Odpuzovače myší

Myš je malý hlodavec, který mívá ve zvyku držet se v blízkosti lidských staveb. Zde pak může napáchat různé škody a nepříjemnosti. Ačkoliv myš sama o sobě nemá ve zvyku útočit na lidi, je nebezpečná tím, že může přenášet nebezpečné bakterie, nemoci i viry. Pokud tedy myš objevíte, měli byste začít přemýšlet nad tím, jak nejrychleji se ji budete moci zbavit. Dobré je i vědět, jak vaše obydlí před další návštěvou myši ochránit.

Ve chvíli, kdy se myš objeví, přicházejí nejčastěji na řadu různé pasti, do kterých ji můžete chytit. V dnešní době jsou k dostání klasické pasti, které myš usmrtí, ale i humánní pasti, které ji nijak neublíží. Před další návštěvou malých hlodavců vás spolehlivě ochrání odpuzovače nebo také plašiče myší. Také ty jsou na trhu k dostání v několika podobách, liší se způsobem používání, napájení, dosahem i celkovou účinností.

Porovnat ceny odpuzovačů

Typy

Odpuzovače myší jsou zařízení, které generují elektromagnetické nebo zvukové signály. Tyto signály jsou pro myši velmi nepříznivé a myš se bude z místa, kde je odpuzovač umístěn rychle vzdálit.

Naopak odpuzovače hlodavců nebudou nijak vadit lidem nebo domácím zvířatům. Proto je můžete umístit do exteriéru, ale i interiéru. Umístění odpuzovače je vhodné zvážit i z důvodu odolnosti. Odpuzovače, které budou trvale umístěny venku, musí být dostatečně odolné proti vniknutí vody a vlhkosti.

Vybírat můžete hned mezi několika různými typy odpuzovačů:

  • Ultrazvukový odpuzovač myší – tyto plašiče dokáží vysílat pro myši velmi nepříjemné vysokofrekvenční zvuky, který u hlodavců vyvolávají stres, úzkost a dezorientaci. Pro lidi jsou však odpuzovače neslyšitelné a nevadí ani většině domácích zvířat. Ultrazvukové odpuzovače můžete používat i interiéru i exteriéru, dosah je limitován množstvím překážek.
  • Elektromagnetický odpuzovač myší – vysílá nepříjemné elektromagnetické vlny, které mohou u myší dokonce způsobit bolest, narušení nervového systému nebo podráždění. Tyto vlny nebudou vadit lidem ani jiným zvířatům, avšak mohou ovlivnit funkčnost citlivějších elektrických zařízení, například počítačů, mobilních telefonů, televizí a jiných. Tyto odpuzovače můžete umístit v interiéru i exteriéru.
  • Zvukový odpuzovač myší – jedná se o zařízení, které vysílá nepříjemné zvuky. Tyto zvuky u myší navozují pocit strachu, vyplašená myš tak z takto zasaženého místa rychle uteče. Zvuky vysílané odpuzovačem jsou však slyšitelné i pro lidi a ostatní zvířata. Z tohoto důvodu se zvukové odpuzovače používají spíše venku nebo v různých neobydlených či užitkových stavbách.
  • Pachový odpuzovač myší – k odpuzení myší se používají různé silné a pro myši velmi nepříjemné vůně. K dostání jsou často ve formě sprejů nebo kuliček. Běžné jsou odpuzovače s vůní máty, pepře, eukalyptu, levandule atd. Nevýhodou pachových odpuzovačů je poměrně krátká životnost, kvůli které budete moci aplikaci pravidelně opakovat.
  • Chemické odpuzovače myší – nejméně humánní jsou právě chemické odpuzovače, které obsahují látky poškozující trávící systém nebo sliznice. Jedná se o různé návnady, jejichž složkou mohou být pesticidy, síran měďnatý, kyselina boritá atd. Ačkoliv jsou chemické plašiče velmi účinné, měli byste jejich používání zvážit, protože nejsou nebezpečné pouze pro myši, ale i pro lidi nebo jiná zvířata.

Dosah

Důležitým parametrem je dosah, který určuje, jakou plochu dokáže odpuzovač pokrýt. Dosah je výrobcem vždy uváděn. Při umísťování plašiče však myslete na to, že signál tlumí různé překážky v podobě zdí nebo různých předmětů. Dosah je vždy uváděn v m2, přičemž ty nejlepší odpuzovače mohou nabídnout dosah okolo 500 m2.

