Jak vytrhnout zub?

Je zcela jisté, že se každý rodič dočká momentu, kdy za ním dítě přijde, položí prst na zoubek v ústech a následnými pohyby tam a zpět předvádí, jak se mu viklá. Dítě čeká na reakci. Co teď?

Jak vytrhnout mléčný zub?

Tou nejlepší cestou je nechat zub samovolně vypadnout. Je to přirozený proces. Starý zub vypadne a uvolňuje místo zubu novému. Navíc si dítě často dopomáhá jazykem, jelikož to k tomu přímo svádí. Pokud i přesto nevypadne sám, je následně pak mnohem jednodušší dostat jej ven z dásně.

Pokud už jen sotva drží a celý průběh ,,vypadávání“ je bezproblémový, nemusíte se bát jej jedním tahem vytáhnout ven. Například pomocí kapesníku. To se ale podaří pouze v případě, že jsou již kořeny zcela vstřebány. Takhle jednoduché to bývá pouze u předních zubů. Se zadními to zase tak snadné není, proto většina rodičů zvažuje raději zubního lékaře. Toho je ale třeba navštívit i při jakýchkoliv jiných nejasnostech či komplikacích.

Kořeny u mléčných zubů

,,Mléčné zuby nemají kořeny.“ Přesně to můžeme slyšet od lidí, kteří absolutně netuší, že právě tyto zuby mohou mít kořeny i opravdu dlouhé. Ty se postupně ale vstřebávají poté, co se začnou tlačit ven zuby nové.

A co metoda s provázkem a klikou?

Určitě to slyšel každý z nás, možná dokonce i praktikoval. No z logického hlediska je to určitě zbytečně zdlouhavá a složitá záležitost. Alespoň oproti možnosti s kapesníkem. Rozhodněte se sami, jestli raději omotávat zub a následně i kliku, nebo pouze vzít kapesník do ruky.

Kdy navštívit lékaře?

Zub má viditelný kaz, zpozorovali jste kolem něj začervenání nebo dokonce hnis? Pokud jste narazili na některou z těchto tří věcí, navštivte co nejdříve zubního lékaře.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo