Gilmorova děvčata online

Velmi zajímavým a kvalitním dílem je americký seriál Gilmorova děvčata (Gilmore Girls), který se u nás v minulosti vysílal v televizi a dnes všechny jeho díly najdete na internetu. Jedná se o seriál, který je specifický svými velmi rychlými a vtipnými dialogy, často se v něm objevují odkazy na různé popkulturní fenomény. Nejde o klasický sitcom, ale o komediálně-dramatický seriál (i délka jedné epizody je delší, kolem 42 minut).

Sledovat online

Základní informace o seriálu

Americký seriál Gilmorova děvčata se natáčel v letech 2000 – 2007, za 7 let vzniklo celkem 7 řad a 153 epizod. Hlavní role v něm sehrály Lauren Graham (jako Lorelai, do češtiny ji namluvila Simona Postlerová) a Alexis Bledel (v roli Rory, se skvělým dabingem od Kláry Jandové).

Gilmorova děvčata ocenili nejen diváci vysokou sledovaností, ale i kritici – seriál získal řadu cen, slavný časopis Time ho zařadil do seznamu TOP 100 nejlepších televizních pořadů všech dob (jsou v něm i Cosby show, Přátelé, Ženatý se závazky, Mash, Simpsonovi, South Park nebo Akta X).

V roce 2016 bylo v produkci Netflixu natočeno pokračování pod názvem Gilmorova děvčata: Rok v životě, jednalo se ale pouze o 4 devadesátiminutové epizody (zima, jaro, léto, podzim). Herecké obsazení zůstalo stejné jako v původním seriálu.

Kdy a kde se dají sledovat Gilmorova děvčata v televizi?

Tento americký seriál má u nás hodně fanoušků a tak se v minulosti mnohokrát v televizi vysílal. Aktuálně ho ale v programu žádné české (ani slovenské) televizní stanice nenajdete, dávají ho ale některé zahraniční kanály – v němčině ho lze sledovat na rakouské ORF 1 nebo německé Sixx, v angličtině ho vysílá filmová televize TCM. Je ale reálné, že v budoucnu se Gilmorova děvčata na některé z českých stanic znovu objeví.

Gilmorova děvčata online ve streamovacích službách

To, že zrovna nejsou Gilmorova děvčata v programu žádné české televize vůbec nevadí – můžete si je totiž kdykoliv a kdekoliv pustit přes oblíbenou streamingovou službu Netflix. Na něm je ze seriálu Gilmorova děvčata online kompletně všech 7 sérií a samozřejmě s českým dabingem a v HD rozlišení. Minisérie z roku 2016 ale na žádné streamovací službě u nás není.

Sledovat online

Gilmorova děvčata online zdarma ke stažení a zhlédnutí

Pokud na Netflix nemáte přístup a ani se vám za něj nechce platit, můžete oblíbený americký seriál Gilmorova děvčata online najít i na jiných službách. Zdarma jsou dostupné např. na slovenském portálu Kukaj to (s českým dabingem), dají se také stáhnout do počítače z některých úložišť (např. Webshare, Datoid nebo Sdílej.cz). Na Kukaj to se dají zhlédnout i nové díly z roku 2016 (ale jen s titulky).

Často kladené dotazy

Kde se odehrává děj seriálu Gilmorova děvčata?

Jedná se o městečko jménem Stars Hollow, které se nachází se státě Connecticut. Toto město je ale pouze fiktivní, ve skutečnosti neexistuje (podobně jako třeba město Orson ze seriálu Průměrňákovi, které je také jen fiktivní).

Kdo nadaboval do češtiny hlavní hrdinky seriálu, Lorelai a Rory?

Lorelai v českém znění mluví hlasem Simony Postlerové, krásný hlas její dcery Rory má na svědomí herečka a dabérka Klára Jandová.

Kde najdu na internetu všechny díly seriálu Gilmorova děvčata?

Všechny epizody seriálu Gilmorova děvčata online s českým dabingem a v nejvyšší obrazové kvalitě nabízí streamovací služba Netflix. Kromě něj lze ale seriál najít i na různých pirátských webech, zdarma je možné ho sledovat např. na stránce Kukaj to, dá se i stáhnout na některých online úložištích.

Shrnutí

Jestli jste ještě nikde neviděli ani kousek ze seriálu Gilmorova děvčata a máte rádi americké seriály a filmy, určitě si ho zkuste pustit – jedná o opravdu zdařilé dílo. I když ho zrovna nedávají v televizi, dostupný je na Netflixu a kdo ho nemá, můžete sledovat Gilmorova děvčata online zdarma na různých stránkách s filmy a seriály.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (121 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo