Ordinace v růžové zahradě 2 online

K nejvyhledávanějšímu obsahu v televizi patří především seriály, filmy a sport. Kromě amerických a britských seriálů u nás patří k nejpopulárnějším především ty české a jedním z nejznámějších je Ordinace v růžové zahradě 2. Jak název napovídá, odehrává se v prostředí plném lékařů a zdravotních sestřiček.

Sledovat online

Základní informace o seriálu

Ordinace se natáčí od roku 2005, po třech letech pak ale došlo k drobné změně názvu a od roku 2008 se seriál oficiálně jmenuje Ordinace v růžové zahradě 2. Významným milníkem v historii tohoto nekonečného seriálu byl rok 2021, kdy se televize Nova rozhodla, že ho přestane vysílat na svojí volně dostupné stanici a umístila ho pouze do placené streamovací služby Voyo.

Celkově bylo natočeno už 22 sérií a více než 1 300 dílů, jedná se tak o jeden z nejdéle vysílaných seriálů v české historii. Pořád to ale není nic proti seriálu Ulice, který už má za sebou 4 600 epizod a v zahraničí mají nejdelší seriály ještě daleko víc dílů – rekord drží U nás ve Springfieldu s více než 18 000 epizodami, jinak stále se natáčí seriál Tak jde čas, kde už bylo více než 14 000 dílů.

V minulosti získala Ordinace v růžové zahradě i různá divácká ocenění, několikrát uspěla např. v anketě TýTý nebo v ANNO (anketě diváků televize Nova). Jednou věcí je ale sledovanost a popularita, druhou skutečná kvalita – např. na portálu ČSFD má Ordinace pouhých 13 % a patří tak mezi nejhůře hodnocené televizní seriály.

Zajímavostí je, že seriálem se inspirovali i na Slovensku a natočili tam jejich vlastní verzi. Ta ale nebyl tak úspěšná jako česká, Ordinácia v ružovej záhrade má 11 řad, 487 dílů a televize Markíza ji vysílala v letech 2007 – 2012. Ze známějších herců se v ní objevili např. Zdena Studenková, Zuzana Fialová nebo Emília Vašáryová.

Herecké obsazení Ordinace v růžové zahradě 2

Vzhledem k tomu, že Ordinace se natáčí už více než 18 let, vystřídala se v ní za tu dobu spousta českých herců a hereček, jen málokdo z nich v seriálu účinkuje celou dobu. Výjimkou je Petr Rychlý, který jako MUDr. Čestmír Mázl hraje v Ordinaci od samého začátku (chyběl pouze v 18. řadě) nebo Ivana Jirešová. K dalším hercům, kteří v seriálu Ordinace v růžové zahradě účinkují ve většině dílů, patří Zlata Adamovská, Ladislav Ondřej, Jan Čenský, Martin Zounar, Dana Morávková nebo Petr Štěpánek.

Na kterých kanálech se Ordinace v růžové zahradě 2 vysílá?

V současné době (prosinec 2023) se dá Ordinace v růžové zahradě 2 vidět na třech kanálech televizní skupiny Nova. U nás ji vysílají stanice Nova a Nova Lady, na Slovensku ji pak mohou diváci vidět na kanálu Nova International. Ve všech třech případech se ale jedná pouze o starší epizody, nové díly jsou exkluzivně dostupné pouze v rámci placené platformy Voyo.

Ordinace v růžové zahradě 2 online na Voyo

Pokud chcete mít možnost sledovat nové díly Ordinace, jedinou cestou je streamovací služba Voyo, v níž jsou nejen nové díly, ale i všechny staré epizody tohoto seriálu. Pokud ještě Voyo nemáte, tak byste měli vědět, že není bezpodmínečně nutné mít doma Smart TV, ale je možné si ke staršímu televizoru dokoupit multimediální box, Google Chromecast nebo jiné podobné zařízení (cena začíná kolem 1 000 Kč).

Za předplatné služby Voyo se pak platí 159 Kč měsíčně, ovšem v ceně jsou nejen kompletně všechny staré i nové díly Ordinace v růžové zahradě 2 online, ale také obrovské množství dalšího atraktivního obsahu. Jedná se především o filmy a seriály, ale také reality show a většinu stanic ze skupiny Nova (včetně Nova Sport 1 a Nova Sport 2).

Sledovat online

Často kladené dotazy

Kde se odehrává děj seriálu Ordinace v růžové zahradě 2?

Děj Ordinace je zasazený do městečka Kamenice, které leží mezi Hradcem Králové a Poděbrady. Tyto Kamenice jsou ale pouze fiktivní, seriál se natáčel v různých lokacích (zejména v Praze a ve Středočeském kraji).

Jaký je rozdíl mezi seriály Ordinace v růžové zahradě a Ordinace v růžové zahradě 2?

Do konce roku 2007, tedy první tři řady, se seriál jmenoval pouze Ordinace v růžové zahradě. Pak se ale tvůrci rozhodli pro změnu, některé postavy odešly, nové přišly, změnilo se částečně i prostředí a do názvu přibyla číslice 2. Jinak jde ale o ten stejný seriál.

Dají se nové díly Ordinace v růžové zahradě někde sledovat zdarma?

Jestli se dají někde najít, vyloučit nejde, v praxi ale žádná známá platforma s filmy a seriály zdarma nové díly Ordinace v růžové zahradě 2 online nenabízí – ani ke zhlédnutí, ani ke stažení. Fanoušci tohoto seriálu tak mají jedinou možnost a tou je placená videotéka Voyo.

Shrnutí

Ordinace v růžové zahradě 2 sice objektivně rozhodně nepatří mezi kvalitní tvorbu (13 % na ČSFD a 1,5/10 na IMDb hovoří za vše), seriál má ale hodně fanoušků a tak se téměř bez přestávky natáčí už více než 18 let. Starší díly se dají vidět i v televizi (na Nově a Nova Lady), nové epizody a kompletní archiv všech dílů pak diváci najdou ve streamingové službě Voyo.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Ordinaci v Růžové zahradě sleduji pravidelně a zatím se na to dá koukat, protože se tam neustále něco děje. Sice už to má kdo ví kolik dílů, ale pořád ještě to má docela zajímavý děj.

Přidat komentář

Recenzer
Logo