Obchody s elektronikou

Elektronická zařízení jsou dnes dostupnější než byla kdykoliv v letech minulých. Není to tak dávno, kdy si televizi mohli dovolit pořídit pouze lidé s vyššími příjmy. Dnes ji najdeme téměř v každé domácnosti. Elektroniku dělíme na několik typů. Bílá technika označuje domácí spotřebiče, například lednici, pračku, myčku, sporák, sušičku, mikrovlnnou troubu, a další.

Černá elektronika pro nás znamená různé přehrávače, reproduktory, sluchátka, televize, fotoaparáty či budíky. V tuzemských kamenných prodejnách velkých řetězců pořídíte bílou i černou techniku na jednom místě. Školení zaměstnanci vám zde navíc pomohou s výběrem a zodpoví vaše případné otázky ke zboží.

Dnešní doba nahrává pohodlí. Pokud si zboží před nákupem nepotřebujete prohlédnout či probrat jeho obsluhu a provoz se zaměstnancem obchodu, nemusíte se trmácet do vzdáleného obchodu s elektronikou. Svou objednávku vyřídíte na e-shopu příslušného řetězce, a vybrané zboží si necháte doručit až domů. Někteří prodejci bílé techniky navíc nabízí doručení nového domácího spotřebiče až k vám do bytu, kde zároveň odmontují a odvezou váš starý spotřebič. Sestavy bílé či černé techniky nakupují zákazníci i podle svých oblíbených značek. Našli jste v našem seznamu nejprodávanějších značek elektroniky v ČR tu vaši?

  • Apple
  • Samsung
  • SONY
  • HP
  • Asus
  • LG
  • Panasonic
  • Miele
  • Bosch

Nejlepší obchody s elektronikou

Alza

Do názvu největšího tuzemského obchodu s elektronikou vtiskl své jméno jeho zakladatel Aleš Zavoral. První kamenná prodejna Alza přivítala zákazníky v roce 1998, v Dělnické ulici v Praze. V ČR jich dnes navštívíte 48, a zboží objednané z e-shopu si vyzvednete i v jednom z 3200 Alzaboxů nebo v některém z téměř 20 000 výdejních místech partnerů obchodu Alza. Kromě mobilních telefonů, počítačů a komponentů, velkých spotřebičů, televizí a další elektroniky si v katalogu obchodu Alza vyberete i nábytek, drogerii, hračky, šperky, knihy či alkohol.

Přejít do e-shopu

Electro World

Další přední prodejce spotřební elektroniky na našem území je Electro World. Nabízené zboží si zákazníci mohli poprvé prohlédnout v roce 2002, v prodejně umístěné v nově vystavěném obchodním centru Metropole Zličín. V sortimentu dnes Electro World nabízí televize, domácí spotřebiče, herní konzole, brýle pro virtuální realitu, chytré náramky a hodinky, svítidla, zahradní techniku a mnoho dalších produktů. Nabízenou věrnostní kartu již využívá přes půl milionu zákazníků. Ušetříte s ní již při prvním nákupu, a za každou další transakci získáte procenta z nákupu zpět.

PLANEO

Stejně jako předchozí prodejci elektroniky, nabízí i Planeo doplňkové služby, jako je prodloužená záruka či dodatečné pojištění zakoupeného zboží. Zákazníci registrovaní ve věrnostním programu PLANEO+ získají přístup k výhodnějším cenám za zboží, a nabízené domácí spotřebiče, chytré televize, notebooky, sluchátka či herní konzole zde nakoupíte i na splátky.

TS BohemiaČeský prodejce spotřební elektroniky TS Bohemia vám své zboží představí v téměř 40 prodejnách. Na produkty zde získáte dodatečné slevy, pokud jste držitelem karty ISIC či

EGOCARD, a z nabízených služeb využijete například prodloužení záruky, pojištění produktu, složení zakoupeného PC či pozáruční servis. S notebooky, počítači, sluchátky, domácími spotřebiči, monitory či kancelářským vybavení si v katalogu vyberete i drogerii nebo chovatelské potřeby.

OKAY

Obchod OKAY patří v počtu kamenných poboček ke špičce tuzemských prodejců elektroniky. Ve 140 prodejnách vám s výběrem zboží pomůže více než 1 500 školených zaměstnanců a franšízantů. Roční objem objednávek se průměrně pohybuje kolem 12 milionů. Se spotřební elektronikou, a domácími spotřebiči nakoupíte na e-shopu a v prodejnách OKAY také nábytek jako jsou sedací soupravy, postele, komody, skříně, matrace, obývací stěny, noční stolky a další zboží. Nakoupíte zde i na splátky, které zajišťuje partnerská společnost Home Credit.

Přejít do e-shopu

DATART

Dalším předním maloobchodním prodejcem zaměřeným na spotřební elektroniku je DATART. Za rok 2022 vyřídil DATART 8 milionů objednávek, s počtem 115 kamenných prodejen v ČR a 21 na Slovensku. S notebooky, IT technikou, mobilními telefony a televizemi zde nakoupíte i malé spotřebiče jako jsou žehličky, vysavače, čističky vzduchu, odšťavňovače či rychlovarné konvice. Se samotným zboží objednáte i dodatkové služby, například výnos těžkých spotřebičů do bytu či jejich instalaci.

CZC

Ryze český prodejce počítačů a elektroniky CZC, dříve Czech Computer, otevřel první provozovnu v roce 1998, v pražských Strašnicích. Dnes si v sortimentu katalogu vyberete z více než 65 000 položek, které si zákazníci prohlédnou na 72 pobočkách po celé ČR. CZC vám nabídne především sestavy počítačů, PC doplňky, příslušenství, software či komponenty, herní konzole, deskové hry, síťové prvky nebo datová úložiště. Po registraci k věrnostnímu klubu CZC.Klub získáte za své objednávky slevy na další produkty.

Přejít do e-shopu

Mironet

V katalogu zboží obchodu Mironet pořídíte mobilní telefony a tablety, monitory, počítače a pokladní systémy, PC komponenty, herní konzole a příslušenství, sluchátka, kamery a fotoaparáty, navigace nebo chytré hodinky a fitness náramky. Kromě prodeje zboží nabízí Mironet i služby jako montáže a opravy počítačů, servis mobilních telefonů, profylaktické služby nebo instalaci pokladních systémů.

Expert

Řetězec Expert je členem mezinárodní kooperace Expert International, která mimo ČR působí i v Belgii, Dánsku, Estonsku, Francii, Irsku, Německu, Rakousku, Řecku a dalších evropských zemích. Kromě e-shopu provozuje Expert Elektro na území ČR i 27 prodejen, ve kterých vám vyškolení zaměstnanci poradí při výběru zboží. V katalogu si vyberete velké či malé domácí spotřebiče, vestavné spotřebiče, televize a přehrávače, fotoaparáty, kamery, kancelářské vybavení, úklidové pomůcky, chovatelské potřeby či nářadí do dílny. Pro informace o slevách a akcích sledujte pravidelně vydávaný akční leták.

Přejít do e-shopu

JRC

Posledním uvedeným prodejcem spotřební elektroniky je JRC. V prodejnách a e-shopu jsou k dostání především hry a herní elektronika. Nakoupíte zde také PC komponenty a příslušenství, retro konzole, tablety, mobilní telefony nebo merch s filmovou, herní a seriálovou tematikou. JRC také vykoupí vaše konzole a hry, které jste již dohráli nebo vás přestaly bavit. Pokud vaše herní konzole nefunguje tak jak má, objednáte zde i její servis.

Přejít do e-shopu

Shrnutí

Ekologie se dnes promítá i do výroby nových elektronických zařízení, ovšem ne tak rychle jak by bylo třeba. Proto v březnu roku 2021 nastavila Evropská unie přísnější pravidla pro dodavatele výrobků zařazených v kategorii bílá technika. Zpřísnili se požadavky na udržitelnost výrobků, kvalitu zpracování a opravitelnost se snahou snižovat dopady na životní prostředí.

Domácí spotřebiče nově uváděné na trh EU musí mít možnost snadného rozložení a složení, mít přístup k opravným schématům i pro neautorizované servisy a dodavatel má povinnost zajistit dodávky náhradních dílů po dobu 7 až 10 let od ukončení výroby.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Já všechno řeším přes Alza.cz, protože je to přehledný obchod, má velký výběr a dá se tak pořídit fakt úplně všechno, nejen elektro, takže za sebe doporučuji Alzáka. Samozřejmě, že když něco potřebuji a jiný elektro obchod to má třeba v akci, tak to objednám tam, kde je to levnější, ale jinak stále preferuji Alza.cz.

Přidat komentář

Recenzer
Logo