Futurama online

Animované seriály nejsou jen pro děti, naopak spousta z nich je určených primárně dospělým divákům. Mnoho z nich je navíc dlouhodobě na předních příčkách žebříčku popularity – ať už jde o Městečko South Park, Simpsonovi, Griffinovi (Family Guy) nebo Futuramu. A právě o ní si v tomto článku řekneme trochu víc, zejména si povíme, kde všude je tento oblíbený seriál možné sledovat.

Sledovat online

Futurama – základní informace a zajímavosti

Americký animovaný seriál Futurama se začal natáčet v roce 2009 (první a druhá řada), další díly pak následovaly v letech 2001 a 2002 (třetí a čtvrtá řada), 2008, 2010 a 2012 (pátá, šestá a sedmá řad. Po jedenáctileté odmlce se Futurama s novými epizodami vrátila v roce 2023, celkově bylo zatím natočeno 150 dílů v 8 sériích.

Tvůrci seriálu jsou Matt Groening a David X. Cohen a zejména první jméno je vám určitě povědomé – jedná se o tvůrce legendárního seriálu Simpsonovi, kromě toho stojí i za seriálem Rozčarování. Všechny tři mají podobnou grafiku, jsou zábavné a oblíbené, rozdíl je ale v době, kdy se odehrávají – zatímco Rozčarování je zasazeno do minulosti (středověku), Simpsonovi se odehrávají v současnosti, a naopak Futurama je seriál z daleké budoucnosti.

Do Česka se Futurama sice dostala prostřednictvím internetu, zpočátku ale byla k dispozici jen verze s titulky. S českým dabingem je u nás možné tento seriál sledovat od roku 2009, kdy ho začala vysílat Prima Cool. Oproti americké verzi měla u nás Futurama v televizi trochu jiné číslování řad.

Podobně jako u Simpsonů, tak i u Futuramy byl natočen film (dokonce hned několik), ty ale byly následně rozděleny do klasických epizod a odvysílány jako pátá řada seriálu. Zajímavostí je také to, že v USA vysílala Futuramu zpočátku televize Fox, od páté řady ale přešla na Comedy Central a poslední řadu už nabízí u nás nepříliš známá streamovací platforma Hulu.

Kdy a kde se Futurama vysílá v televizi?

V současné době se na žádné televizní stanici běžně dostupné v ČR seriál Futurama nevysílá. Ještě nedávno ho měla v programu televizní stanice Prima Cool, aktuálně ho ale na žádném českém ani zahraničním kanálu nenajdete. Nicméně sledovat ho můžete bez problémů i tak, stačí mít jen přístup k internetu a koukat se na seriál Futurama online.

Futurama online ve streamovacích službách

V televizi teď sice Futuramu asi nenajdete, kdykoliv si ji ale můžete pustit přes internet – nejsnadnější cestou je využít streamingovou službu Disney+, kde jsou vám k dispozici všechny řady tohoto seriálu. Kromě Futuramy zde navíc najdete i další oblíbené animované seriály, mimo jiné např. Simpsonovi, Griffinovi, Americký táta, Bobovy burgery a mnoho dalších.

Sledovat online

Futurama online zdarma na internetu

Pokud nemáte přístup k videotéce Disney+ a nechce se vám za další streamovací službu platit, dostat se k tomuto seriálu lze i jinými cestami. Futurama online zdarma je na internetu např. na portálu Kukaj to, kde je 7 sérií i s českým dabingem, ta poslední pak zatím jen s českými titulky. Seriál se dá jinak najít i na různých internetových úložištích, jednotlivé epizody jsou dostupné např. na stránkách Webshare, Datoid nebo Sdílej.cz. Některé díly jsou i na slovenském portálu Bombuj.

Často kladené dotazy

O čem je film Futurama a kde je možné ho vidět?

V letech 2007 – 2009 byly natočeny 4 filmy a jedná se o kompilace několika dílů (později byly odvysílány jako klasické epizody). Všechny jsou dostupné online na internetu (např. na webu Kukaj to).

Kde mohu sledovat všechny díly seriálu Futurama v češtině?

Z legálních služeb jsou všechny řady seriálu Futurama online ve streamovací službě Disney+.

Dá se někde zhlédnout Futurama online bez předplatného?

Ano, všechny díly amerického animovaného seriálu Futurama online a s českým dabingem (kromě té poslední, ta je zatím jen s titulky) jsou na portálu Kukaj.to. Spousta dílů je také k dispozici zdarma ke stažení na webových úložištích.

Shrnutí

Pokud máte rádi seriál Simpsonovi, je docela pravděpodobné, že se vám bude líbit i Futurama – další animovaný seriál z dílny Matta Groeninga. Děj se na rozdíl od Simpsonů odehrává v budoucnosti (po roce 3000) a i díky velké oblibě u fanoušků se seriál po 11 letech vrátil – od roku 2023 se natáčejí nové díly. Všechny dosud natočené epizody je možné sledovat buď na Disney+ nebo zdarma na různých specializovaných stránkách (např. Kukaj to) a internetových úložištích.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (130 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. U nás běžela Futurama pořád, i když mojí maličkost nijak neoslovila. Oproti tomu manžel to miloval. Pokud chcete zabavit manžela, pak doporučuji.

Přidat komentář

Recenzer
Logo