Simpsonovi online

Asi těžko u nás najdete člověka, který by neznal skvělý americký animovaný seriál Simpsonovi. Příhody žluté rodinky ze Springfieldu si zamilovali diváci po celém světě a Simpsonovi tak patří k nejoblíbenějším seriálům, co kdy byly natočeny. I proto se na obrazovkách drží tak dlouho – vysílají se už od roku 1989 a i když se v minulosti už víckrát spekulovalo o jejich konci, stále se natáčejí nové díly.

Sledovat online

Základní informace o seriálu

Poprvé se rodinka Simpsonů na televizních obrazovkách objevila už v roce 1987, tehdy šlo ale pouze o krátký skeč. První skutečně plnohodnotný díl tohoto oblíbeného seriálu se odvysílal 17. prosince 1989, u nás byli Simpsonovi poprvé v televizi v lednu 1993.

Od roku 1993 vysílala Simpsony Česká televize, kde vydrželi dlouhých 17 let. To se ale změnilo s nástupem nové televizní stanice pro mladé – Prima Cool začala tento seriál vysílat od roku 2010, naštěstí se stále stejným dabingem.

Do dneška už bylo odvysíláno kompletních 35 sérií (každá měla kolem 22 epizod), celkem tak už bylo natočeno 752 dílů, každý z nich má cca 21-24 minut. Kromě samotného seriálu byl na jeho motivy natočený i samostatný celovečerní film s názvem Simpsonovi ve filmu. I ten se tvůrcům povedl a všem fanouškům tohoto seriálu lze film z roku 2007 rozhodně doporučit.

Kdy a kde se vysílají Simpsonovi v televizi?

Simpsonovi patří k nejpopulárnějším televizním seriálům po celém světě a vysílá je tak spousta televizních kanálů. U nás jsou od roku 2010 na stanici Prima Cool, která jim věnuje opravdu hodně prostoru – za jediný den se na ní dá zhlédnout až 12 dílů (z toho 4 odpoledne, 4 večer a 4 v noci).

Pokud umíte německy, můžete se na seriál Simpsonovi dívat i na rakouských a německých programech – v současné době se vysílají na rakouské veřejnoprávní ORF 1 a na německé komerční Pro 7. V angličtině ji pak má v programu např. britský Channel 4.

Simpsonovi ve filmu online

Občas se v programu objeví i film se Simpsony, každopádně pustit si ho můžete kdykoliv – je dostupný jednak ve videotéce Disney+, lze si ho pronajmout na O2 TV, Apple TV nebo Google Play, případně rovnou zakoupit na Google Play nebo Apple TV. Zdarma se pak dá najít na různých pirátských portálech – ve své nabídce ho má např. Bombuj nebo Kukaj to, Simpsonovi ve filmu online ke stažení jsou i na celé řadě internetových úložišť (např. Webshare).

Simpsonovi online všechny díly ve streamovacích službách

Jestli milujete seriál Simpsonovi a chcete získat přístup ke všem jeho dílům, v plné kvalitě a u legální služby, pak si objednejte Disney+ – pouze na této platformě jsou Simpsonovi online oficiálně dostupní. Samozřejmě se skvělým českým dabingem, na který jsou fanoušci seriálu zvyklí.

Disney+ navíc přináší i spoustu dalšího vysoce atraktivního obsahu, mimo jiné animovaný seriál Futurama, který je od stejného tvůrce jako Simpsonovi – od Matta Groeninga. A Disney+ má kromě toho i další kreslené seriály pro dospělé – např. Griffinovi (Family Guy), Americký táta, Bobovy burgery nebo Cleveland show, takže rozhodně tato služba má co nabídnout – jak dětem, tak i dospělým.

Pokud máte rádi tvorbu Matta Groeninga a líbí se vám Simpsonovi a Futurama, mohl by vás zaujmout i jeho zatím nejnovější počin – další kreslený seriál, který se jmenuje Rozčarování. Zatímco Simpsonovi se odehrávají v přítomnosti a Futurama v budoucnosti, Rozčarování je pro změnu zasazeno do období středověku. Tento seriál je možné sledovat online ve streamingové službě Netflix (ve 4K kvalitě).

Sledovat online

Simpsonovi online zdarma ke stažení

Někteří lidé si za kvalitní obsah a pohodlí rádi zaplatí, jiní naopak dávají přednost stahování různých pirátských kopií z internetu. U některých pořadů je docela problém je volně najít, není to ale případ žluté rodiny ze Springfieldu. Simpsonovi online zdarma ke stažení jsou k dispozici na spoustě portálů, ať už jde o oblíbený slovenský web Kukaj.to nebo o nejrůznější úložiště (Ulož to, Datoid nebo Sdílej.cz).

Často kladené dotazy

Kolik mají Simpsonovi dohromady dílů (a kolik už bylo natočeno sérií)?

V tuto chvíli už bylo natočeno 35 kompletních řad a celkem neuvěřitelných 757 dílů tohoto jedinečného seriálu.

Na kterých televizních kanálech se dají Simpsonovi sledovat?

Z českých stanic jsou Simpsonovi v TV na Prima Cool, ze zahraničních je možné je vidět např. na ORF 1, Pro 7 nebo Channel 4.

Kde najdu všechny díly tohoto seriálu v češtině pohromadě?

Všechny řady a všechny díly amerického animovaného seriálu Simpsonovi jsou součástí streamovací služby Disney+, kde je mimo jiné i Futurama a další oblíbené kreslené seriály pro dospělé. Zdarma se dají Simpsonovi online sledovat např. na slovenském webu Kukaj to (s českým dabingem).

Shrnutí

Možná nejslavnější kreslený seriál všech dob, který je oblíbený u dětí, teenagerů i dospělých – Simpsonovi jsou tu s námi už více než 30 let a i když poslední série nebyly divácky hodnoceny tak dobře, stále si drží vysokou kvalitu. Simpsonovi se od roku 1993, kdy je u nás začala vysílat Česká televize, drží na obrazovkách neustále, každý den je fanoušci mohou sledovat na stanici Prima Cool. Všechny díly jsou pak online ve službě Disney+, dají se ale na internetu najít i zdarma.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Simpsonovi jsou naprostá seriálová klasika a člověk nemůže jinak, než je milovat, zvlášť když u nás to běží pomalu nonstop. Není den, abych neviděla aspoň jednu epizodu, protože náš syn to doslova hltá a může na to koukat od rána do večera. Dokonce to upřednostňuje i před hraním her na počítači, a to už je co říct.

Přidat komentář

Recenzer
Logo