Horákovi online

Čeští diváci mají rádi domácí tvorbu a české seriály tak u nich patří k těm nejvíce oblíbeným. Jedním z těch, které si získaly velkou popularitu, je komediální rodinný seriál Horákovi, jenž pro Českou televizi natočila společnost Dramedy Productions (do jejich produkce patří i nový seriál Zlatá labuť).

Sledovat online

Základní informace a zajímavosti o seriálu

Horákovi patří mezi rodinné komediální seriály a natočeni byli v letech 2006 – 2007. Za dva roky vznikly dvě série a celkem 39 epizod (jedna má v průměru 52 minut). Poprvé se na televizních obrazovkách objevili 6. září 2006, od té doby je Česká televize už mnohokrát reprízovala.

Předlohou, podle níž se tvůrci inspirovali, je španělský seriál Los Serrano (ten u nás není moc známý, hodnocení má ale výrazně lepší než Horákovi). Zajímavostí je pak také to, že v seriálu Horákovi se objevuje hned několik postav, které byly i v seriálu Redakce, jenž je ale z produkce televize Nova.

Hlavní role si v Horákových zahrála řada známých herců, mimo jiných např. Igor Bareš, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Jakub Prachař, Jana Šulcová nebo Dana Batulková. Režie se chopili Tomáš Krejčí a Biser A. Arichtev (ten později natočil např. úspěšné seriály Vyprávěj, První republika nebo Kukačky).

Fanoušky Divadla Járy Cimrmana možné zaujme, že v Horákových se objevilo hned několik herců spjatých s tímto legendárním divadlem. Jde především o již zmíněného Jana Hrabětu, který v něm hraje jednu z hlavních rolí, v těch menších pak v některých epizodách můžete vidět např. Pavla Vondrušku, Miloně Čepelku, Bořivoje Pence nebo Jana Kašpara.

Horákovi online ve videotéce České televize

Díky tomu, že se jedná o seriál natočený pro veřejnoprávní Českou televizi, mohou ho všichni zájemci sledovat zdarma, bez nutnosti si cokoliv předplácet nebo se kdekoli registrovat. Všechny epizody tohoto českého seriálu jsou dostupné online v rámci iVysílání České televize, diváci si je tak mohou pustit v internetovém prohlížeči, v HbbTV, v aplikaci pro mobilní telefony nebo v aplikaci pro Smart TV.

Horákovi online na YouTube

Dalším místem, kde se dá český seriál Horákovi online sledovat, je oblíbený videoportál YouTube. Na něm je kanál s názvem Horakovi Serial, jehož součástí je všech 39 epizod. Kvalita obrazu ale není ani zdaleka tak dobrá jako na iVysílání, takže prakticky není důvod, proč si tento seriál na YouTube pouštět.

Horákovi online na dalších portálech

Seriál Horákovi se dá na internetu najít i na řadě jiných stránek, mimo jiné na známém webu Kukaj to (kde najdete skoro jakýkoli seriál, na který si vzpomenete) nebo na různých internetových úložištích (např. Přehraj.to nebo Fastshare), kde si ho můžete stáhnout do počítače.

Sledovat online

Často kladené dotazy

Měl seriál Horákovi nějakou předlohu nebo se jedná o úplný originál?

Tvůrci Horákových se inspirovali ve Španělsku, předlohou je seriál Los Serrano, který vypráví příhody dvou španělských rodin a jejich přátel.

Která televize tento seriál v současné době vysílá?

Momentálně (prosinec 2023) sice Horákovi v televizi nejsou, určitě se ale někdy v budoucnu na televizních obrazovkách znovu objeví. Seriál patří ČT, takže se vždy vysílal na programech České televize.

Kde najdu všechny díly seriálu Horákovi online v plné obrazové kvalitě?

Všech 39 epizod českého rodinného seriálu Horákovi, v maximální obrazové kvalitě, bez čekání, bez registrace a hlavně zcela zdarma, najdete ve službě iVysílání. To si můžete pustit v jakémkoli prohlížeči, na mobilním telefonu nebo na chytré televizi. Jinak na některých portálech jsou Horákovi online i ke stažení.

Shrnutí

Pokud jste fanoušky českých seriálů, upřednostňujete díla s českými herci a máte rádi spíše zábavná díla, možná vás zaujme komediální seriál Horákovi, který byl v letech 2006 – 2007 natočený pro Českou televizi. Zajímaví mohou být Horákovi i pro ty, co znají seriál Redakce – řada postav totiž hraje v obou seriálech. Horákovi online jsou pro všechny zdarma ke zhlédnutí na stránkách České televize v iVysílání, na různých úložištích si je můžete i stáhnout do počítače.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (130 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Když to televize dávala, tak jsme na to s partnerem koukali, nebylo to špatné. No, ale upřímně nic co bych potřebovala vidět víckrát, čas od času možná nějaký ten díl, ale nic se nesmí přehánět.

Přidat komentář

Recenzer
Logo