Napájení

Odpuzovače myší můžete napájet pomocí klasických baterií nebo síťového kabelu. Venkovní plašiče mohou být napájeny i pomocí solárních panelů. Z hlediska napájení patří k nejoblíbenějším bateriové odpuzovače. Ty jsou velmi účinné, dobře přenosné, vyznačují se vysokou výdrží a snadnou přenosností.

Do zahrady můžete umístit i solární odpuzovač. Výhodou odpuzovačů napájených prostřednictvím sítě je však výrazně vyšší výkon a tím i účinnost.

Značka

Na trhu najdete poměrně velké množství výrobců, kteří se výrobou odpuzovačů zabývají. Na našem trhu jsou v největším zastoupení odpuzovače značky Format. Od tohoto výrobce koupíte odpuzovače ve všech podobách.

Podobně je tomu v případě značky Lapka, Bradas, Weitech nebo Verk. V tomto případě je však nabídka jednotlivých variant přece jenom skromnější. Oblíbené jsou i odpuzovače Vyplaš To, Deramax, Home Life, Kemo, Base Tech nebo Bioprospect. S výběrem toho správného vám mohou velmi pomoci recenze ostatních uživatelů.

Cena

O konečné podobě odpuzovače může rozhodnout i váš rozpočet. Cenu odpuzovačů ovlivňuje i používaná technologie zařízení. Nejméně zaplatíte za pachové odpuzovače, které můžete koupit, ale také zkusit vyrobit.

Naopak nejvíce zaplatíte za odpuzovače ultrazvukové, v jejich případě si však můžete být jistější vyšší účinností a spolehlivostí. Obvykle se cena odpuzovačů pohybuje v rozmezí 150 – 1 000 Kč. Ještě méně zaplatíte za klasické pasti na myši.

Porovnat ceny odpuzovačů

Otázky a odpovědi

Lze se myši zbavit humánním způsobem?

Z domova můžete myš vyhnat různými způsoby, tedy i těmi humánními. Koupit můžete například pasti, které dokáží myš polapit, aniž by jí jakkoliv ublížily. Chycenou myš pak budete moci opět vypustit do přírody, ideální co nejdále vašeho domova.

Vyzkoušet můžete i babské rady. Podle nich vám může s vyhnáním myši pomoci například mátový postřik. Ten vytvoříte smícháním vody a několik kapek mátového esenciálního oleje. Myš kromě máty odpuzuje i vůně hřebíčku nebo bobkového listu.

Mohou ultrazvukové odpuzovače vadit domácím mazlíčkům?

Ačkoliv výrobci většinou deklarují naprostou bezpečnost plašiče a domácích zvířat, nemusí tomu tak být vždy. V některých případech mohou být vysokofrekvenční zvuky slyšitelné a tím i nepříjemné psům, kočkám, ptákům nebo třeba netopýrům. Pokud by byl tedy plašič v doslechu i těchto zvířat, bude lepší, vybrat nějaký jiný způsob, jak se myší zbavit.

Které odpuzovače se poradí s větším počtem myší?

K tomuto účelu vám pravděpodobně nejlépe poslouží ultrazvukový odpuzovač. Tato zařízení jsou považována za velmi intenzivní a silné. Přesto je však při výběru vhodné sledovat uživatelské recenze.

Úspěšnost jednotlivých odpuzovačů se může poměrně zásadně lišit. Na vině přitom není pouze výrobce, ale i typ myší. Záleží na tom, zda vaši domácnost navštívili citlivé nebo naopak velmi odolné myši.

Závěr

Při výběru vhodného odpuzovače myši je třeba zvážit několik parametrů. Znát například musíte velikost prostoru, který budete chtít ochránit. Důležité je i to, zda se jedná o obytnou či neobytnou místnost, venkovní prostor nebo třeba automobil. V interiérech vám mohou být nejvíce prospěšné ultrazvukové nebo pachové odpuzovače. Na zahradu můžete umístit odolný solární nebo zvukový odpuzovač.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.lihneme.cz, www.hubeni-skudcu.cz, www.deramax.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (72 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo