Mash online

Ke starší televizní tvorbě, které ale má i po desítkách let stále vysokou oblibu, patří americký komediální seriál M*A*S*H, jenž se odehrává v prostředí mobilní vojenské nemocnice. Nejde ale vždy o čistou komedii, mnoho dílů má spíše dramatický obsah. Mash byl v minulosti mimořádně úspěšný nejen u diváků, ale i u kritiků. Dodnes se často reprízuje, je možné ho sledovat jak v televizi, tak i na internetu přes streamovací služby.

Sledovat online

Základní informace o seriálu

Seriál Mash pochází z USA, kde byl natočen v letech 1972 – 1983. Za 11 let tak vzniklo 11 řad a celkem 256 dílů (jedna epizoda má cca 25 minut). Děj seriálu se odehrává v období korejské války (šlo o válku mezi Jižní a Severní Koreou, probíhala v letech 1950 – 1953).

V hlavních rolích tohoto slavného amerického seriálu se představili Alan Alda, Gary Burghoff, Larry Linville, McLean Stevenson, Wayne Rogers, Jamie Farr, Mike Farrell, Loretta Swit nebo William Christopher. Úvodní píseň, resp. ústřední melodii Suicide Is Painless, složil Johnny Mandel a otextoval Michael Altman (syn režiséra filmu).

MASH byl oceněný nejen samotnými diváky, ale uspěl i u filmových kritiků. Na svém kontě má více než dvě desítky nominací na prestižní Zlaté glóby a hned 8x toto ocenění získal (z toho 6x ho dostal za svoje herecké výkony Alan Alda, 1x McLean Stevenson a 1x Loretta Swit).

Knižní předloha a filmové zpracování

Mash vznikl na motivy románu Mash aneb Jak to bylo doopravdy (v originále Mash: A Novel About Three Army Doctors), který napsal Richard Hooker a byl vydán v roce 1968. O dva roky později pak byl v režii Roberta Altmana natočen i celovečerní film a dva roky poté se začal natáčet i stejnojmenný seriál (už ale s jiným hereckým obsazením).

Kdy a kde se vysílá Mash v televizi?

V minulosti vysílala seriál Mash televize Nova (měla ho v programu krátce po zahájení svého vysílání v roce 1994), v současné době mohou diváci vidět Mash na programech ze skupiny Prima. Konkrétně je Mash na hlavním kanálu televize Prima (každý den ráno několik dílů) a na filmové stanici Prima MAX (opět denně v ranních hodinách). Ve videotéce Prima+ ale tento seriál nenajdete, práva na něj má jiná streamingová služba.

Mash online ve streamovacích službách

Všech 11 sérií a všech 256 epizod amerického komediálního seriálu Mash u nás fanouškům nabízí streamingová služba Disney+. Celovečerní film Mash v ní ale nenajdete, ten si lze pronajmout nebo koupit na Apple TV nebo Google Play.

Sledovat online

Mash online zdarma ke zhlédnutí nebo stažení

Pokud na platformu Disney+ nemáte přístup a nechce se vám ji kvůli tomuto seriálu předplácet, můžete i tak Mash online sledovat – na internetu je dostupný na různých pirátských portálech nebo úložištích. Konkrétně je Mash online zdarma a v češtině např. na slovenských stránkách Bombuj a Kukaj to – na obou najdete všech 11 řad s českým dabingem (u Kukaj.to je potřeba ho do vyhledávače zadat i s hvězdičkami, tedy jako M*A*S*H). Bez problémů se dá najít Mash online i na různých internetových úložištích – i když Ulož to skončilo, stále ho najdete např. na Webshare, Datoid nebo Sdílej.cz

Často kladené dotazy

Co znamená název seriálu M*A*S*H?

Jedná se o zkratku ze slov Mobile Army Surgical Hospital (mobilní armádní chirurgická ambulance) a jde tedy o lékařské jednotky armády USA. Ty byly poprvé použity v roce 1945, v roce 2006 byly ale zrušeny a nahrazeny jiným typem vojenské nemocnice.

Kde se dají vidět všechny díly seriálu Mash online a v češtině?

V České republice má práva na Mash společnost Disney, všechny díly oblíbeného amerického seriálu Mash online si tak zájemci mohou pustit ve streamingové službě Disney+. Vidět se ale dá i jinde, je součástí různých online portálů jako je Bombuj nebo Kukaj to, ke stažení je i na celé řadě internetových úložišť.

Je někde možné vidět i film Mash online?

Žádná streamovací služba u nás tento film z roku 1970 nemá, takže možností je buď půjčení nebo nákup na Apple TV či Google Play anebo některý z webů jako jsou již zmíněné Kukaj to, Bombuj nebo různá úložiště.

Shrnutí

Televizní seriál M*A*S*H, který vypráví o osudech lékařů a pomocného personálu vojenské nemocnice, patří mezi nejúspěšnější sitcomy a přináší nadčasovou podívanou pro mladší i starší diváky. Často se vysílá v televizi, všechny díly si mohou fanoušci kdykoliv pustit na streamingové službě Disney+ a Mash online je snadno dostupný i na různých internetových portálech, kde je možné ho sledovat i stahovat zdarma.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (130 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo