznickém servisu a podpoře.

Hodnocení: Evropský dopravce DPD patří mezi hlavní dopravce v ČR. V roce 2020 pod něj už spadá i dopravní společnost Geis. Využít můžete jak dopravu na adresu, tak na výdejní místo.
KLADY
  • rychlost dodání zboží
  • rozšířený dopravce u mnoha firem
  • možnost změny doručení
ZÁPORY
  • některé lokality mají problémy s rychlostí doručení

Logo DPD

Představení dopravce

Společnost DPD byla založena v roce 1977. Působí v Evropě, Asii, Jižní Africe a Jižní Americe. Vlastní ji francouzská společnost La Poste, kterou spravuje francouzská státní pošta. La Poste DPD odkoupila v roce 2001.

DPD auto kurýra

Přepravní služba DPD

Přehled služeb

DPD přepravuje především lehčí parcelní zásilky do 31,5 kg. Doba doručení se liší dle vzdálenosti a typu zásilky, zpravidla ale trvá v rozmezí 24 až 72 hodin. Nabízí také služby jako garantované doručení do 24 hodin, expresní doručení apod. Navíc doručují i o víkendech.

Pokud se registrujete na doméně DPD.com a stanete se stálým zákazníkem této společnosti, budete mít přístup ke spoustě výhod – snadnější přístup ke službám, zvýhodněné ceny a rychlejší zpracování požadavků. Vzhledem k celosvětové působení nabízí vnitrostátní i mezinárodní přepravu ve vlastní režii. Pokud potřebujete zaslat do zemí, kde DPD nepůsobí, společnost vám přepravu zprostředkuje s externím přepravcem.

Sledování zásilek

DPD má vlastní aplikaci, se kterou budete mít přehled o vašich zakázkách. I samotné zadávání je mnohem snazší. Výdejní místa DPD neboli Parcel shopy najdete po celé republice. Můžete je využít v případě, že se vám nehodí převzít balíček přímo od kurýra na vaší adrese.

Síť Parcel shopů se neustále rozrůstá stejně jako partnerských výdejních míst. Sledování zásilky je možné přes online tracking, budete k tomu potřebovat referenční číslo. Kurýrům můžete platit v hotovosti i kartou. Na výdejních místech není platba kartou vždy možná, doporučujeme se dopředu informovat.

Zajímavé odkazy

Kontakty

  • Telefon: +420 225 373 373 (Po-Pá: 7:00 – 19:00 hod.)
  • Email: info@dpd.cz
  • Reklamace
  • Kariéra
  • Centrála společnosti: Direct Parcel Distribution CZ s. r. o., Modletice 135, 251 01 Říčany u Prahy
  • Facebook: DPD.cz
  • Instagram: dpd.cz
  • Twitter: @DPD_Czech

Hodnocení

7.5 Celkové hodnocení
Mezinárodní přepravní služba

7.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
7
2.5Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3
Jednání se zákazníkem
2.1
Klady
  • široká nabídka služeb
  • možnost změny doručení
  • rozšířený dopravce u mnoha firem
Zápory
  • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 316 Komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Dopravce poničil balík zachzeji se zásilka hrozně a proč také ne když nejsou jejich

  2. Reply
    Lydie Pechova 17.2.2022 v 12:32

    Dnes mel byt dorucen balik mezi 8.00-18.00?. V 10.00 hod. jsem se docetla, ze jsem nebyla zastizena.
    Na ifo lince mi bylo zdeleno, bohuzel balik nebyl neci nedbalosti predan na doruceni. Bez omluvy a bez informace o doruceni.
    Nejhorsi dorucovaci spolecnost. Skoda, ze nektere firmy nemaji na vyber dorucovaci jine firmy.
    Jedni slovem hruza

  3. Baliček mi doručily na jiny výdejní místo než jsem určil v aplikaci při reklamaci mi bylo řečeno ,že se omlouvají, ale nejsou schopni již ten den zjednat nápravu. Rozdíl byl si vzít dovolenou v práci a dojet si 15 km do jiného města pro balík..
    Po žádosti o uhrazení nákladu nebo vrácení dopravného mě stroze napsali ,že to není v jejich obchodních podmínkách.

    Neprofesionální jednání

    • Dobrý den. Už po druhé nám doručoval jeden a ten samí pán balík…. Jeho chování hrůza, neustále nemá na vracení peníze a balík nechá stát přede dveřmi a jde si sednout do auta…. Jeho chování už jen když jsem otevřela dveře bylo hnusné, povrchní no prostě hrůza…. Když ho to nebaví tak ať si jde sednout do tepla za pokladnu ?

