Bombuj

Většina lidí ráda sleduje filmy nebo seriály, ty nejnovější a nejatraktivnější ale v bezplatném, volně dostupném vysílání obvykle nejsou. Sledovat se dají na některých placených televizních kanálech (jako je třeba HBO) nebo na v poslední době stále oblíbenějších streamovacích službách (např. Netflix).

Existuje ale i alternativa pro ty, kteří nechtějí za tento obsah platit ani korunu. Jedná se o různé weby s nabídkou pirátských kopií filmů a seriálů, které se takto dají sledovat zadarmo. Jednou z nich je stránka Bombuj, kterou si představíme trochu podrobněji.

Jak funguje Bombuj?

Podstatnou informací je to, že stránka Bombuj sama o sobě neobsahuje žádné seriály ani filmy – funguje pouze jako katalog odkazů a poté, co na ně kliknete, vás web přesměruje na jinou stránku, kde je požadovaný obsah ke stažení (např. portál Přehraj.to apod.)

Bombuj patří mezi nelegální služby, kdy veškerý obsah, na nějž odkazuje, je z pirátských kopií a tvůrci díla tak přicházejí o zisk. U některého obsahu dává použití takovýchto webů rozhodně smysl (např. oblíbený seriál Městečko South Park u nás nemá v nabídce ani jedna jediná streamovací služba), jinak ale používání podobných portálů doporučit nelze.

Seriály

Na webu Bombuj najdete nepřeberné množství seriálů z celého světa, včetně žhavých novinek, které jsou aktuálně nejvíce populární. Konkrétní seriál si můžete snadno vyhledat buď přímo zadáním jeho názvu do vyhledávacího políčka nebo výběrem ze seznamu. Ten mimochodem funguje parádně, jednotlivé seriály jsou zde seřazeny nejen podle žánru nebo abecedy, ale i podle roku výroby a podle hodnocení na ČSFD. U jednotlivých položek je pak součástí popisu i obrázek, informace o režisérovi, hercích a odkaz na trailer na YouTube.

Filmy

Velmi podobně jako u seriálů funguje služba Bombuj také u filmů. Nejde je vyhledávat podle země původu, můžete si je ale filtrovat podle herců a režisérů, podle roku natočení, hodnocení na ČSFD a co je také důležité – i podle toho, zda mají dabing nebo titulky. Po kliknutí na vybraný film vás pak web přesměruje na jinou adresu, kde je požadovaný obsah uložený (např. Sledujteto.cz apod.)

Mobilní aplikace

Z celkem pochopitelných důvodů (jde o nelegální službu) nemá Bombuj vlastní oficiální aplikaci, kterou byste si mohli stáhnout na Google Play nebo App Store. Na webové stránce Bombuj je nicméně odkaz, přes který si aplikaci Bombuj pro mobilní telefony s Androidem stáhnout můžete (jen instalace je trochu složitější, je potřeba povolení pro stažení z neznámých zdrojů).

Výhody a nevýhody

Výhody platformy Bombuj jsou v zásadě dvě – tou první je možnost sledovat díky ní i obsah, který u nás žádná televizní stanice ani streamovací služba nenabízí. Druhým plusem je pak samozřejmě možnost sledovat nejnovější atraktivní seriály a filmy zcela zdarma. Nevýhodou je ale mnohem méně komfortní uživatelské prostředí, mnoho otravných reklam a pro někoho i špatný pocit, že využívá nelegální službu. Spousta obsahu, který vám Bombuj vyhledá, navíc v praxi ani nefunguje a je potřeba ho hledat na jiných stránkách.

Alternativy k Bombuj – podobné služby

Bombuj patří k nejznámějším službám, umožňující sledovat filmy a seriály zdarma, není ale jediná. Oblíbený je i slovenský portál Kukaj.to, mnoho let pak pro stahování audiovizuálního obsahu skvěle slouží české cloudové úložiště Ulož.to. Velký výběr seriálů nabízí také web Najserialy.io.

Alternativy k Bombuj – legální služby s obsahem zdarma

 • YouTube – tento portál asi není nutné nikomu představovat, kromě hudebních videoklipů a zábavného obsahu od různých influencerů je na něm i spousta zajímavých filmů a seriálů
 • Kinobox – známý český web s recenzemi na filmy a seriály má spoustu užitečného obsahu, mimo jiné i sekci Filmy zdarma, která zahrnuje několik stovek českých i zahraničních titulů
 • DaFilms – videotéka zaměřená na dokumentární snímky funguje podobně jako jiné streamovací služby, má ale i kategorii, kde je spousta dokumentů ke zhlédnutí zdarma (po přihlášení)
 • iVysílání – internetová služba České televize nabízí rozsáhlý archiv pořadů veřejnoprávních stanic a je v ní i spousta filmů a seriálů – převážně české, ale částečně i zahraniční produkce

Alternativy k Bombuj – placené streamingové služby

 • Netflix – jasná jednička na trhu, nejširší výběr filmů a seriálů
 • HBO Max – silný producent špičkových seriálů a filmů s dlouhou tradicí
 • Voyo – česká videotéka se silným zaměřením na domácí tvorbu, dvojka na trhu v počtu klientů
 • Disney+ – tvorba nejen z produkce Disney, ale i Pixar, Marvel, Star nebo National Geographic
 • SkyShowtime – to nejlepší od studií Paramount, Universal, Peacock, Sky, Dreamworks a dalších
 • Edisonline – videotéka zaměřená na obsah z filmových festivalů, artové filmy a evropskou tvorbu
 • KVIFF.TV – filmy pro náročné diváky, kromě zahraničních zahrnuje i spoustu českých snímků

Kromě výše jmenovaných funguje v Česku i celá řada dalších streamovacích služeb, patří mezi ně např. Amazon Prime Video, Canal+, Filmbox+, Apple TV+ a několik dalších.

Často kladené dotazy

Jsou na Bombuj i české filmy a seriály?

Ano, výběr českých seriálů a filmů zde není tak velký, nicméně v katalogu Bombuj jsou i odkazy na vybraný český a československý obsah.

Je ke sledování obsahu na Bombuj potřeba se registrovat?

Ne, tuto službu můžete využívat zdarma a plnohodnotně bez jakékoli registrace. Na druhou stranu po zaregistrování můžete získat různé výhody (např. méně reklam atd.).

Existuje i nějaká aplikace Bombuj pro chytré televizory?

Aplikace je pouze pro Android, pro ostatní operační systémy Bombuj aplikace dostupná není.

Shrnutí

Pokud chcete sledovat nějaký seriál nebo film a žádná televize ani streamingová služba ho u nás v nabídce nemá, je Bombuj určitě dobrým řešením, jak si požadovaný obsah najít a sledovat ho. V ostatních případech je ale rozhodně lepší předplatit si legální službu, kde můžete mít lepší kvalitu obrazu, žádné reklamy, mnohem vyšší uživatelský komfort, a navíc podpoříte samotné tvůrce.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo