Filmplanet

Internetových portálů, zaměřených na sdílení, resp. na odkazování na nelegální pirátské kopie filmů a seriálů v češtině je spousta. Jedním z nich je také Filmplanet, na němž se dá najít mnoho zajímavého obsahu.

V minulosti byl tento web na doméně s českou koncovkou cz, později se přesunul na internetovou adresu s koncovkou to, která byla a stále je u služeb tohoto typu velmi populární (mimochodem jedná se o doménu, jež oficiálně patří pod oceánský stát Království Tonga).

Proč mi na počítači nefunguje Filmplanet?

Důvody, proč Filmplanet nefunguje, mohou být různé. Jedním z nich může být ukončení činnosti této služby – nebylo by to nic překvapivého, v posledních letech jich skončilo mnoho, jak u nás, tak i ve světě. Další příčinou může být přechod na jinou doménu (v minulosti už Filmplanet svoje adresy měnil), může se ale také stát, že vám tento web blokuje váš bezpečnostní software a ke stránce vás tak nechce pustit např. antivirový program. V neposlední řadě může jít také o dočasný výpadek.

Jiné stránky s filmy a seriály zdarma

Chtěli jste si pustit váš oblíbený seriál nebo film na webu Filmplanet a ten nefunguje? Můžete si ho snadno spustit zdarma i jinde, podobných služeb je u nás více. V současné době stojí za zkoušku např.:

  • Kukaj to – slovenský velmi dobře zpracovaný online portál s obrovským množstvím zahraničního i českého obsahu. Najdete na něm nepřeberné množství filmů a seriálů od aktuálních hitovek až po osvědčenou klasiku.
  • Bombuj – další oblíbené místo internetových pirátů přináší velké množství atraktivního obsahu s českým dabingem. Oproti konkurenci si lze k tomuto webu stáhnout i aplikaci (pouze ale pro Android).
  • PlayFilm – trochu méně známý web, nenabízí toho tolik, ale i na něm si někteří uživatelé mohou svůj obsah najít. Zajímavé je, že některý obsah je na něm ve 4K rozlišení. Oproti předchozím dvěma mi ale přišel výrazně horší.

Legální streamingové služby s nejlepšími filmy

Mnohem lepší než streamovat či stahovat filmy z různých pochybných zdrojů je předplatit si oficiální a legální videotéky, kde najdete filmy v té nejvyšší obrazové kvalitě, a navíc tak podpoříte i jejich tvůrce. Na českém trhu jich už je celá řada, ty nejlepší filmy najdete především na těchto:

  • Netflix – jasný lídr na českém trhu s bezkonkurenčně nejširší nabídkou filmů všech žánrů. Netflix má skvělý výběr především ze zahraniční tvorby, téměř všechny nejatraktivnější filmy jsou navíc v češtině – buď přímo s dabingem, nebo alespoň s titulky.
  • Voyo – aktuálně tuzemská dvojka v počtu předplatitelů, Voyo se výrazně rozšířilo v poslední době, kdy je součástí nabídek trojky operátorů (O2, T-Mobile, Vodafone). Voyo je silné hlavně v oblasti českých filmů, seriálů a reality show, nabízí ale i zahraniční obsah.
  • HBO Max – oblíbená streamovací služba má skvělou nabídku filmů zejména z USA, ale i z jiných zemí. Téměř vše je v češtině, HBO Max je navíc součástí řady tarifů placené televize, automaticky se přidává k lineárním stanicím HBO a Cinemax.
  • Amazon Prime Video – u nás nepříliš oblíbená služba, zejména kvůli chybějící české lokalizaci u většiny obsahu. Na druhou stranu zaujme jeho nízká cena, stojí jen 79 Kč měsíčně. V USA je naopak Amazon lídrem na trhu, kde překonal dokonce i Netflix.
  • Disney+ – podle názvu se někomu může zdát, že jde o videotéku zejména pro děti, nicméně Disney+ má plnohodnotnou nabídku filmů pro celou rodinu. Součástí jsou nejen celovečerní filmy od Disneyho, ale i od studií Marvel, Pixar a řady dalších.
  • SkyShowtime – další streamovací služba zejména pro fanoušky amerických filmů – nabízí kvalitní obsah od studií Universal, DreamWorks, Paramount a mnoha dalších. Její součástí jsou nejen novější snímky, ale i stará a osvědčená filmová klasika

Často kladené dotazy

Kde teď mohu sledovat filmy zdarma, když mi Filmplanet nefunguje?

Dobrou alternativou k Filmplanet jsou dva slovenské portály – Kukaj to a Bombuj. Sice mají menu ve slovenštině, ale většina obsahu je na nich v českém jazyce (převážně rovnou s dabingem).

Proč je lepší webové portály jako je Filmplanet nepoužívat?

Jednak jde o etickou rovinu – autoři kvůli pirátskému sledování přicházejí o zisk, ale argumentů proti je daleko víc. Na takovýchto stránkách vás otravuje spousta reklam, můžete si z nich snadno stáhnout různé škodlivé viry, ovládání není tak komfortní jako u placených služeb atd.

Má Filmplanet nějaký profil na sociálních sítích, kde by se dal kontaktovat?

Profily sice Filmplanet má – konkrétně ho najdete např. na Facebooku nebo na Instagramu, nicméně oba profily už cca tři roky nikdo neaktualizoval.

Shrnutí

Nejatraktivnější filmy a seriály, které nabízel Filmplanet, se dají zdarma vidět i na celé řadě jiných stránek nebo internetových úložišť. Alternativou k Filmplanet jsou v tuto chvíli např. portály Bombuj a Kukaj to, případně úložiště jako je Webshare nebo Ulož to. Nejlepší cestou, jak si užít špičkové filmy a seriály, jsou ale legální streamovací služby.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (92 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo