Planeo Elektro

Planeo.cz je internetový obchod s elektronikou. Nakoupíte zde spotřební elektroniku, domácí elektrospotřebiče, ale i hodinářské zboží či dárkové předměty. Pokud vám nevyhovuje nakupování online, je vám k dispozici hned několik poboček po celé republice.

Aktuální leták rozesílají v tištěné podobě. Najdete ho také na stránkách eshopu. Pokud vás zajímají novinky ze světa elektra, doporučujeme se podívat na sociální sítě obchodu.

planeo elektro

Logo – Planeo Elektro

Představení e-shopu

Planeo provozuje společnost Fast ČR a.s., která je specialistou na elektroniku již od roku 1992. Planeo je populární především díky příznivým cenám, častým slevám a akcím a spoustě doprovodných služeb, které si pro zákazníky připravilo (záruka 36 měsíců atd.). Během svého působení bylo již několikrát vyznamenáno, například certifikátem kvality za splnění evropských standardů.

Přejít do e-shopu

Přehled sortimentu

V kategorii Spotřební elektronika najdete televize, audio-video, kabely a konektory, prezentační techniku, sluchátka či záznamová média. Planeo dále prodává velké a malé domácí spotřebiče. Seženete vše pro vaši kuchyň (sporáky, lednice, mrazáky, pračky, sušičky prádla, mikrovlnné trouby) i koupelnu včetně praktických vychytávek jako jsou sušičky ovoce či nezbytnosti pro péče o dítě.

Obchod se specializuje také na prodej televizí (satelitní přijímače), mobilů, tabletů, digitální fotorámečky, skenery, notebooků, počítačů (monitorů), konzolí a chytrých hodinek. V oddělené Domácnost najdete doplňky, kterými zútulníte vaši domácnost a také kuchyňské nádobí.

V sekci Dům, hobby a zahrada nabízí vše pro dům a dílnu, měřící přístroje, osvětlení, seženete zde také sekačky i vysavače. Planeo prodává rovněž hračky a ochranné pomůcky. Při nákupu můžete uplatnit slevové kódy, které jsou k dostání na slevových portálech.

Služby a ostatní

Prodejny najdete téměř v každém větším městě například v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Chrudimi a dalších. Dopravu zdarma máte ve dvou případech. Když si zboží vyzvednete osobně na některé z prodejen, nebo když objednáte alespoň za 15 000 Kč.

Pokud měníte starý spotřebič za nový, doporučujeme využít službu Odvoz starého spotřebiče. Přepravu zajišťují externě nasmlouvané přepravní služby.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód.
 • Získáte dopravu zdarma při nákupu nad 15 000 Kč.

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

 • Osobní odběr
 • Vlastní doprava

Platební možnosti

 • Platební karta/Hotově
 • Bankovní převod
 • Dobírka
 • Platba na splátky

Prodejny

Planeo Elektro prodejny v Brně

 • Kamenice 745, 625 00 Brno
 • Okružní 732/5, 638 00 Brno
 • Netroufalky 770, 625 00 Brno

Planeo Elektro prodejny v dalších městech

 • Nákupní 1445/7, 301 00 Plzeň
 • Sousedská 607, 460 01 Liberec
 • Spojovací 396, 725 27 Ostrava
 • Kafkova 493/9, 783 01 Olomouc
 • Vrchlického 591/63, 586 01 Jihlava
 • Bohúňova 1550/19, 149 00 Praha 11
 • Poděbradská 335, 530 09 Pardubice
 • Pilnáčkova 537, 500 02 Hradec Králové
 • České Vrbné 2392, 370 11 České Budějovice
 • Krušnohorská 3371/2, 400 11 Ústí nad Labem – Severní

Kariéra

 • Aktuálně volná pracovní místa naleznete zde

Kontakt

Hodnocení

 

9 Celkové hodnocení
Prodejce elektroniky

9Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9
Jednání se zákazníkem
9
Kvalita sortimentu
9
7.5Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
8.2
Jednání se zákazníkem
7.2
Kvalita sortimentu
7.2
Klady
 • komunikace
 • široký sortiment
 • rychlost doručení
 • příznivé ceny
 • kvalita zboží
 • kamenné prodejny
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

20 komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Stanislav Krejčík 20.4.2022 v 10:57
  0.15
  Přehlednost obchodu
  0
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  0

  Jsou to zloději. Pošlou zvonek s dosahem 120 metrů který má ve skutečnosti dosah 6 metrů. Fajn, to se stane že prodávají zboží které je fake. ALE normální je v tom případě vrátit za šunt peníze. Co udělá Planet Elektro? Vrátí peníze, ale bez dopravy. Když požaduju vrátit i peníze za dopravu, tvrdí že když nakoupí s.r.o. tak nemá nárok na odstoupení od smlouvy. Když jim řeknu že neodstupuji od smlouvy ale vracím šunt který nedělá co má dělat, tvrdí že z dobré vůle mi vrátili i peníze za dopravu. Samozřejmě že nevrátili. Žvaní, lžou, a cukají se jen aby nemuseli vrátit p****** dvě stovky. ZLODĚJI !

  Přínosný(0) Nepomohl(1)You have already voted this
 2. Reply
  Jiří Dvořák 8.4.2022 v 0:05
  1
  Přehlednost obchodu
  40
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Bohužel nechvalně známou praktikou prodejců a jimi nasmlouvaných servisních středisek je, že reklamovaný spotřebič sice „nějak“ opraví, nicméně do reklamačního protokolu uvedou, že se závada při servisním přezkoušení neprojevila. Tím de facto nemusí reklamaci spotřebiteli uznat, a naopak mu tím zcela záměrně zamezí v možnosti zákonně odstoupit od smlouvy v případě, že by se snad v záruční době objevily tři stejné nebo čtyři různé odstranitelné vady.

  My si v prodejně PLANEO Elektro koupili v březnu 2020 akumulátorový tyčový vysavač. Tím se odstartovalo následující reklamační martyrium:
  1) 8/2020 … Neotáčel se rotační filtr a praskl kryt odpadní nádobky. Reklamace byla uznána, ložisko rotačního filtru vyměněno.
  2) 1/2021 … Znovu se neotáčel rotační filtr. Závada neuznána s vyjádřením, že po vyčištění pouzdra rotačního filtru od chlupů a stavebního prachu se filtr údajně otáčel normálně. Stavební prach jsme přitom nevysávali a do pouzdra filtru není přístup bez odborného rozebrání, což spotřebitel nemůže. Ztratil by záruku.
  3) 5/2021 … Jeden ze dvou dodaných akumulátorů vydržel vysávat 15 minut, druhý ovšem pouze 30 vteřin. Přitom používány byly stejně často a když byly nové, vydržely oba 20 minut. Dle vyjádření servisu opraveno. Když jsme ale doma vysavač nabili a vyzkoušeli, akumulátor již nefungoval vůbec.
  4) 8/2021 … Opětovná reklamace akumulátoru. Ze servisu vráceno s akumulátorem sice funkčním (náhle vydržel zhruba 8 minut), nicméně s vyjádřením, že se závada neprojevila. Reklamace nebyla uznána.
  5) 2/2022 … Akumulátor vydržel vysávat opět pouze 2 minuty (druhý stále celých 15 minut). Závadu jsme demonstrovali přímo na prodejně, nicméně servis reklamaci opět neuznal. Vyjádření znělo, že opakovaným nabíjením a vybíjením došlo ke srovnání kapacit akumulátorů.

  Samozřejmostí pak bylo záměrné dezinformování prodejcem o našich právech, ať už ve věci údajně kratší záruční doby na akumulátory (akumulátor má přitom běžnou záruční dobu 24 měsíc), nemožnosti přijmout zboží do reklamace bez účtenky o nákupu (jako plnohodnotný důkaz přitom může posloužit i výpis z účtu, pokud jste za dané zboží platili kartou), či že ztráta kapacity akumulátoru je jeho běžnou vlastností a nelze ji reklamovat (dle judikátu Okresního soud v Příbrami, sp. zn. 10 C 230/2011 by standardní pokles kapacity akumulátoru po 24 měsících měl být cca. 50%).

  K tomu všemu nám vysavač vrátili z jedné reklamace bez štěrbinového nástavce a z jiné reklamace naopak včetně štěrbinového nástavce, ovšem z jiného nekompatibilního modelu vysavače.

  Rozhodně NEDOPORUČUJI!!!

  Zápory: Viz text komentáře.
  Přínosný(0) Nepomohl(1)You have already voted this
 3. 1.65
  Přehlednost obchodu
  80
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  V živote si u nich nic nekúpim

  Zápory: V živote si u nich nic nekúpim …………
  Přínosný(2) Nepomohl(1)You have already voted this
 4. 4.8
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  90
  Kvalita sortimentu
  100

  Já nakupuji elektroniku všude, kde se dá, ale tento obchod je taky moc super. :))

  Přínosný(1) Nepomohl(2)You have already voted this
 5. 5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  Doporučuji zde nakupovat.

  Klady: vše na 1.
  Přínosný(1) Nepomohl(3)You have already voted this
 6. 5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  Nabízí levné věci od konkurenci a hlavně jsou kvalitní. Nikdy jsem neměla s nimi žádný problém.

  Přínosný(1) Nepomohl(2)You have already voted this
 7. 4.5
  Přehlednost obchodu
  90
  Jednání se zákazníkem
  90
  Kvalita sortimentu
  90

  Vždy proběhlo vše v pořádku, ať už nákup na prodejně nebo na webu, takže ostatní recenze si nedokážu vysvětlit jinak, než že je píše konkurence nebo bývalí zaměstnanci (nebo ti co nedostali ani šanci) Samozřejmě pokud řešíte reklamaci tím, že napíšete špatné hodnocení na internet, reklamaci zřejmě tímto způsobem nevyřešíte. Já naštěstí s touto firmou řešil pouze jednu reklamaci a ta byla vyřešena během 7 dní a zboží bylo opraveno. Zpravidla, pokud zákazník má právo zboží reklamovat, firma reklamaci vyřídí, nebo to řeší ČOI. Vzhledem k tomu, že Planeo stále funguje, pravděpodobně nebylo pochybení na jejich straně.

  Přínosný(2) Nepomohl(1)You have already voted this
 8. 3.3
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  0

  Mile překvapená profesiálním jednáním mladého prodejce p.Lukáše Slíčka na prodejně v Karviné, Nádražní, který fundovaně reagoval na všechny dotazy a s velkou ochotou. Díky jeho přístupu jsem přesvědčená,že jsem si dobře vybrala a ještě jsem strávila velmi příjemnou půlhodinku i když jsem generačně někde jinde……..:-)

  Přínosný(1) Nepomohl(1)You have already voted this
 9. Reply
  Petra Kovářová 20.10.2021 v 14:19
  2.15
  Přehlednost obchodu
  60
  Jednání se zákazníkem
  60
  Kvalita sortimentu
  10

  Nedoporučuji! Velké zklamání s přístupem k řešení reklamace. Zakoupila jsem pračku AEG dne 14. 10. 2021, vyprala celé dvě pračky a tím skončila. V takovém případě jsem očekávala okamžitou výměnu nebo vrácení peněz. Nestalo se tak. Bylo nám vysvětleno, že toto platí pouze při nákupu přes internet. Neuvěřitelné. Byla jsem tedy odkázána si vyřešit servis a opravu. Dne 20. 10. 2021 přišel pán ze servisu a pračku opravil. Každopádně ve mně zboží AEG už opravdu nevyvolává pocit důvěry a nikomu ji nedoporučuji. Stejně tak, jako obchodní řetězec Planeo, který se, dle mého, měl k této situaci postavit tak, jak jsem popsala výše a jak je běžnou praxí u ostatních prodejců.

  Klady: Příjemné vystupování ze strany prodavače.
  Přínosný(1) Nepomohl(1)You have already voted this
 10. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Otřesná zkušenost. Víckrát už nikdy. Divím se, že zde někdo nakupuje. Zbytečné úsilí a strávený čas. Raději jeďte někam jinam. Návštěva prodejny spíše odradí od nákupu.
  Měli jsme v plánu, nebo spíše byli jsme rozhodnuti, si pořídit k televizi soundbar. Přišli jsme na prodejnu. Všichni prodavači Vás ignorují. Později jsem pochopil proč. Když jsme někoho oslovili, tak ve zkratce nám bylo řečeno: „Chcete info, tak si to vygooglete, vše dohledáte na internetu. Chcete doporučení, tak si přečtěte na internetu recenze. Vystavené zboží nemáme zapojené, tak Vám nic neukážeme.“ Popisky u produktů – značka, výkon a nic víc. Podle čeho vybírat – odborná rada, „podle výkonu“. I malé dítě ví, že o výkonu to není. Není reproduktor, jako reproduktor. „Pokud máte zájem, tak si to kupte, vyzkoušejte si to doma a pokud nebudete spokojeni, tak to můžete vrátit.“
  Hlášky zkušeného prodejce, který chce Vás přesvědčit, aby jste nakoupili u něj: „K danému modelu by asi měl být i subwoofer, ale nevím kde je. Co to umí, jakými technologiemi disponuje apod., nevím, to si vygooglete na internetu. Asi to má i bluetooth připojení, vše se dočtete na internetu. Ukazovat Vám, jak to hraje, je zbytečné, protože na prodejně by to vyznělo jinak. Srovnávat s ostatními není potřeba, všechny hrají stejně dobře. Rozhodující je výkon (jak to bude hlasitě hrát)…“
  Kdyby se jednalo o nějakého mladého, nového a nezkušeného zaměstnance, tak by to člověk ještě pochopil. Ale dotyčného prodavače jsem už tam registroval dlouhou, dlouho před tím.
  Nemluvím to tom, jak to na prodejně vypadalo. Vystavené zboží značně špinavé, zaprášelné, dokonce polité něčím lepkavým… Takovéto „hnusné“ zboží bych nekoupil ani jako II. jakost.
  Na co to potom mají vystavené? Vizuální představu si každý dokáže udělat sám i z reklamních fotografií. Černý kvádr, ze kterého trčí síťový kabel. Vyzkoušet si to, porovnat mezi jinými značkami a udělat si představu nemůžete. Zboží je hnusné a zbytečně znehodnocené. Nedokážu si představit, že bych si přes eshop koupil dané zboží (ne zrovna levné, jednalo se střední a vyšší třídu) a domů by mi přišel takový hnus.
  Ať to vezmu komlexně. I když nabízeli v uvedený den 10% slevu na vše, tak jsem si spočítal, že dokonce i po slevě, by takovéto „hnusné“ zboží stálo více, jak u konkurence.
  Na závěr bych pojem „prodejna“ vyměnil za „výdejní slad“. Právě na prodejně by člově měl mít tu možnost si zboží vyzkoušet a udělat si komplexní představu, kterou si na internetu nemohou zákazníci udělat. Zaměstnanci nejsou kvalifikovaní prodavači, nýbrž skladníci, kteří Vás nanejvýš skasírují a vydají krabici. Nezískáte žádné informace, nevyzkoušíte si to, ještě Vás špína a nepořádek totálně odradí. Není třeba ani cedulek „na vystavené zboží, prosím nešahejte, obslouží Vás prodvač“, protože se štítíte na to šáhnout.
  Konkrétně se jednalo o prodejnu ve Vsetíně. Tak příště všem doporučuji raději si zajet do Zlína a zvolit si konkurenční obchodní řetězec, kde se rozhodně dočkáte daleko lepšího přístupu a umí i poradit a zákazníka informovat o všem možném, i novinkách a trendech.

  Klady: - samootevírací dveře, díky kterým nemusíte šahat na tu špínu - i jako totální nezkušený laik se při setkání s takovýmto prodejcem cítíte jako elektroexpert
  Zápory: - ochota personálu nulová - infomovanost nulová - odbornost a kvalifikovanost nulová - komunikace na nízké úrovni - ceny i po vícenásobné slevě vyšší jak u některé konkurence
  Přínosný(1) Nepomohl(5)You have already voted this
1 2

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo