Krok za krokem online

Krok za krokem (Step By Step) je jeden z nejslavnějších amerických sitcomů, který u nás zná skoro každý. Příhody sympatických rodin Lambertů a Fosterů si zamilovaly miliony diváků po celém světě a u nás se tento seriál vysílal už v roce 1993, dva roky po jeho uvedení v USA.

Sledovat online

Základní informace o seriálu

Úspěšný americký sitcom Krok za krokem byl natočený v letech 1991 – 1998, celkem bylo v 7 sériích uvedeno 160 dílů (jedna epizoda má cca 23 minut). V USA ho zpočátku vysílala televize ABC, na poslední sezonu přešel na program CBS, nicméně jeho sledovanost stále klesala a tak bylo v létě 1998 natáčení ukončeno.

V jedné z hlavních rolí se představil Patrick Duffy (Frank), kterého mohou někteří diváci znát ze slavného seriálu Dallas, kde hrál Bobbyho Ewinga. Další role ztvárnili Suzanne Somers (Carol), Christine Lakin (Al), Brandon Call (J.T.), Angela Watson (Karen), Staci Keanan (Dana), Christopher Castile (Mark), Josh Byrne (Brendan) a Sasha Mitchell (Cody).

Zajímavostí je, že pro většinu hlavních hrdinů byly jejich role v seriálu Krok za krokem životní a později už se tito herci v showbyznysu moc neprosadili. Někteří skončili s hereckou kariérou úplně, jiní si (už ale v méně známých filmech a seriálech) zahráli (např. Christine Lakin nebo Sasha Mitchell).

Pokud se vám Krok za krokem líbil a rádi byste se podívali na něco podobného, určitě si zkuste najít seriál Plný dům (další americký sitcom o velké rodině), skvělá je i Cosby Show a samozřejmě Ženatý se závazky. Z novějších seriálů pak stojí za zmínku např. Goldbergovi, Taková moderní rodinka, Dva a půl chlapa nebo naprosto skvělí Průměrňákovi, které určitě moc doporučuji (najdete je např. na HBO Max).

Kdy a kde dávají Krok za krokem v televizi?

I když už se jedná o starší dílo, Krok za krokem stále patří mezi nejoblíbenější americké sitcomy a tak se v televizi velmi často reprízuje. U nás ho jako první vysílala veřejnoprávní Česká televize, později se pak vysílal i na komerčních kanálech. V současné době ho má ve svém programu stanice Nova Fun, jež vysílá až 6 dílů denně (2 epizody ráno, 2 večer a 2 v noci). Kdo má možnost příjmu slovenských kanálů, může Step By Step sledovat také na stanici Doma, kde ho dávají ve všední dny ráno a večer.

Krok za krokem online ve streamingových službách

I když má u nás tento sitcom hodně fanoušků, žádná česká streamovací služba jej momentálně ve svojí videotéce nemá (stejně jako třeba Plný dům, Cosby show nebo Ženatý se závazky). V zahraničí ale Krok za krokem online nabízí např. platforma Max, která v roce 2024 přijde i k nám (nahradí stávající HBO Max a nabídne více obsahu) – třeba se tak Krok za krokem v její české nabídce objeví také.

Sledovat online

Krok za krokem online zdarma na internetu

Pokud si chcete pustit kterýkoliv díl tohoto legendárního seriálu, můžete využít některé portály zaměřené na odkazy na filmy a seriály zadarmo. Všechny řady a všechny díly sitcomu Krok za krokem online jsou u nás dostupné např. na slovenské stránce Kukaj to (samozřejmě s českým dabingem), odkazy na něj má i podobný web Bombuj. Kromě toho se dá Krok za krokem online stáhnout i na různých úložištích – sice už ne na oblíbeném Ulož to, nicméně zatím ještě stále fungují weby jako je Webshare nebo Datoid, kde tento seriál nechybí.

Často kladené dotazy

Proč ze seriálu zmizela oblíbená postava Codyho Lamberta?

Cody byl rozhodně jednou z nejsympatičtějších postav tohoto sitcomu, nicméně vzhledem k tomu, že jeho představitel – Sasha Mitchell – byl obviněn z domácího násilí, tvůrci ho ze seriálu vyškrtli.

Kde se natáčela úvodní znělka seriálu?

Intro se záběry z lunaparku se natáčelo v americkém zábavním parku Six Flags Magic Mountain, který se nachází v Kalifornii, blízko města Los Angeles. Park je stále v provozu, takže pokud budete v USA, můžete ho navštívit.

Kde se dají vidět všechny díly seriálu Krok za krokem?

V Česku ho zatím žádná streamovací služba v nabídce nemá, takže sledovat se dá pouze na portálech typu Kukaj to anebo si jednotlivé díly na internetu stáhnout (třeba na Webshare).

Shrnutí

Legendární americký sitcom Krok za krokem už se u nás vysílal mnohokrát, spousta lidí si ho určitě bude pamatovat už z 90.let, kdy ho dávala Česká televize. Televizní stanice ho často opakují, momentálně je možné ho sledovat na programu Nova Fun. Naopak zatím chybí u legálních streamovacích platforem, kdo si ale chce kteroukoli epizodu pustit, na internetu ji bez problémů najde – Krok za krokem online nabízejí různé pirátské portály a internetová úložiště.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (131 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Krok za krokem miluju už od mládí, tenhle seriál je prostě srdcovka. Člověk se s nimi nařechtá, protože mají parádní hlášky, ať už děcka, Carol, Frank nebo oblíbený Coďák, nenudíte se s nikým z nich. Musím ale uznat, že největší legrace byla do té doby, než se jim narodila společná dcera, pak už to bylo trochu jiné, i když stále legrační, ale na začátku naprostá bomba a ráda se pravidelně vracím ke sledování, kdykoliv to někde dávají.

Přidat komentář

Recenzer
Logo