  4. Reply
    Lydie Pechova 17.2.2022 v 11:41
    0.5
    Rychlost doručení
    10
    Jednání se zákazníkem
    10

    Dnes mi mel byt dorucen balik, ale misto toho jsem se dozvedela, ze jsem nebyla zastizena.
    Neni to ma prvni spatna zkusenost.
    Pokud to jde,sluzby teto spolecnosti neviuzivam. Jedna se o depo Horka nad Moravou

    Klady: Zadne
    Zápory:
    Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
  5. Balík měl být předán na svozové místo, ale buď ho zapomněli v autě nebo se jim nechtělo ho tam dovézt i po předchozí telefonické domluvě, takže jsem jel zbytečně 180km pro balík! Navíc na infolince jen výmluvy, ale žádná omluva.
    Jsou adepti na překonání neschopnosti české pošty.

  6. 1.25
    Rychlost doručení
    50
    Jednání se zákazníkem
    0

    Připojuji se k naprosté většině zdejších komentářů. Společnost DPD mi sice poslala informační SMS, kdy mi budou balík doručovat, ale kurýr se ani neobtěžoval zvednout zadnici z auta a zazvonit u domovních dveří. Doma byla přitom osoba, která byla připravena balík převzít. Kurýr předal balík kolemjdoucí sousedce, prý u nás zvonil a nikdo mu neotevíral. Hrozně spěchal, prý pokud to sousedka urychleně nepřevezme, odjede i s balíkem pryč. Nezajímalo ho, komu balík předává, ani kde ta paní bydlí. Měla jsem štěstí, že narazil na slušnou paní, která mi balík přinesla domů. Mohl to předat jiné sousedce, a to bych se už s objednaným tričkem neshledala. Sousedka by si mohla vykračovat v tričku, které jsem já jí zaplatila předem. Udivuje mě, že prodejci stále spolupracují s touto přepravní službou. Poškozuje to i je. A těch stížností napříč celou republikou je obrovské množství. Tak jako mnoho přispěvatelů přede mnou, i já s DPD končím.

    Klady: Žádné
    Zápory: Všechno
    Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
  7. Už toho mám ale plný zuby. Po několikáté totální zklamání s doručením mého balíčku. Kurýr měl balík doručit mezi 12:06-13:06 hod a balíček nikde. Čekala jsem doma celou dobu, nikdo nevolal, nepřijel. Večer pak v aplikaci koukám a tam “adresát nezastižen, nepodařilo se kontaktovat zákazníka” To je jako vtip? Tohle jednání už je vážně výsměch. Kurýr se ani neobtěžoval přijet ale aby neměl průšvih, tak to hodil na zákazníka. Vtipné.. končím s touto přepravní společností.

  8. Nacházím se v Praze, a mladý klučina s hnedymi hustými vlasy byl tak neochotny, drzý a sprostý, ze bych ho nejradši vyhodila!!
    Hnus!!

  9. Nejhorší služba. Doručení trvá déle než týden. V uvedený čas jsem doma, ale i přesto mi nic nebylo doručeno, opakované. I přes urgenci. A na firmě se člověk dozví, že neposilaji SMS, ani nevolaji….. prý pouze zvoní. Zvláštní, zvonek funguje, ale kurýr se opakovaně nedozvoni….. Poškozují jména firem, které zásilku odesílání. Rozhodně tuto službu využívat nebudu.

  10. 0.5
    Rychlost doručení
    10
    Jednání se zákazníkem
    10

    Tuto přepravní službu používám nejčastěji, ze všech a nikdy nebyl žádný problém. Dnes mi volal nějaký nový přepravce, ze stojí asi 400 m od domu, jestli bych si pro balíček nemohla přijít, ze sem k domu nezajede s dodávkou (přitom s touto dodávkou mi sem vozí všechny balíčky) tak jsem mu na to rekla, ze nepřijdu, ze jeho povinnosti je mi doručit balíček na adresu. Rekla jsem mu, ze ať objede ten cely blok, ze ze zdola do kopce se mu vyjede lépe a on mi telefon položil. Koukám z okna a vidím ho jak to objiždí, ale nezajede ke mě. Takže na můj balíček se vykašlal a jel jinam. Nedodržel čas doručení a já jsem vážně naštvaná.

    Přínosný(0) Nepomohl(3)You have already voted this
1 81 82 83 84 85 213

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo