Přátelé online

Kultovní americký sitcom Přátelé patří nejen u nás, ale i ve světě mezi absolutně nejoblíbenější televizní seriály všech dob. Příběhy šestice mladých lidí, žijících v New Yorku, si získaly oblibu u diváků napříč generacemi, a i když seriál skončil v roce 2004, před pár lety byl natočen i speciální díl (jako TV film). Přátelé se velmi často reprízují v televizi, vidět je ale fanoušci mohou i na internetu, ať už v rámci legálních streamovacích služeb nebo na různých pirátských stránkách či online úložištích.

Sledovat online

Základní informace o seriálu

Tento legendární seriál se v USA natáčel v letech 1994 – 2004, celkem se odvysílalo 10 řad a 236 epizod. V hlavních rolích se v něm představili Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry, David Schwimmer, Lisa Kudrow a Matt LeBlanc.

Přátelé byli oblíbení nejen u diváků, ale získali také celou řadu ocenění – k těm nejvýznamnějším patří hned 7x cena Emmy, 1x Zlatý glóbus, 2x cena sdružení filmových a televizních herců a několik desítek dalších ocenění. Jde tak o jeden z nejlépe hodnocených seriálů v dějinách kinematografie.

Na sitcom Přátelé volně navazuje další americký seriál Joey, kde je ústřední postavou jeden z hlavních hrdinů Přátel – Joey Tribbiani. Ten se natáčel v letech 2004 – 2006, nebyl ale tak úspěšný jako původní Přátelé a odvysílaly se 2 série (46 dílů).

Kdy a kde se Přátelé vysílají v televizi?

Protože jsou Přátelé oblíbení a mají dobrou sledovanost, velmi často se jejich díly opakují v programech televizních stanic. Aktuálně je má ve svém programovém schématu Nova Fun, která vysílá každý hned několik dílů tohoto sitcomu (dva díly ráno a další dva po poledni).

Kdo žije na Slovensku (nebo má předplacený balíček programů pro slovenský trh), může sledovat seriál Přátelé i na programu Doma, který ho vysílá ve všední dny večer. Z dalších evropských stanic ho vysílá např. maďarský Comedy Central nebo italská Italia2.

Přátelé online ve streamingových službách

Přátelé nejsou dostupní pouze v klasickém lineárním vysílání, ale dají se sledovat i v placených streamovacích službách. U nás najdete tento sitcom v nabídce HBO Max, kde je vám k dispozici všech 10 sérií a samozřejmě s českým dabingem (kromě něj si je tam ale můžete pustit i v originále, s titulky nebo ve slovenštině).

Sledovat online

Přátelé online zdarma ke zhlédnutí nebo stažení

Nejlepší cestou, jak sledovat seriál Přátelé, je samozřejmě již zmíněný HBO Max, ale Přátelé online jsou na internetu i zdarma bez nutnosti si přeplácet jakoukoli službu. Všechny díly s českým dabingem se tak dají sledovat např. na oblíbené stránce Kukaj to, kde je možné si pustit i speciál Přátelé: Zase spolu. K dalším možnostem, jak vidět sitcom Přátelé online zdarma, patří různá webová úložiště – spousta dílů se dá stáhnout např. na stránkách Sdílej.cz nebo Datoid.

Často kladené dotazy

Vysílají se ještě Přátelé v televizi?

Tento seriál se v televizi reprízuje velmi často, u nás ho momentálně mohou lidé sledovat na programu Nova Fun (hned 4 díly každý den), případně na slovenské stanici Doma.

Kde se dají sledovat všechny díly seriálu Přátelé online?

Přátelé online jsou součástí streamingové služby HBO Max, kde najdete kompletně všechny řady tohoto oblíbeného amerického seriálu. Kdo nechce za sledování platit, může zkusit různé pirátské weby nebo úložiště, Přátelé online zdarma jsou např. na oblíbeném slovenském portálu Kukaj.to.

O čem je speciální díl Přátelé: Zase spolu?

Jedná se o televizní pořad z roku 2021, kde hlavní hrdinové, tvůrci seriálu a různé celebrity na tento seriál vzpomínají. I tento speciál si můžete pustit ve streamovací platformě HBO Max.

Shrnutí

Mimořádně úspěšný americký komediální seriál Přátelé se natáčel v letech 1994 – 2004, dodnes se ale často reprízuje a patří mezi pořady s největší fanouškovskou základnou. U nás ho v minulosti vysílala Česká televize, dnes ho mohou diváci sledovat např. na Nova Fun, nebo si pustit kterýkoli z 236 dílů ve videotéce HBO Max. Přátelé online se jinak dají stáhnout i na různých webových portálech a úložištích.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (110 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Přátelé miluju, to je naprosto nejlepší seriál z devadesátek, na který nedám dopustit a musím přiznat, že už ho nepřetržitě sleduji celých 10 let, co v podstatě střídavě běží na jednotlivých stanicích. Nenechám si ujít ani jedinou epizodu, i když už znám samozřejmě všechny hlášky a scénky úplně nazpaměť, ale prostě musím koukat, to jinak nejde, zatím žádný seriál Přátelé nepřekonal a já si je ráda pustím kdykoliv znovu.

Přidat komentář

Recenzer
Logo